دانلود فیلم خارجی رایگان

10 راه کاهش درد دندان در خانه (داروهای خانگی کاهش دندان درد)

تاريخ : 22 دسامبر

اگر شب ، نیمه شب و بی وقت دچار دندان درد شده اید با داروهای خانگی می توانید درد دندان را کاهش دهید ، برای کاهش درد دندان در خانه چند داروی خانگی را به شما معرفی می کنیم.

۱۰ داروی برای کاهش درد دندان در خانه

10 راه کاهش درد دندان در خانه (داروهای خانگی کاهش دندان درد), جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

 

آنچه شما می توانید انجام دهید

**اگر دندان درد دارید ، مهم است که بفهمید ریشه ناراحتی شما چیست ، مثلا به علت پوسیدگی ، فشار ، لثه و … . از آنجا می توانید نحوه تسکین هر چه بهتر درد ، تورم یا علائم دیگر را تعیین کنید.

** یک شستشوی منظم با آب نمک و کمپرس سرد می تواند به طور معمول سوزش جزئی را برطرف کند ، اما دندان درد جدی تر ممکن است نیاز به مراجعه دندانپزشک داشته باشد.

** اگر علائم شما بیش از یک یا دو روز ادامه دارد ، به دندانپزشک خود مراجعه کنید. آنها در مورد چگونگی تسکین علائم و جلوگیری از درد بیشتر می توانند شما را راهنمایی کنند.

**اگر باردار یا شیرده هستید یا هر نوع بیماری پزشکی که ممکن است تحت تأثیر مواد گیاهی قرار بگیرید ، قبل از استفاده از هر یک از داروهای زیر باید با دندانپزشک خود صحبت کنید.

داروهای خانگی کاهش دندان درد

۱- آب نمک

برای بسیاری از افراد ، شستشو با آب نمک یک روش درمانی موثر در سطح اول است. آب نمک یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می تواند به شل شدن ذرات مواد غذایی و مواد زاید که ممکن است در بین دندان های شما گیر کرده اند کمک کند. درمان دندان درد با آب نمک همچنین می تواند به کاهش التهاب و بهبود زخم های دهان کمک کند.

برای استفاده از این روش ، ۱/۲ قاشق چایخوری (قاشق چایخوری) نمک را درون یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

 ۲- آب پراکسید هیدروژن

شستشوی پراکسید هیدروژن همچنین ممکن است به تسکین درد و التهاب کمک کند. علاوه بر کشتن باکتری ها ، پراکسید هیدروژن می تواند درد لثه ها را کاهش داده و خونریزی لثه را کاهش دهد.

اطمینان حاصل کنید که پراکسید هیدروژن را به درستی رقیق کرده اید. برای این کار ، ۳ درصد پراکسید هیدروژن را با آب های مساوی مخلوط کرده و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. آن را قورت ندهید!!

۳- کمپرس سرد

شما می توانید از یک کمپرس سرد برای تسکین هرگونه دردی استفاده کنید ، به ویژه اگر هر نوع ضربه ای باعث درد دندان شما شده باشد. وقتی کمپرس سرد می کنید ، باعث انقباض رگ های خونی در منطقه می شود. این باعث می شود درد خیلی کمتر شود.

۴- کیسه های چای نعناع

از کیسه های چای نعناع می توان برای بی حس کردن درد و تسکین لثه های حساس استفاده کرد.

همچنین می توانید رویکردها را عوض کنید و از این مکان برای خنک تر کردن و نه گرم کردن منطقه استفاده کنید. برای این کار ، یک کیسه چای مورد استفاده را برای چند دقیقه در فریزر قرار دهید تا آن را خنک کرده و سپس کیسه را روی دندان خود بمالید.

۵- سیر

هزاران سال است که سیر به دلیل خواص دارویی آن شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. نه تنها می تواند باکتری های مضر را از بین ببرد بلکه باعث پلاک دندانی می شود ، اما می تواند به عنوان یک تسکین دهنده درد نیز عمل کند.

برای استفاده از این ، یک حبه سیر را خرد کنید تا خمیری ایجاد شود و آن را در ناحیه آسیب دیده بمالید.  روش دیگر ، می توانید به آرامی یک حبه سیر تازه روی همان دندان بجویید.

۶- عصاره وانیل

عصاره وانیل حاوی الکل است ، که می تواند به کمر درد کمک کند. خواص اثبات شده آنتی اکسیدان آن را به یک شفابخش موثر تبدیل می کند.

برای استفاده از این ، مقدار کمی عصاره وانیل را روی انگشت یا یک توپ پنبه آغشته کنید. چند بار در روز آن را مستقیماً در منطقه آسیب دیده بمالید.

سایر داروهای طبیعی

۷- میخک

میخک برای درمان دندان درد در طول تاریخ استفاده شده است ، زیرا روغن میخک می تواند به طور موثری درد را بی حس کند و التهاب را کاهش دهد.این ماده حاوی یوژنول است که یک ضد عفونی کننده طبیعی است.

برای استفاده از این روش ، مقدار کمی روغن میخک را روی یک توپ پنبه آغشته کنید و آن را در ناحیه آسیب دیده بمالید. ممکن است بخواهید روغن میخک را با چند قطره روغن حامل مانند روغن زیتون یا آب رقیق کنید. این کار را چند بار در روز انجام دهید.

همچنین می توانید یک قطره روغن میخک را به یک لیوان آب اضافه کرده و یک دهانشویه درست کنید.

۸- برگ گواوا 

برگهای گواوا دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به بهبود زخم کمک کند. همچنین دارای فعالیت ضد میکروبی هستند که می تواند در مراقبت از دهان کمک کند.

برای استفاده از این کار ، برگهای تازه گواوا را روی دندان بجویید (ولی قورت ندهید!) یا برگهای گواوا خرد شده را به آب جوش اضافه کنید تا دهانشویه شود.

۹- گندم

گندم دارای خواص درمانی بی شماری است و در صورت مصرف داخلی می تواند برای ترمیم بدن از داخل بدن موثر باشد. این می تواند التهاب را در دهان شما تسکین دهد و از عفونت ها جلوگیری کند. محتوای کلروفیل بالای آن همچنین می تواند با باکتری ها مقابله کند.

برای استفاده از این ، به راحتی از آب گندم سیاه به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

۱۰- آویشن

آویشن همچنین دارای خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی قدرتمندی است که منبع معتبری دارد و می تواند به درمان دندان درد کمک کند.

برای استفاده از این ، چند قطره از روغن ضروری آویشن و چند قطره آب را روی یک توپ پنبه آغشته کنید. پس از رقیق کردن روغن با آب ، آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

همچنین می توانید یک قطره روغن را به یک لیوان کوچک آب اضافه کرده و یک دهانشویه درست کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي