مطالب پيشنهادي

هر پوند چند کیلو گرم است

تاريخ : ۲۸ آذر
بازديد : 9265

هر پوند چند کیلو گرم است

اندازه گیری یه معیار است که بتونیم حجم،جرم ، سنگینی و عمق خیلی چیزهای دیگر را متوجه شویم.

736774 Gahar ir هر پوند چند کیلو گرم است

 

عمل اندازه گیری در واقع با یک وسیله اندازه گیری سنج انجام میشود، مثلا جرم یک جسم با  ترازو و ارتفاع با متر و یا دما با دماسنج انجام می شود. واحدهای زیادی داریم ۲ نمونه از آن پوند کیلو است.

برخی از ابزارهای اندازه گیری سنج شامل خط کش، ترازو، دما سنج، فشار سنج و یا ولت سنج و خیلی ابزارهای دیگر می باشد.معیارهای بسیار زیاد و متعددی وجود دارد همانند طول، عرض، ارتفاع، وزن، دما، فشار و..


تبدیل پوند به کیلوگرم : 

۱ پوند برابر است با ۰٫۴۵۳۵۹۲ کیلوگرم

تبدیل پوند به گرم : 

۱ پوند برابر است با ۴۵۳٫۵۹۲ گرم

تبدیل کیلوگرم به پوند : 

۱ کیلوگرم برابر است با ۲٫۲۰۴۶۲  پوند


930431 Gahar ir هر پوند چند کیلو گرم است

اندازه گیری در واقع یک علم است که قدمت بالایی دارد و به مرور زمان ابزارهای اندازه گیری آن پیشرفته تر می شود. حامی این علم تکنولوژی می باشد. در فرایند اندازه گیری یک فاکتور که بسیار مهم است، فاکتور دقت در اندازه گیری می باشد، چرا که بسیاری از دانشمندان و عالمان از روی اندازه گیری و اعداد آن علم می توانند کشفیات دیگر دانشمندان را خوب بفهمند.

بخوانید :   پیام تبریک تولد امام حسن مجتبی

صفرهای موجود در عدد گزارش شده ممکن است با معنی باشند یا محل ممیز را نشان دهند. مثلا طول ۸۰۲mm که یک عدد دو رقمی است، بر حسب متر برابر ۰٫۰۰۸۲ است، چون نتیجه تغییر نکرده پس این طول بر حسب متر هم یک عدد دو رقمی است. بنابراین قاعده کلی این است که: صفرهای سمت چپ هرگز معنی دار نخواهند بود. صفرهای پایانی نیز ممکن است معنی دار باشند یا نباشند. اگر طول زمینی را ۲۳۰m اندازه بگیرید، در این اندازه گیری عدد گزارش شده دارای ۴ رقم با معنی می باشد، البته بدون ممیز تشخیص معنی دارابودن یا نبودن رقم آخر با قطعیت مشخص نمی‌شود ، مگر اینکه از نحوه اندازه گیری اطلاعی داشته باشیم.

786262 Gahar ir هر پوند چند کیلو گرم است

تبدیل واحدهای اندازه گیری

در اینجا میخواهیم تبدیل بعضی از واحد های اندازه گیری را برای شما توضیح دهیم.

بخوانید :   اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

هر پوند چند کیلوگرم است؟

کیلوگرم (kg) یکای جرم در سیستم متریک و یکای اصلی اس آی است که برابر با هزار گرم و ۲۰۵/۲ پوند است.

هر متر چند سانتی متر است؟ هر متر ۱۰۰ سانتی متر می باشد.

هر کیلوگرم شامل ۱۰۰۰ گرم می باشد.هر سانتی متر شامل ۱۰ میلی متر می باشد.بعضی ها برایشان سوالی پیش خواهد امد که اگر از اندازه کوچک به بزرگ بخواهیم تبدیل واحد کنیم چگونه باید عمل کنیم.مثلا هر گرم چند کیلوگرم است؟یا سوالاتی از قبیل اینکه ۱۲پوند چند کیلو است؟ مقدار هر پوند چند کیلو است؟

برای این قبیل سوالات باید ابتدا تبدیل واحد از اعداد بزرگ به واحدهای کوچکتر را یاد بگیریم.مثلا اگر ۱ کیلوگرم ۱۰۰۰ گرم است، ۱ گرم ۱ هزارم یک کیلو گرم است ، دقیقا برعکس عمل می کنیم ، در قسمت اول عدد مورد نظر ضرب در ۱۰۰۰ شده و در قسمت دوم عدد مورد نظر تقسیم بر ۱۰۰۰ شده است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+