نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 21 سپتامبر

جهت اطلاع از نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا با ما در این قسمت از گهر همراه باشید. سامانه ثنا یک سامانه آنلاین است که اطلاعات مربوط به سوابق کیفری افراد را در اختیار قرار می‌دهد. برای گرفتن سوابق کیفری باید مراحلی که در ادامه مطلب ذکر شده را انجام دهید. ابتدا به وبسایت ثنا مراجعه کنید و ثبت نام کنید. سپس با جستجوی نام فرد مورد نظر، سوابق کیفری او را مشاهده نمایید. در صورت تمایل، می‌توانید گزارش سوابق را با پرداخت مبلغ مورد نیاز دریافت کنید.

نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا

نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

گواهی عدم سوء پیشینه یکی از مدارک لازم و مهم برای برخی امور، حرف و مشاغل است و متقاضیان می‌توانند این گواهی را بدون مراجعه حضوری به واحدهای قضایی و از طریق سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی دریافت کنند.

رئیس قوه قضاییه که تحول و تعالی در قوه قضاییه را بدون هوشمندسازی غیرممکن می‌داند، همواره بر تسریع در اجرای طرح‌های فناوری محور در دستگاه قضا برای افزایش کارآمدی و بهبود عملکرد بخش‌های مختلف قضاییه تاکید دارد و معتقد است که بی‌توجهی به دولت الکترونیک و هوشمندسازی دستگاه‌های حاکمیتی موجب کندی در روند خدمات رسانی به مردم و بروز نارضایتی آنها می‌شود.

با توجه به تاکید سند تحول قضایی به تجمیع و یکپارچه سازی حداکثری سامانه‌ها با ایجاد میزکار یکپارچه قوه قضاییه و برای ارائه خدمات با کیفیت‌تر به مردم، پنجره واحد الکترونیک خدمات قضایی ایجاد شده است و در آن خدمات گوناگون و پرکاربرد ارائه می شود؛ خدماتی که بر سه محور بهره گیری از فناوری‌های نوین، ارائه خدمات آسان و ارزان قضایی و هوش مصنوعی بنیان نهاده شده است.

چگونه گواهی عدم سوء پیشینه الکترونیکی دریافت کنیم؟

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه دوم آبان سال جاری در شورای عالی مسئولان قضایی با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی در زمینه راه‌اندازی پنجره واحد خدمات هوشمند و اتصال آن به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند گفت: قوه قضاییه براساس تکلیف قانونی خود و براساس تاکیدهای سند تحول قضایی، تا پایان شهریور سال جاری پنجره واحد خدمات هوشمند خود را ایجاد کرد و همه خدمات پرکاربرد قضایی را در این پنجره قرار داد و آن را به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند متصل کرد.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت غیرحضوری

شهروندان می‌توانند با داشتن کد ثنا در سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به نشانی https://adliran.ir، گواهی عدم سوء پیشینه را به صورت الکترونیکی دریافت کنند؛ همچنین با مراجعه به سامانه قوه قضاییه می‌توان اصالت گواهی‌های صادر شده را بررسی کرد.

در درگاه خدمات الکترونیک قضایی برای ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه پس از ثبت نام ثنا و ورود با نام کاربری و رمز عبور و فراخوانی اطلاعات مورد نیاز از سامانه ثنا، انتخاب واحد قضایی بررسی کننده درخواست گواهی عدم سوء پیشینه، مرجع ارائه گواهی(به درخواست سازمان/اداره/شرکت و یا به درخواست شخصی) به همراه توضیح و سپس دریافت کد رهگیری و محاسبه و دریافت هزینه همچنین جستجوی درخواست گواهی عدم سوء پیشینه براساس شماره ملی، کد رهگیری و نام و نام خانوادگی و چاپ گواهی طراحی شده است.

روش گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی

۱- ورود به درگاه خدمات الکترونیک قضایی (عدل ایران)

برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه لازم است که ابتدا وارد سایت عدل ایران به آدرس adliran.ir شده و در منو روی سامانه گواهی عدم سوء پیشینه کلیک کنید

  • نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۲- ورود به سامانه احراز هویت ثنا

در صورتی که قبلا در سامانه ثنا به صورت حضوری یا اینترنتی ثبت نام کرده و نام کاربری (شماره ملی شما) و رمز عبور دریافت کرده اید، در این بخش شماره ملی و رمز شخصی خود را وارد نمایید و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید (برای بازیابی رمز عبور روی رمز عبور خود را فراموش کرده ام !) بزنید. در غیر اینصورت با کلیک بر روی من ثنا ثبت نام نکرده ام ابتدا در سامانه ثنا (ثبت نام برخط) ثبت نام کنید ( برای دریافت گواهی سوء پیشینه و سایر امور قضایی نیاز خواهید داشت)

  • نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۳- دریافت رمز موقت برای ورود به سامانه

رمز عبور موقت ارسال شده به شماره همراه خود را (که در زمان ثبت نام در سامانه ثنا اعلام کرده اید) در فیلد رمز موقت وارد نمایید و روی ورود به سامانه کلیک کنید.

  • نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۴- ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه

مطابق تصویر زیر روی کادر سبز رنگ (ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه) کلیک نمایید.

  • نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

 

۵- ثبت اولیه درخواست

در این بخش لازم است واحد قضایی بررسی کننده درخواست گواهی عدم سوء پیشینه را با کلیک بر روی دکمه زرد رنگ انتخاب کنید. در بخش مرجع ارائه گواهی با کلیک بر روی دکمه آبی و جستجو نام سازمان و … نام اداره و شرکت درخواست کننده را پیدا کنید.(برا خودم از لیست پیدا نکردم و به درخواست شخصی رو تیک زدم و نام شرکت درخواست کننده رو وارد کردم)

  • نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

برای انتحاب واحد قضایی می توانید مطابق مثال موجود لیسا را فیلتر نمایید یا روی دکمه + بزنید و از لیست یکی از واحد های قضایی شهر خودتان را انتخاب نمایید. در پایان روی دکمه ثبت موقت درخواست کلیک کنید.

۶- پرداخت هزینه ی درخواست گواهی عدم سوء پیشینه

در این بخش روی دکمه محاسبه هزینه کلیک نمایید تا هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای شما محاسبه شود. سپس روی پرداخت اینترنتی هزینه کلیک کنید و مبلغ را پرداخت نموده و ثبت نهایی اطلاعات را کلیک نمایید.

  • نحوه گرفتن سوء پیشینه از سامانه ثنا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

چاپ گواهی عدم سوء پیشینه

پس از ثبت درخواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه حدود ۲۴ ساعت این فرآیند به طول می انجامد که پیامکی حاوی گواهی عدم سوء پیشینه شما در سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی قابل مشاهده و دریافت می باشد برای شما ارسال خواهد شد. شما می توانید از وضعیت درخواست خود با وارد کردن کد پیگیری (مرحله ۴ – جستجوی سابقه درخواست) مطلع شوید.

برای چاپ گواهی به آدرس https://adliran.ir/Home/Index مراجعه نمایید

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي