واکنش آقایان به آرایش غلیظ خانم ها چیست؟

تاريخ : 2 فوریه

بسیاری از خانم ها و دختر خانم ها علاقه زیادی به آرایش دارند و به همین دلیل زمانی که می خواهند آرایش کنند، آنقدر مقدار آن را زیادی می کنند که در نظر همه خوشایند نیست. گهر در این بخش در مورد علت آرایش غلیظ خانم ها و همچنین نظر آقایان در مورد آرایش غلیظ بیشتر صحبت می کند.

واکنش آقایان به آرایش غلیظ خانم ها چیست؟, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

واکنش آقایان به آرایش غلیظ خانم ها چیست؟

علت آرایش بیش از حد خانم ها چیست؟

زنی که آرایش غلیظ می کند و شدیداً به آن آرایش وابسته است (یعنی نمی تواند بدون آن نوع آرایش از خانه خارج شود)، نشان دهند این است که چیزی را پنهان می کند، چیزی که ممکن است فقط ظاهری نباشد (مثل چروک های پوست یا احساس عدم زیبایی).

آن زن چیزی از درون خود، وجود درونی خود را پنهان می کند. چیزی که درمورد آن احساس کمبود می کند، مثل اعتمادبه نفس، دوست داشتن و پذیرش خود.

یادتان باشد، ظاهر هر شخص تا حدی نشان دهنده درون اوست و اگر زنی قصد دارد چیزی را در ظاهر خود پنهان کند، منعکس کننده سطحی بسیار از ظریف تر از چیزی است که در درون خود می خواهد پنهان کند.

خیلی از خانم هایی که بخاطر اینکه تصور می کنند به اندازه کافی زیبا نیستند، به آرایش کردن های غلیظ وابسته هستند، با اینکار در واقع افسوس و ناراحتی خود را بخاطر آسیب زدن به دیگران در جامعه بخاطر ظاهر نازیبایشان نشان می دهند. با آن آرایش غلیظ می خواهند بگویند که از زشت بودن خود متاسف هستند.

خیلی ناراحت کننده است که زنان بسیاری در جامعه امروز تصور می کنند که باید چیزی را بپوشانند زیرا نشان می دهد که در ترس مداوم از دیده شدن به صورت طبیعی خود هستند. بدترین اتفاقی که ممکن است برای این افراد بیفتد این است که دیگران چیزی که زیر این لایه های ضخیم آرایش هست را ببینند — خود واقعی آنها را.

این افراد به جای اینکه این مشکل را ریشه ای برطرف کنند، سعی در پنهان کردن آن دارند.

از نظر متافیزیکی، صورت به معنی رویارویی با چیزهای مختلف در زندگی بوده است و خیلی ها واقعاً دوست ندارند با چیزی در زندگی رویارو شوند زیرا در اغلب موارد این مسائل برای آنها دردناک است. امکان دارد قبلاً توسط این مسائل ضربه خورده باشند و ازآنجا که افراد ضعیفی هستند، به جای برخورد با این مسائل از آنها فرار می کنند. و هر چه بیشتر فرار می کنند، بیشتر با این مسائل روبه رو می شوند زیرا چیزی که از آن فرار کنیم، همیشه به دنبالمان می آید.

زنان ضعیف و ضربه خورده زیادی در دنیا هستند که طبیعتاً زیبا و جذاب هستند و وقتی مردان آنها را برای اهداف جنسی خود وارد زندگی شان می کنند، با این تصور که الهه زیبایی را اسیر کرده اند، با همه مشکلات و ناراحتی هایی که به دنبال آن صورت زیبا/باسن و سینه های برجسته، پاهای خوش فرم و … می آید مایوس شده و ضربه می خورند.

در مورد زنانی که بدنی زیبا اما صورتی زشت دارند صادق است که برای پوشاندن صورت خود از آرایش بسیار زیاد استفاده می کند. این هم همان است، این زن ضربه خورده است و از درون، ذهن، روح و روان آسیب دیده است.

یک زن می تواند صورت خود را بپوشاند اما نمی تواند مشکلات خود را پنهان کند زیرا به مرور زمان سر باز کرده و خود را نشان خواهند داد.

اگر مشکلات و مسائل زنی بررسی نشده و حل نشود، به بخشی از شخصیت او تبدیل شده و قادر به سرکوب کردن آنها نخواهد بود درست مثل اینکه نمی توانید شخصیت و طبیعت خود را سرکوب کنید زیرا شامل رفتارهای شماست و رفتارها و اعمال شما در ارتباط با احساساتتان می باشد.

همه انسان ها محرک های احساسی دارند که ممکن است مورد آسیب قرار گیرند و وقتی آسیب ببینند، واکنشی از عمق وجود ما و از هسته مرکزی مان صورت گرفته که نشاندهنده چیزی جز حقیقت نخواهد بود، چه زشت و چه زیبا، و به همین دلیل است که نمی توانید خود واقعی تان را مخفی کنید، چه سالم باشد و چه ناسالم.

در آخر باید بگوییم، از آنجا که همیشه برای هر قانونی استثناهایی هم وجود دارد، درمورد زنانی که آرایش غلیظ می کنند هم استثنا وجود دارد. خیلی از زن ها به دلایل بسیار پیش پا افتاده و ابتدایی دوست دارند زیاد آرایش کنند اما سرشار از اعتماد به نفس می باشند و خود را بسیار دوست داشته و پذیرفته اند و در نتیجه تجربیات آنها در زندگی کاملا متفاوت است زیرا از درون قوی هستند.

نظر مردان در مورد آرایش غلیظ زنان چیست؟

آرایش کردن و رنگ و رو دادن به چهره نه در ایران و نه در سایر کشورها و فرهنگ‌ها موضوع جدیدی نیست. پیش از اینکه ایران به بازاری برای لوازم آرایشی بدل شود، زنان ایرانی با مواد طبیعی و گیاهی و در مواقع خاص در چهره خود تغییراتی ایجاد می‌کرده‌اند. البته شکل استفاده از آرایش در گذشته با اشکال امروزی آن بسیار متفاوت است و همین امر، کارشناسان اجتماعی و روان‌شناسان را نگران کرده است.

روان‌شناسان تا کنون بیش از دیگران درباره چرایی استفاده بی‌رویه از لوازم آرایشی در میان زنان ایرانی سخن گفته‌اند. اما گفتنی است که نباید درباره استفاده ایرانیان از لوازم آرایشی برخوردی از بالا به پایین و منع‌کننده داشته باشیم، بلکه باید به سراغ ریشه‌ها و عوامل آن که به شرایط روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… فرد و جامعه بازمی‌گردد برویم.

همچنین سال‌هاست که کشور ما دچار به معضل استفاده بی‌رویه از لوازم آرایشی است. به این موضوع می‌توان از ابعاد مختلف روان‌شناختی و جامعه‌شناختی پرداخت. در مبحث روان‌شناسی بدن، بدن انسانی یک ویژگی ظاهری و در معرض قضاوت جامعه و عموم مردم است. در جامعه ما از این بدن، صورت در میان زنان و مو در میان مردان بیش از همه مورد توجه و دیده‌شدن قرار دارد. افراد در ارتباط با یکدیگر و در نگاه اول بدون شناخت شخصیت فردِ مقابل و تنها از طریق ظاهر با او وارد ارتباط می‌گردد، بنابراین این چهره و ظاهر هستند که در ابتدای امر قضاوت می‌شوند.

جلب توجه در چهار چوب جامعه

دکتر غلامرضا حاجتی متخصص اعصاب و روان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: به طور کلی انسان از دیر باز برای بقای نسل و تولید مثل به دنبال راهی برای نزدیک شدن به جنس مخالفش بوده و لازمه ی این امر از همان دوران جلب توجه بوده است اما باید در نظر گرفت درحال حاظر این جلب توجه در چهار چوب فرهنگ و اعتقادات هر کشور متفاوت است و خارج از آن منجربه بدفرجامی خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران رتبه دوم را در مصرف لوازم آرایشی در میان کشورهای خاورمیانه دارد، در کل جهان رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی از آن ایرانیان است. با این آمار، کشور ما یکی از بهترین بازارها برای لوازم آرایشی است؛ آن‌هم نه از راه قانونی، که بیشتر از راه قاچاقی.

دختران ایرانی اما فقط با لوازم آرایش؟

دکتر حاجتی در ادامه افزود: اینکه چرا دختران و زنان ایران آنقدر به  آرایش کردن روی می آورند دلایل گوناگون زیادی درآن موثر است که یکی از موثر ترین این دلایل عدم اعتماد به نفس است که باعث میشود آنان به دنبال عیبی در صورت خود بگردند و در سدد پوشاندن آن با لوازم آرایش باشند و زمانی که غلظت این لوازم روی صورت آنها باعث جلب توجه از سوی جنس مخالفشان میگردد روز به روز به آن وابسته و به شدت آن می افزایند .

وی تصریح کرد: فردی که اعتمادش به خود دچار تزلزل شده به اشتباه از لوازم آرایش  مدد می‌جوید. این فرد تنها یک فرد نیست و بخش زیادی از جامعه را شامل می‌شود؛ افراد تلاش می‌کنند تا زمانی را صرفِ دور شدن از استرس‌هایشان کنند و برچیز دیگری متمرکز شوند. برای مثال دختری که با خانواده‌اش در تنش است، زنی که دچار شکست عاطفی شده و… سعی می‌کند تا با “عاملِ حواس‌پرتی” همچون آرایش کردن رنج و درد را کمتر متوجه شود. اما این عامل تنها به افراد در زمان کوتاهی کمک خواهد کرد و پس از آن مجددا افراد به همان استرس‌ها و مشکلات همیشگی‌اشان بازمی‌گردند.

جذب جنس مخالف به قیمت لوازم آرایش در سنین پایین

حاجتی با بیان اینکه سن استفاده از لوازم آرایش  در کشور همواره در حال کاهش است افزود : با توجه به سن بلوغ زودرس در دختران و پسران تصور جذب جنس مخالف در آنان زودتر شکل میگیرد و با توجه به رفتار بزرگتر هایشان آنها نیز برای ثابت کردن خود و اعلام حضور به عنوان یک فرد بالغ دست به جلب توجه های بدفرجام  از جمله آرایش بیش از حد صورتشان میزنند که این امر علاوه بر تاثیرات منفی این مواد شیمیایی که روی پوستشان دارد به هدفی که در نظر دارند یعنی جذب جنس مخالف و مناسبشان ، نمیرسند .

هرچندکه تا حدی موفق به جلب توجه میشوند اما باید بدانند که جذب شدن مردان از این طریق حتی اگر با تفکرات منفی نباشد دوام نخواهد داشت و روزی نه چندان دور از چهره ای که زیر این رنگ و لعاب مخفی شده اند خسته میشوند و در آن زمان رفتار و زبان بدن او و قضاوت هایی که راجع به او میشود مورد توجه مرد قرار میگیرد .

نگاه مردان به زنانی که آرایش میکنند

این روان شناس اعصاب و روان افزود :یکی از موثرترین معیار های مردان برای انتخاب همسر و فرد مورد علاقیشان نحوه ی قضاوت او از نظر اطرافیانش است . خواه ناخواه این تصور در مردانی که فرد مورد نظرشان را انتخاب کرده اند رخ میدهد که این شخص که من مجذوب او شدم ( چه از نظر رفتاری و اخلاقی و منش و چهره و…) در دیدگاه مردان دیگر چگونه است و عموما دخترانی که بیش از حد معمول آرایش دارند و لباس نا مناسب با هنجار های جامعه میپوشند ناخودآگاه مورد قضاوت نا معقول قرار میگیرند حتی اگر این نوع جلب توجه از نظر او یک عادت و برای دل خودش باشدو قصد جلب توجه نداشته باشد .

اما این قضاوت ها برای مرد ایرانی که با فرهنگ و جامعه این کشور رشد کرده و پرورش یافته حائز اهمیت است و برای او مهم است که دختری که برای ازدواج به او فکر میکند در سطح فرهنگ ، نصبت به خود و جامعه اش کجا قرار گرفته است.

اگر همسرتان زیاد آرایش میکند مقصر خودتان هستید

دکتر حاجتی افزود : اینکه زنان متاهل از آرایش های بی حد و مرز دست بر نمی دارند دلیل اصلی آن را میتوان بی توجه همسرشان به آن ها دانست و زنان که موجودات حساسی هستند همواره  تشنه ی توجه همسرشان هستند و اگر همسرشان این حس نیاز به توجه را درک نکند و بی توجه باشد زن به جلب توجه از سوی دیگران اقدام میکند و برای توجه اطرافیان به  خودش آرایش های زننده  میکند که حتی ممکن است با واکنش های منفی از سوی همسرش روبرو شود.

تنها دلیل این بی توجهی از سوی مردان به دلیل آموزش ندیدن آنها در این رابطه است و گاهی با ازدواج با دختر مورد علاقه شان بعد از مدتی به همسرشان توجه سابق را ندارند به همین علت است که زن نیاز مند توجه از سوی دیگران خواهد شد و در این شرایط است که  لازمه مشاوره قبل از ازدواج پر رنگ میشود ،به خصوص برای کسانی که آموزش ندیده اند.

وی خاطرنشان کرد: اما این مردان باید بدانند مقصر اصلی خودشانند که با بی توجهی به نیاز همسرشان آن هارا به سمت توجه از سوی دیگران سوق دادند و راه حل آن با پرخاش و بدرفتاری به نتیجه نمی رسد بلکه ممکن است نتیجه عکس دهد . در این شرایط تنها با توجه به همسرشان و بی نیاز کردن آنها در این رابطه و همچنین اطمینان دادن به این که تنها او در چشم همسرش با ظاهری ساده و بی آرایش یا آرایش ملایم زیباست آنها بی نیاز خواهد کرد .

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي