دانلود فیلم خارجی رایگان

کدام ضد تعریق بهتر است؟ اسپری یا کرم دئودورانت ؟

دسته بندي : 💊 سلامت,پوست و مو
تاريخ : 25 فوریه

امروزه همه افراد برای از بین بردن بوی عرق بدن شان از اسپری و کرم دئودورانت استفاده می کنند. اما واقعا کدام یکی از ضد تعریق ها بهتر است. گهر در این بخش در مورد اسپری ها و کرم دئودورانت ها صحبت می کند.

کدام ضد تعریق بهتر است؟ اسپری یا کرم دئودورانت ؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

کدام ضد تعریق بهتر است؟ اسپری یا کرم دئودورانت ؟

بوزداها (دئودورانت ها)

دئودورانت برای مخفی کردن بوی بد بدن کاربرد دارد، یا باکتری‌هایی که بو را تولید می‌کنند، از بین می‌برد. این ماده هیچ‌ گونه مانعی در تعریق ایجاد نمی‌کند، اما در عوض بوی زننده‌ای که در اثر تعریق ایجاد می‌شود را از بین می‌برد.

دئودورانت‌ها برای تمام نقاط بدن قابل استفاده‌اند و فقط مخصوص زیر بغل نیستند. اگرچه دئودورانت‌های مخصوص زیر بغل، پر‌مصرف ‌ترین انواع آن هستند، اما دئودورانت‌ها برای هر نقطه از بدن – که بوی نامطبوعی را تولید می‌کنند – قابل استفاده هستند.

این ماده به شکل مایع، ژل، پودر، کرم و اسپری موجود است. دئودورانت پودری، بهترین گزینه برای پاهای شماست و نوع کرمی یا اسپری آن برای زیر بغل‌ها مناسب‌تر است.

ضد تعریق ها

ضد تعریق‌ها از زیر مجموعه‌های دئودورانت‌ها محسوب می‌شوند و همین امر، باعث ایجاد سوء تفاهم در مورد این محصول شده است.

دئودورانت و ضد تعریق ها

دئودورانت‌ها بوی بد را از بین می‌برند و ضدتعریق‌ها روند تولید عرق را کند می‌کنند.

یکی از مواد اصلی تشکیل ‌دهنده ضد تعریق‌ها، ترکیبات آلومینیوم هستند که در کاهش تولید عرق بسیار مؤثرند.

ضد تعریق‌ها از طریق مجاری عرق وارد بدن شده و سدی ایجاد می‌کنند که به طور موقت، از تعریق بدن جلوگیری می‌کند، درست مثل چوب‌پنبه‌ای که سر یک بطری می‌گذارند.

ضد تعریق‌ها هم مثل دئودورانت‌ها در شکل‌های مختلفی عرضه می‌شوند : ژل، پودر، کرم و اسپری. اما این ماده بر خلاف دئودورانت‌، بیشتر برای زیر بغل استفاده می‌شود و به‌ ندرت در دیگر نقاط بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیودورانت یا ضد عرق؟

خیلی ها فکر می کنند دئودورانت ها و ضد عرق ها تفاوتی با هم ندارند، ولی هنگام خرید آنها از داروخانه یا فروشگاه لوازم بهداشتی باید به این نکته توجه کنید که این دو نوع محصول با هم متفاوت اند. ضد عرق ها ترکیباتی آلومینیوم دار دارند که منافذ غدد عرق را در سطح پوست مسدود می کنند، بنابراین عرق نمی تواند در سطح پوست ترشح شود، اما دیودورانت ها با از بین بردن باکتری های سطح پوست، مانع ایجاد بوی بد عرق می شوند.

وقتی عرق به وسیله این باکتری ها تجزیه می شود، بدن بوی بدی می گیرد. به شما توصیه می کنیم دئودورانت را بخرید، چون با عرق کردن طبیعی تداخل نمی کند.

امروزه شکل‌های زیادی از دئودورانت‌ها وجود دارد: اسپری، استیک یا ژلی.

اسپری‌ها: از ترشح عرق جلوگیری می‌کنند. به راحتی می‌توان از آنها استفاده کرد و احساس تازگی می‌بخشند. آنها می‌توانند به‌صورت الکلی باشند یا پودری خشک را که مورد استفاده در ضدعرق‌ها است پخش کنند. امروزه در اندازه‌های کوچک یافت می‌شوند و به راحتی در کیف جای می‌گیرند.

رول‌ها، استیک یا کرم: به کسانی که از عرق زیاد رنج می‌برند، توصیه می‌شود. بسیار راحت و زیبا هستند. بسیار موثرتر از دئودورانت‌های اسپری‌ای هستند زیرا که اسپری‌ها دارای تجمع زیاد نمک آلومینیوم هستند.

فایده استیک‌ها: لک نمی‌کنند، راحت و مطمئن هستند.

فایده رول‌ها:

امولوسیونی(نوعی‌محلول) مرطوب را پخش می‌کنند و به سرعت خشک می‌شوند و احساس دل‌پذیر تازگی می‌بخشند.

فایده دئودورانت‌های کرم: ملایم و بدون الکل هستند و کاملا مناسب پوست‌های حساس هستند.

با الکل یا بدون الکل

الکل خاصیت ضدعفونی کننده و نقش نگه دارنده دارد. همچنین در ساخت عطر به کار می‌رود. اگر پوست حساس دارید از دئودورانت‌های الکل‌دار که به پوست آسیب می‌رسانند، اجتناب کنید.

هشدار: از دئودورانتی که محتوی الکل است، دقیقا بعد از اپیلاسیون یا در صورت التهاب پوستی اجتناب کنید زیرا احساس سوختگی روی پوست را به شما می‌دهد.

کدام مارک را بخریم؟

وقتی در فروشگاه دنبال اسپری دئودورانت و یا مام مورد علاقه تان می گردید، میان بسیاری از مارک ها و مدل ها سرگردان می مانید که کدام را انتخاب کنید. توصیه ما این است که به دنبال مارک های معتبرتر بروید که امتحان خود را پس داده اند. از طرف دیگر، برای اینکه گیر تقلبی ها نیفتید، حتماً برچسب تایید وزارت بهداشت را در روی قوطی این محصولات کنترل کنید.

یادتان باشد:

۱ – اگر تعریق شما زیاد است، باید به‌ جای دئودورانت از ضد تعریق استفاده کنید، یا به‌ دنبال دئودورانتی بگردید که حاوی مواد ضد تعریق نیز باشد.

۲ – موقع ورزش ‌کردن، از ضدتعریق استفاده نکنید و اجازه دهید بدن به طور طبیعی عرق کند. باور کنید بوی عرق همیشه هم بد نیست.

۳ – هر نوع تعریقی، بد به حساب نمی‌آید، زیرا بدن باید نفس بکشد و برای دفع سموم بدن، عرق‌کردن ضروری است.

۴ – از پوشیدن لباس‌های تنگ با جنس مواد مصنوعی (مثل پلاستیکی) خودداری کنید، چون باعث حبس‌ شدن بو و عرق در بدن و در نهایت، منجر به خارش و حساسیت‌های دردناک می‌شوند.

۵ – هرگز به طور مداوم از ضدعرق‌ها استفاده نکنید، زیرا این کار ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي