شرط سنی جدید برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اعلام شد

دسته بندي : دانشگاه,⭐ اخبار
تاريخ : 21 بهمن

شرط سنی جدید برای ورود به دانشگاه فرهنگیان تصویب و اعلام شد. این خبری است شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرده است. در این بخش جزییات این خبر را به اطلاع شما خواهیم رساند.

شرط سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان

شرط سنی جدید برای ورود به دانشگاه فرهنگیان اعلام شد, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان از سال آینده به بعد حداکثر ۲۴ سال است. بنابراین دیگر افراد بالای ۲۴ سال نمی توانند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.

در این چندسال، سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بین ۲۲ و ۲۴ متغیر بود و اخبار زیادی هم منتشر شد که قرار است این سن بیشتر شود. اما نهایتا تصمیم بر این شد که افراد برای خواندن درس “معلمی” نباید بیشتر از ۲۴ سال سن داشته باشند.

با این اوصاف اگر شرایط سنی لازم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان را ندارید، راه بعدی برای معلم شدن و استخدام رسمی آموزش و پرورش، شرکت در آزمون استخدامی ماده ۲۸ است.

آزمون اختصاصی ویژه دانشگاه فرهنگیان، زیرگروه ندارد و در سال ۱۴۰۳ پذیرش دانشجو معلم همانند آزمون سراسری بر مبنای گروه آزمایشی انجام می شود.
 
کنکور تربیت معلم دو مرحله‌ای است و شامل یک بخش آزمون کتبی و یک بخش ارزیابی تکمیلی می شود. به این معنا که افراد در صورت قبولی در آزمون کتبی برای ارزیابی تکمیلی، انجام مصاحبه، انجام گزینش و احراز صلاحیت اشتغال در حرفه معلمی به صورت چند برابر ظرفیت فراخوانده می‌شوند و در صورت قبولی در این ارزیابی تکمیلی می توانند برای معلم شدن به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی راه یابند.

سازمان سنجش آموزش کشور باید حداکثر ۳۰ روز کاری پس از برگزاری آزمون اختصاصی ویژه دانشگاه فرهنگیان، به میزان چند برابر ظرفیت رشته محل‌های اعلامی، داوطلبان را جهت بررسی ارزیابی شایستگی معلمی به وزارت آموزش ‌و پرورش معرفی کند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي