دانلود فیلم خارجی رایگان

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟

تاريخ : 6 مارس

 

 

یکی از خوشمزه های دوست داشتنی، پفک نمکی هست؛ ولی پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟ علت آن را در مطلب زیر دنبال کنید. و سعی کنید از برندهای معتبر و مناسب استفاده نمایید.

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

پفک نمکی مینو

پس از جنجال « پفکهای تراریخت دامی »، حالا این پفک رسماً اعلام می‌کند تراریخت است؛ کار گروه تخصصی این موضوع در خبرگزاری تسنیم به مردم توصیه می‌کند از مصرف پفک کودکانشان جلوگیری کنند.

پس از افشاگری خبرگزاری تسنیم، مبنی بر استفاده از « ذرت تراریخت دامی » در تنقلات کودکان ایران، دو برند پفک، بند قانونی « الزام به استفاده از بر چسب تراریخت » در مورد پفکها به اجرا در آمده است.

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

به گزارش این خبرنگاری اقتصادی، محصولات تراریخت در دنیا، عموماً به مصرف خوراک دام می‌رسد یا برای سوختهای زیستی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین محصولات تراریخت در دنیا با این هدف مورد استفاده تجاری قرار می‌گیرد که ۳۰ تا ۵۰ درصد ارزانتر از محصولات طبیعی است.

کشف فترت نظارت بر این محصولات و ارزانی این محصولات بی‌ کیفیت در کشور ما، این پرسش را به ذهن متبادر می‌کند که چند وقت است که تاجران تراریخت، سلامت فرزندان ما را قربانی مطامع تجاری خود کرده‌اند.

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

گرچه شفاف‌ سازی در این موضوع، قابل تقدیر است؛ اما پرسش اینجاست که در حالی که مصرف موادی که تقابل سخت علمی درباره آنها در سطح بین‌ المللی و نیز در داخل کشور در جریان است، و بسیاری از دانشمندان ایران و متخصصان بین‌المللی بر احتمال عوارض درازمدت این محصولات تأکید دارند، چرا باید اساساً این محصولات در سایه بی‌ توجهی ناظران، برای گروههای حساس، به‌ ویژه کودکان تولید شود؟

پفک تراریخته 

گرچه در مسیر رسالت آگاهی‌ بخشی خود آمادگی دارد، در صورت وجود سندی دال بر احراز سلامت این محصولات جوابیه مسئولان را به اطلاع عموم مردم برساند. اما با تحقیقات گسترده کار گروه بررسی تراریخت در خبرگزاری،‌ تقریباً محرز است که چنین دلیلی اقامه نخواهد شد.

لذا انتظار می‌رود، مسئولان نظارتی و خصوصاً وزارت بهداشت که اتفاقاً در این موضوع بصورت ویژه عملکرد مثبتی داشته است. مسئولانه‌ تر و با دقت افزونتر از حال حاضر، با این مسئله برخورد کنند، و کودکان ایران را از گزند آسیبهای احتمالی این محصولات مصون نگاه دارند.

راه حل بهتر اما، این است که مردم از خرید محصولاتی که سلامت آنها محرز نیست، برای فرزندانشان اجتناب کنند.

تصاویر اذعان برند مینو به تراریخت بودن (اصلاح شده!/دستکاری شده ژنتیکی) را ذیلاً ببینید

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

لطفا به نوشته روی پاکت در شکل زیر توجه بفرمایید.

پفک نمکی مینو نخرید و نخورید! چرا؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي