مطالب پيشنهادي

پریوش اکبرزاده دختری که با تصادف پورشه به دیار باقی شتافت!

دسته بندي : اخبار,حوادث,گوناگون
تاريخ : ۳ اردیبهشت
بازديد : 3111

همه دوستانم چه استاد و دانشجو و کارمند و کارگر ، از من می پرسند که چرا در وایبر و واتساپ و اینستاگرام و تلگرام نیستی؟ . در جواب با ژستی کاملا مردانه و از روی اقتدار و بی نیازی ، میگویم : من اهل این قرطی بازی ها نیستم!!! . فقط همین فیسبوک هستم و بس . غافل از انکه موبایلم یک گوشی ۳۰ هزار تومانی است که فقط شماره میگیرد و امکان عضویت در هیچ شبکه اجتماعی موبایلی برایم فراهم نیست.بگذریم .

 

12204617790498205034 پریوش اکبرزاده دختری که با تصادف پورشه به دیار باقی شتافت!

امروز صبح ، در یک تصادف دلخراشی در تهران ، خیابان دکتر علی شریعتی ، یک خودرو لوکس پورش ، بطور کامل از بین رفته و راننده آن که یک دختر جوان بنام پریوش اکبرزاده است ، جان خود را از دست داد . ظاهرا ان خدابیامرز ، خودرو پورش را از پسر امیر قلعه نویی (سرمربی تیم استقلال) خریده بود .

سه ساعت پیش ، یک کارگر افغانی که دوست من هست و بسیار مومن و تاحدودی باسواد ، گوشی خود را به من نشان داد . «لا حول و لا قوه الا بالله» صفحه اینستاگرام ، ان دختر طفل معصوم!!!! مشتی مردم پست و رذل ریختند در صفحه یک دختر جوان مرده ، و تمام عقده های خود را بر یک مرده خالی میکنند !! یاللعجب!فحاشی های غیرقابل باور ! یعنی بد فحش نمیدهند که !! وحشیانه فحش میدهند !!!! سمفونی عقده و کینه و حقارت و رذالت و پستی و دنایت است . اوج حماقت و بلاهت را به نمایش گذاشته اند . انگار ان دختر به همه انها بدهکار است!!!
آنهایی که بطور دقیق از وضعیت مالی من خبر دارند میدانند که تمام دارایی من (به جز کتابخانه ام) به اندازه پول ته جیب آن دختر جوان خدابیامرز نیست . ولی خدا شاهد است که هرگز نسبت به این قشر از جامعه ، حس تنفر یا حتی هر حس بد دیگر نداشته و ندارم . الان خدارو شکر میکنم که فقط همین موبایل ۳۰ هزارتومانی را دارم و در شبکه های اجتماعی موبایل نیستم و فقط در همین فیسبوک ، گاهی مواقع ، هنرنمایی این ملت را مشاهده میکنم . حداقل کمتر حرص میخورم .
کجایند آن عزیزانی که در انتقاد بنده از جامعه ، ژست مردم دوستی و میهن دوستی به خود گرفته و همه چیز را توجیه می کردند؟؟؟ بازهم به درستی فرضیه ام ایمان اوردم . در ایران چیزی بنام کنش اجتماعی وجود ندارد . بلکه جامعه در وهله اول دنبال عقده گشایی است و در وهله دوم دنبال تفریح ، که در هر دو حالت به شرطی عقده میگشاید و تفریح میکند که هیچ هزینه ای برای او نداشته باشد .

بخوانید :   درمان قطعی نیوکاسل مرغ

این جامعه برای خودسوزی دو انسان در خرمشهر و تبریز از فرط فقر ، تب هم نمیکند . برای از بین رفتن محیط زیست و حیات وحش استثنایی ایران حرکتی نمیکند . برای خشک شدن فلات ایران بطوری که اگر این روند ادامه یابد ، تا ۴۰ سال اینده بخش مرکزی فلات ایران یعنی از البرز به سمت جنوب و زاگرس به سمت شرق ، باید تخلیه شود !!! ، حرکتی از خود نشان نمیدهد . ولی برای چند سگ که در شیراز توسط عده ای بی فرهنگ و انسان نما کشته شده اند ، کمپین تشکیل میدهد !!! آیا سرنوشت آن چند سگ از سرنوشت کل فلات ایران مهمتر است ؟؟؟ برای تن فروشی زنان شوهردار و روسپی گری به خاطر فقر ، رگ غیرتش باد نمیکند . انگاه برای یک عمل تجاوز یا شبه تجاوز در فرودگاه جده سمفونی دشنام راه می اندازد .

حتما واکنش به خبر سگ کشی در شیراز لازم بود . حتما واکنش به قضیه فرودگاه جده لازم بود . ولی چرا برای وقایع بدتر از ان واکنش نشان داده نمیشود؟؟؟ دلیل کاملا روشن است . حمایت از محیط زیست و تلاش برای نجات فلات ایران از نابودی ، زحمت و تلاش طاقت فرسا می خواهد . ولی کمپین اعتراض به سگ کشی ، ابدا هزینه ای ندارد ! حمایت از زنان بی سرپرست و دختران آسیب پذیر ، برنامه و پژوهش و پول خرج کردن و مناعت طبع و پاکی نیت را می طلبد . ولی فحاشی به عربها ، هزینه و زحمتی ندارد !

بخوانید :   قیمت پروازهای داخلی از مبدا تهران (قیمت بلیط هواپیما از تهران) +جدول

بهتر شدن وضع معیشت و از بین بردن اقتصاد رانتی و مبارزه با نوکیسه ها ، نیاز به هزینه و زحمت و مطالعه دارد . ولی فحاشی به یک دختر پولدار پورش سواری که مرده است و شاید فرزند یک پولدار نوکیسه باشد ، هزینه و زحمتی ندارد . بلکه کمی حقارت و رذالت و پستی میخواهد که خوشبختانه ، جامعه ما در حال مسلح شدن به این سلاح های مرگبار و تمدن ویران کن است .
برای آینده ایران نگرانم .

محمد محبی/روزنامه نگار


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
 1. فران

  سلام
  من دوست صمیمی پریوش هستم، متاسفانه این که می گن دهن مردم به چشمشون هست چیزی جز حقیقت نیست
  فقط برای اطلاع شما و آرامش روح دوستم می گم…
  ماشین مال پری نبود، اون شب تو مهمونی قرار شد محمد که نامزد دوست پری می شد و اون دوست صمیمی هوتن قلعه نویی بود و ماشین رو از اون خریده بود پری رو به منزل برسونه و با اسرار پری اجازه داد تا اون پشت فرمون بشینه و از بقیه ماجرا کسی خبر نداره جز این که پری نتونست ماشین رو کنترل کنه به دلیل سرعت بالا و منحرف شد…
  من جز به این که خانواده در سطح متوسط پری تنها فرزند خودشون رو و دختر جوان که مثل ماه بود و جزء یک عمل ساده بینی هیچ کار دیگه ای نکرده بود و حالا از دست رفت فکر نمی کنم
  شما خیلی خوب هستید و کارتون هم خیلی درسته ولی لطفا برای اثبات خود کسی رو زیر سوال نبرید…
  لطفا متن خود إصلاح کنید
  متشکرم

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي