چطور بفهمیم یک نفر قبلا رابطه جنسی داشته یا خیر؟

خیلی از پسران شرط ازدواج با دختر مورد نظر را اثبات سالم بودن پرده بکارت و به عبارتی باکره بودن وی می دانند در ادامه با روشهایی طبیعی و ظاهری می توان فهمید که فرد مورد نظر باکره است یا خیر . ضمن اینکه پاره شدن پرده بکارت دلایل متعددی دارد از جمله ورزش و …

بسیاری از پسران قبل از ازدواج وجود پرده بکارت و یا باکرگی دختر را ملاکی برای عدم برقراری رابطه جنسی قبلی می‌دانند. در صورتی که عوامل بسیار دیگری نیز می‌تواند منجر به از بین رفتن پرده بکارت گردد. پرده‌ای که برای محافظت و جلوگیری از ورود عفونت به دستگاه تناسلی در دهانه واژن قرار گرفته است.

چطور بفهمیم یک نفر قبلا رابطه جنسی داشته یا خیر؟

از کجا بفهمیم فردی قبلا رابطه جنسی داشته است (باکره است)

همانطور که گفته شد بکارت دختران گاهی در اثر انجام فعالیت‌های ورزشی مانند سوارکاری و یا ورزش‌های کششی مانند ژیمناستیک از بین می‌رود. در دوران نوجوانی استفاده از تامپون‌ها در دوران قاعدگی نیز ممکن است باعث کشیدگی پرده بکارت و ارتجاعی شدن آن شود. ارتجاعی بودن پرده بکارت، تشخیص اینکه فرد در زمان انجام ورزش آسیب دیده و یا در یک رابطه جنسی شرکت داشته را غیرممکن می‌کند. البته می‌توان از روی تغییر شکل دستگاه تناسلی تا حدودی به رابطه جنسی قبلی پی برد که می‌بایست فقط توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

حالت لب‌های اطراف واژن

در انواع پرده بکارت معمولاً پره‌های اطراف لب‌های واژن در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند، به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی‌شود. در حالی که در زنان این پره‌ها به وضوح دیده می‌شوند. البته خیلی نمی‌توان به این علامت تکیه کرد، چرا که حالت این پره‌ها در برخی دخترها از بدو تولد، باز است. در مقابل، زنانی هستند که با وجود مقاربت و نزدیکی‌های مکرر، باز هم حالت این پره‌ها به شکل بسته است.

شکل ورودی واژن

اگر ورودی واژن، شکل v داشته باشد، می‌تواند علامت پارگی پرده با دخول آلت تناسلی مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن از حالتی گرد به v تبدیل می شود. البته باز هم نمی‌توان این مورد را نشانه‌ی قطعی برای انجام نزدیکی قبلی دانست، حتی بدون انجام هیچگونه نزدیکی قبلی نیز با عوامل دیگری چون حرکات رقص (به خصوص رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار های جسمانی و… می ‌تواند باعث ایجاد این حالت v شکل شوند. پارگی پرده، چه در حین دخول نزدیکی یا عوامل فوق، ممکن است با آسیب دیگر قسمت‌های فرج (اطراف واژن، مجاری ادرار، پوسته‌ی بین واژن و معقد) نیز همراه باشد.

گردن رحم 

دیواره‌ی گردن رحم از غشای برجسته‌ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم این برجستگی‌ها تحلیل و از بین می‌رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می‌گیرد. این نشانه نیز باز هم صددرصد نمی‌تواند دلیل نزدیکی قبلی باشد. عواملی چون معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی و یا مشابه نیز می‌تواند این حالت را ایجاد کند.

 

نشانه های باکره بودن

  • پرده بکارت قابل اتساع و دارای سوراخ بدون پارگی
  • دهلیز فرج و دهانه واژن
  • مخاط واژن ضخیم و چین دار و دارای چینهای روی هم خوابیده
  • خواب چینها معمولاً رو به دهانه واژن است.
  • مجرای واژن باریک ( تنگ با دیواره های چین دار) و عمق آن قابل رویت نیست .
  • معاینه با انگشت مقدور نیست و در اثر اصرار به معاینه احتمال آسیبی مخاط می رود.
  • بعلت روی هم خوابیدن چینهای واژن – کانال واژن کوتاه است.

نشانه های مدخوله بودن (داشتن رابطه قبلی)

پرده بکارت شل و متسع و دارای سوراخ بدون پارگی یا شلی پرده بکارت و متسع شدن سوراخ میانی آن و بعلت شلی پرده بکارت و اتساع سوراخ میانی آن – دو انگشت به آسانی وارد واژن شده و با لمس دیواره واژن – صاف شدن نسبی چینهای واژن بخوبی احساس می گردد .

دهلیز فرج و دهانه واژن وسیع یعنی اتساع دهلیز فرج فاصله ای بین دو قسمت سطحی لبهای فرج تا پرده بکارت است که معمولاً ۲/۵ – ۴ سانتیمتر طول دارد . بعلت آمیزش مکرر لبهای فرج از هم دور شده و دهلیز متسع می گردد.

مخاط واژن نسبتاً ضخیم و چینهای اندکی صافتر و دارای چینهای جدا شده از هم

خواب چینها نامنظم است و به یک سو نیست .

مجرای واژن باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رویت است یعنی گشادی مجرای واژن در اثر صاف شدن نسبی چینهای واژن – بطوریکه مجرای واژن معمولاً تا حدود دو سوم طول خود کاملاً نمایان است . چینهای باز شده واژن بخوبی به چشم می خورد و خواب چینها بر خلاف دوشیزگان همه به یک سو یعنی بسوی دهانه واژن نبوده و بطور نامنظم به این سو و آن سو می باشد .

قابل معاینه با انگشت است و حتی باز کردن آن با اسپکولومهای ظریف مقدور است و صدمه ای به مخاط وارد نمی شود .

بعلت باز شدن چینهای واژنی کانال واژن طویل است.

تشخیص زمان پارگی بکارت

معمولا تا 2 هفته بعد از پارگی بکارت از روی نشانه های ظاهری می توان تاریخ دقیق آن را حدس زد و پزشک متخصص یا ماما تا 1 ماه می تواند تاریخ پارگی را حدس بزند و بعد از 1 ماه به هیچ وجه زمان پارگی پرده معلوم نمی شود.از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده بکارت ترمیم یافته نباشد لبه هاي پارگي جديد در پرده بکارت معمولا زخمي و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده مي شود.بعد از حدود يک هفته لبه هاي بريدگي از مخاطي مشابه مخاط پرده پوشيده شده و بعد از حدود دو هفته لبه هاي زخم نسبتا گرفته مي شوند. اگر پرده بکارت ترمیم یافته باشد مراحل فوق صورت نمی گیرد.نکته مهم دیگر اين است که لبه هاي پارگي چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هيچ وقت به هم جوش نمي خورند و اگر دو تکه پارگي به هم دوخته شوند و پرده ترمیم شود محل ترميم به صورت يک اسکار برجسته روشن کوچک مشخص خواهد شد.

کلام آخر:

همانطور که گفته شد عوامل گوناگونی می‌توانند باعث ایجاد آسیب دیدگی پرده بکارت گردند بنابراین بهتر است شروع زندگی زوجین بر پایه اعتماد طرفین قرار گیرد تا سالیان طولانی باقی بماند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه