مطالب پيشنهادي

روش صحیح خرید ساعت های کپی یا اورجینال

تاريخ : ۲۸ شهریور
بازديد : 2295

در برخی کشور های جهان مانند ایران مردم علاقه دارند به جای اینکه ساعت اورجینال با قیمت بالا خریداری نمایند یک ساعت های کپی با ظاهر ساعت اصلی را با قیمت خیلی کمتر خریداری نمایند و در این راه خرج زیادی نکنند.

ساعت مچی یکی از این محصولات است و ما قصد داریم در این مقاله تنها به این محصول بپردازیم که نمونه های اورجینال بعضی از برندهای آن بسیار گرانقیمت هستند که تهیه آن برای تمام اقشار جامعه مقدور نمی باشد و ناچار به استفاده از مدلهای کپی ساعت های آن شرکت ها هستند.

Hublot 3360 09 روش صحیح خرید ساعت های کپی یا اورجینال

دردسر فروش ساعت مچی های اورجینال

شاید خیلی از شماها تا به حال این حس را داشته اید که فروشندگان ساعت های اورجینال دوست دارند با بزرگ جلوه دادن و با اعتبار بودن فروشگاه خود به مشتری بقبولانند که ساعت عرضه شده توسط ایشان اورجینال است و مطمئن نیستند که محصولشان این اطمینان را به مشتری میدهد که یک ساعت برند است نه یک ساعت High Copy! البته منظور ما از این نوشته بی ارزش بودن ساعت های تولید شده توسط کمپانی های به نام نیست بلکه این نشان می دهد که صنعت در ساخت ساعت کپی چه پیشرفت قابل توجهی داشته تا آنجا که محصول اصل برابر ساعت های کپی برتری قابل لمسی برای مصرف کنندگان نخواهد داشت و فروشنده باید این برتری را القا کند.

اما نکته اینجاست که فقط در خرید ساعت اورجینال باید دقت کرد که خدایی نکرده با هزینه ی خیلی بالا گرفتار فروشنده ی بی انصاف نشویم و مثلا ساعت امپریو آرمانی کپی را به جای نسخه اورجینال آن نخریم؟

خیر اصلا این طور نیست و اکثر مقالاتی که تا به حال در مورد “روشهای تشخیص ساعت اصل از طرح” خوانده اید ۳۰ درصد تبلیغات و ۷۰ درصد مواردی نه آنچنان مهم تا تبلیغ به چشم نیاید, زیرا در کشور ما معامله کردن و خرید یک هنر است که نزد اکثر هموطنان هست, مشتریان وقتی قرار است ساعت اورجینال بخرند میدانند از کجا خریداری کنند و به چه نکاتی توجه کنند و البته می دانند فروشنده راهی برای این که در آینده از تعهد خود سرباز زنده ندارد, پس موظف است بابت هزینه ای که مشتری پرداخت می کند ساعت اورجینال به ایشان عرضه کند و هنوز فروشهای مزایده ای یا فروشهایی که فروشنده مکان مشخصی نداشه باشد آنچنان گسترش نیافته است.

Cartier 1 روش صحیح خرید ساعت های کپی یا اورجینال

خرید ساعت های کپی

با توجه به این نکته که در کشور ما تمایل به خرید ساعت اصلی نسبت به ساعت کپی ۲۰ به ۸۰ درصد است میخواهیم روش تشخیص یک ساعت کپی و High Copy را به شما بگوییم. در ساعت اصلی این که بدانید ساعت اصلی است یا خیر تمام دغدغه های شما را برطرف خواهد کرد, اما در ساعت کپی دانستن این که ساعت ساخته شده در کدام کشور است کمکی به شما نخواهد کرد زیرا ساعت کپی هر قطعه اش در یک کشور ساخته شده است و دانستن این موضوع اصلا کمکی به شما نخواهد کرد پس باید به موضوعات دیگری توجه کنید که خیلی سخت تر از خرید یک ساعت اصلی است.

بهتر است بدانید تقریباً ۹۹ درصد از بدنه های ساعت مچی های طرح اصلی ساخته شده در کشور چین است که البته کیفیتهای مختلفی دارند و تنها سفارش دهنده ساعت است که به تولید کننده می گوید این ساعت چه کیفیتی داشته باشد. به عنوان مثال شاید ساعت رولکس ساب مارینر را دیده باشید که با قیمت ۲۰ هزار تومان به فروش می رسد و رولکس هایی که تا قیمت ۱٫۸ میلیون به فروش می رسند.

EMPORIO ARMANI AR 5905 07 روش صحیح خرید ساعت های کپی یا اورجینال

تقریباً تمامی استفاده کنندگان ساعت های طرح اصل با واژه هایی مثل (کپی, های کپی, سوپرهای کپی, گرید وان, A++ و امثالهم) آشنا هستند که البته ما به شما میگوییم که اینها در این صنعت در ۹۰ درصد موارد شعاری هستند و در کشور ما زیاد به این مارکی که روی ساعت می زنند اهمیت داده نمی شود و اکثر هستند فروشندگانی که به فکر فروش کوتاه مدت هستند نه برندینگ و فروش دراز مدت پس شعارها داده و با هر شخص یک بار معامله می کنند و تمام.

قصد نداریم موضوع را برای شما خیلی تخصصی کنیم اما بهتر است بدانید بیشترین قطعه ای که در قیمت ساعت طرح اصلی تاثیر گذار است موتور آن می باشد که حدود ۱۰ مدل موتور را می توان برای یک نوع قاب ساعت بند چرمی سفارش داد که هرکدام از آنها ارزش مادی خود را دارند. پس در هنگام خرید ساعت کپی مهمترین نکته ی که باید به آن توجه شود موتور می باشد.

bulbul Facette 1 09 روش صحیح خرید ساعت های کپی یا اورجینال

اگر اطمینان پیدا کردید که موتور بسیار خوبی روی ساعت نصب شده در ۸۰ درصد موارد اطمینان داشته باشید که بدنه بسیار خوبی هم برای آن ساعت طراحی شده است و سفارش دهنده به کیفیت اهمیت داده است. (شاید سوال پیش بیاید که چطور از کیفیت موتور با خبر شوم؟ ساده ترین راه باز کردن درب پشت و توجه به نوشته های روی آن است, توجه داشته باشید اکثر موتورهای کوارتز که روی ساعت های سوپرهای کپی هستند ساخت شرکت میوتا هستند و در ساعت های اتوماتیک و نمونه های خوب آن طرح سیکو ۵ قدیم می باشند)

نکته بعدی در تشخیص چگونگی کیفیت ساعت نگاه کردن به ریزه کاریهای ساعت می باشد که در ساعت های کم کیفیت به وضوح ناموزونی ها و غیر متعادل بودن طراحی به چشم میخورد و این دلیلی ندارد به جز استفاده از قالبهای ارزان قیمت و بی کیفیت…

منبع: www.ashraafi.com

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای عجیب دیجی کالاخـریـد
+