پاسخ نماینده دایی به ادعاهای مرتضی کریمی

تاريخ : 20 اکتبر

پس از گفت‌وگوی دیروز با مرتضی کریمی و بیان ادعاهایی درباره بهمن دهقان، امروز نماینده تام‌الاختیار علی دایی به غیر از پاسخ‌گویی به اتهامات کمک داور سابق فوتبال، جزییات بیشتری از فساد در فوتبال ارائه کرد.

پاسخ نماینده دایی به ادعاهای مرتضی کریمی, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مرتضی کریمی

بهمن دهقان درباره تازه‌ترین اظهارات مرتضی کریمی گفت: اول باید بگویم که فراموشکار نشده‌ام اما گویا کریمی به سبب مشغله‌های بسیار از ایام هفته هم بی خبر است. برنامه ۹۰ دوشنبه شب پخش شده که فردای آن به دلیل تعطیلی روز چهارشنبه (عید قربان) روز تعطیلی رسانه‌ها بود و این روند تقریبا” تا آخر هفته ادامه داشت. روز جمعه هم بازی پرسپولیس بود و صلاح نبود پاسخگوی اتهامات باشم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود. ضمن آن که برنامه ۹۰ را ندیده بودم و باید با مشاهده فیلم، تک تک صحبت‌ها را جواب می‌دادم. به این دلیل با تاخیر پاسخ دادم.

 

به گزارش ایسنا ، او ادامه داد: آیا شما نگفتید با راه آهن قرارداد ۴۰ میلیونی داشته‌ام و مرا اخراج کرده‌اند. نگفتید اگر ممکن است بگویید بدون حضور، گزارش‌های داوری را به شما بدهم و هر بازی هم ۵۰۰ هزار تومان به من بدهید؟ ابتدای حضور دایی در پرسپولیس، خیلی ها تماس گرفتند که یکی از آنها هم شما بودید. من هم گفتم دایی اسامی تیم فنی‌اش را به سردار داده و درباره کادر اجرایی هم باشگاه نظر می‌دهد. آیا غیر از این گفتم؟ کدام عقل سلیم می‌پذیرفت شما را با ظلمی که به پرسپولیس و هوادارانش روا داشته بودید و اخیرا هم درست یا غلط مصاحبه‌هایی از شما در رسانه‌ها درباره آن بازی منتشر شده بتوان به پرسپولیس آورد؟ شما فقط بگویید پیشنهاد گزارش داوری برای هر بازی ۵۰۰ هزار تومان را دادید یا خیر؟

 

دهقان درباره اظهارات کریمی در خصوص زندگی شخصی‌اش گفت: هیچگاه نگهبان نبوده‌ام اما دست همه نگهبان‌ها را می بوسم. احکام کاری من مشخص است. البته اکنون احساس می‌کنم در فوتبال می‌توان نگهبان هم استخدام کرد تا به حراست از شرافت این ورزش در همه ابعاد بپردازد تا مبادا کسانی پیدا شوند که با رفتارهای خود شرافت یک جامعه پاک مانند داوری را لکه دار کنند. باید نگهبانانی پیدا شوند که سیب گندیده را از جعبه بردارند تا دیگر سیب‌های سالم را معیوب نسازند. ساکن بالا شهر هم نیستم و در مرکز شهر زندگی می‌کنم اما افتخار می‌کنم که در مهرآباد جنوبی بوده‌ام. کسب و کار من مشخص است. بیش از چندین سال است در صنف پارچه فعالیت دارم و از فوتبال اگر ریالی در هر قالبی درآمد داشته باشم حرام من و خانواده‌ام باشد و صد برابرش را به شما می‌دهم. افتخار می‌کنم سالها کنار دایی بوده‌ام، بدون آن که به دنبال ریالی درآمده بوده باشم.

 

وی تصریح کرد: نمی‌دانم چرا یک عده اصرار دارند مسیر کار از طریق اصلی منحرف شود و هربار پای مسائل دیگری را به میان می‌کشند. یک پولی واریز شده که مبدا و مقصد آن معلوم است. چه چیزی را می‌خواهید کتمان کنید؟

 

دهقان یادآور شد: اینکه مرتضی کریمی پرسیده چرا پای او به میان آمده سئوالی است که اتفاقا همه می‌پرسند. چرا همه جا نام شما و ردپایتان دیده می‌شود؟ به قول خودتان دوستان من که نمی‌دانم منظورت کدام دوستان است می‌خواسته‌اند دو بازیکن نفت آبادان موثر نباشند. چرا این مسائل را به تو گفته‌اند؟ گفته‌ای چرا برد مقابل یک تیم شهرستانی برای ما اهمیت داشته؟! همه بازی‌ها برای ما اهمیت دارد. علی دایی در بازی‌های دوستانه هم نمی‌تواند باخت را ببیند. گفته‌ای من برای برد تیم به تو اصرار داشته‌ام؟! اولا تکذیب می‌کنم ثانیا اگر کسی درباره یک بازی به تو اصرار کرده باشد قطعا قرار نبوده تو درباره سیستم تیم و چینش نفرات و مباحث تاکتیکی به او کمک کنی. لابد بحث داوری بوده. منظورت همین است؟ چرا باید سراغ تو بیایم یا بیایند؟ مگر چه پیشینه‌ای درباره این مسائل و احیانا خرید داور داری؟ فکر نمی‌کنی این حرفهایت با نقل قولی که از دبیرستاد تخلفات حرفه‌ای کرده‌ای مغایرت دارد؟ من بالاخره نفهمیدم آدم توانا و با نفوذی هستم یا ناتوان؟

 

او ادامه داد: اینکه با چه سابقه‌ای مدیرعامل شاهین بوشهر شدم را باید از آقای افراشته رییس هیات مدیره وقت شاهین و معاون اجرایی مجلس بپرسی. مدیرعامل هم نبودم. سرپرستی موقت را قبول کردم تا برنامه بنویسم و نوشتم. هنوز هم افتخار می‌کنم در خدمت چهارمین تیم پرطرفدار فوتبال کشور عزیزم بوده‌ام و اتفاقا اینکه در تیم بدون دارایی اما با پشتوانه مردمی حضور یافتم یعنی در فوتبال دنبال مادیات نیستم. چرا باید یک برد روی قرارداد فصل بعد علی دایی تاثیر می‌گذاشت؟ دایی که برای جدایی از راه آهن اصرار داشت و بدون تیم هم نمی‌ماند. خوب است آدم حرفی بزند که یک درصد قابل قبول باشد. فراموش نکنید بعد از بازی با سپاهان که دایی پرچم مبارزه با ناپاکی‌ها را برداشت خیلی‌ها آمدند و این اطلاعاتی که حالا مطرح شده را به ما دادند و همه آنها اگر چه مربوط به قبل است اما برای ما تازگی داشت و بر تعجب‌مان می‌افزود.

 

نماینده تام الاختیار دایی اظهار کرد: می‌دانی چرا درخواست عفو دادیم؟ با تمام احترامی که برای جامعه شریف و زحمتکش داوری قائلم اما چون یک شب یک کمک داور یک جایی چنان اطلاعاتی از جامعه داوری و برخی داوران ارائه داده بود که شنونده‌ها دست بر سر برده بودند تا مطمئن شوند شاخی‌نروییده است! درخواست عفو دادیم تا آن فرد بیاید و اطلاعاتش را بیان کند. مثلا از اینکه برای صعود یک تیم لیگ یکی چه مبلغی باید هزینه کرد، برای داور خارجی در فرمانیه چه باید کرد، داوری که اوضاع مالی خوبی دارد نقطه ضعفش در چه مواردی است و چگونه می‌توان او را تطمیع کرد یا مثلا اگر فردی ۱۸۰ میلیون تومان درآمد نامشروع داشت و ترسیده باشد آنها را به بانک واریز کند و مثلا برادرش آنها را بالا کشید چه باید کرد و «باد آورده‌ای را که باد برده» را چگونه می‌توان برگرداند؟ می‌دانی این اطلاعات چقدر می‌تواند برای سالم سازی فضای فوتبال مفید باشد.اصلا می‌شود گفت آن فرد جعبه سیاه فوتبال ماست که مملو از اطلاعات است. می‌دانی کجای کار عجیب است. اینکه همه این حرفها را یک نفر مقابل ۵ شاهد بیان کرده و شهود طبق قانون حاضرند در محضر دادگاه سوگند یاد کنند و بعد همان فرد حرف از تعهد اخلاقی به جامعه داوری بزند. اینکه هادی مهدوی‌کیا در برنامه ۹۰ از پادویی فلان کمک داور در منزل فلان دلال حرف بزند را نمی‌دانیم چگونه می‌شود کنار اخلاقیات قرار داد. این مسائل گاهی اوقات نیازمند عفو عمومی است وگرنه برای همه این ناپاکی‌ها باید فکری اساسی اندیشید. وقتی سرپرست سابق یکی از تیم‌ها می گوید اطلاعات و مستندات بسیاری درباره ناپاکی‌ها دارد از ترس آبرویش روزه سکوت گرفته چه می‌توان گفت غیر از درخواست عفو؟ اما حالا البته دروغ گفتن نه کنتور دارد نه دماغت دراز می‌شود و نه به قول خداداد عزیزی زگیل درمی‌آوری. برخی‌ها دوست دارند چند صباحی عروسک خیمه شب بازی باشند و بند آنها در دست دیگران باشد. بعد هم که طنابشان پاره شد جای دیگری طناب می‌بندند و «بند بازی» می‌کنند.

 

او افزود:شما به خاطر خانواده‌ات از داوری نرفتید. شما از جامعه شریف و زحمتکش داوری طرد شدید چون این آش شور نمکی داشت که حتی به دهان آنها که نمک خورده و با نمکدان روپایی زده بودند هم شور می‌آمد. پرچم انصاف بالا رفته بود و کسی که مدام در آفساید بود باید می‌رفت. تا چند بار مگر می‌شد سپید را سیاه و سیاه را سپید جلوه داد و سعی کرد با عذرخواهی سر و ته قضیه را هم آورد؟ قصه را آنگونه که خودت دوست داری روایت نکن. اینکه آدم با آرزوهایش زندگی کند خوب نیست. درباره آدم‌ها مثل زمان حضورت در عرصه کمک داوری قضاوت نکن. آنجا که کارنامه‌ات ماشاءالله پر از «صدآفرین» است. اینجا دیگر دست بردار و حقیقت را بگو ولو اینکه به ضررت باشد. خودت هم می‌دانی علی دایی ومن همان روز هم گفتیم مبادا در این روند رسیدگی خانواده قهرمانی آسیب ببینند اما هدف مبارزه با ناپاکی‌هاست و حالا که سر نخ ماجرا به دست آمده، دست و پا زدن‌ها برای خاموشی صدای حقیقت خواه بی ثمر است. این پرونده باید تا آخر برود. تو هم در این باتلاق بیش از این دست و پا نزن که همه، آنچه را باید می‌فهمیدند فهمیده‌اند.

 

وی گفت: اینکه گفته‌ای من تماس گرفته‌ام تا تو مصاحبه کنی درست است. حسین قدوسی به من زنگ زد و گفت قصد مصاحبه با کریمی را دارم اما جواب نمی‌دهد. من هم به تو زنگ زدم که تلفنش را جواب بدهی. فرافکنی نکن و اصل ماجرا را لوث نکن. اینکه ثانیه به ثانیه واریز وجه را به یاد داری نشان از چیست؟ من را همه می‌شناسند. درباره من می‌توانی از آقایان تاج و نبی و رویانیان و فرکی واحمد سجادی و کریم باقری ومنصوریان و وحید هاشمیان و طالبلو و روانخواه و خلیلی و انصاری‌فرد و مهدی رحمتی و محمد نوری و غلامرضا رضائی و برجلو و…بپرسی. درباره تو از چه کسی بپرسیم؟ تنها لطف تو به دایی این بود که فهمید درباره آدم‌ها نباید از روی احساس تصمیم گرفت زیرا هستند کسانی که برای منافع خود شب را روز و روز را شب جلوه می‌دهند. فهمید آدم‌هایی هستند که وقتی مرکبشان از پل گذشت همه دیروزهایشان را فراموش می‌کنند. امروز اینگونه حقایق را وارونه جلوه می‌دهید و البته از شما بعید نیست. کسی که در برنامه ۹۰ به صراحت حرف از ۱۶میلیون در قالب یورو می‌زد و با یک احضار به سازمان لیگ همه چیز را تکذیب کرد و به عذرخواهی پرداخت حالا هم می‌تواند هر حرفی را مطرح کند و چه بسا فردا هم از حرفش برگردد.

 

او درپایان گفت: من موافق رسانه‌ای شدن ماجراهای بعد از بازی با سپاهان نبودم و معتقد بودم باید مخفیانه کار را پیگیری می‌کردند تا متهم به یکباره لباس شاکی بر تن نکند و آجر روی آجر نگذارد و دیوار کج حاشا را تا ثریا بالا نبرد. حرف‌های من کاملا شفاف است. پولی از یک کارت، کارت به کارت شده. هدف انگیزه و تمام داستان آن باید مشخص شود.اگر کسی ریگی به کفش دارد معلوم می‌شود و تا آخر هم باید رفت. طبیعی است که برخی بخواهند مقابل این سیل بایستند اما کوتوله‌ها را آب خواهد برد. کما اینکه الان هم می دانند آب از سر آنها گذشته و چه یک وجب و چه صد وجب برایشان توفیری ندارد.

منبع: تابناک

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي