دانلود فیلم خارجی رایگان

نظر آخرین فرزند سلطان درباره حریم سلطان

پس از آنکه رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به سریال ترکی «حریم سلطان» انتقاد کرد وزارت فرهنگ و همچنین برخی احزاب این کشور از آن دفاع کردند. اردوغان در جریان دیدارش از استان «کوتاهیه» ترکیه گفته بود ما چنین اجدادی که در سریال ارائه شده نداشته ایم و سلطان سلیمانی که در این سریال معرفی شده کسی است که ۳۰ سال از عمرش را برای فتح و جنگ روی اسب ها گذراند. او از کارگردان چنین سریال ها و مسئولان شبکه های تلویزیونی انتقاد کرده و گفت: «من منتظر دستور قضایی در این باره هستم.»

بنا بر این گزارش سلطان سلیمان که در ترکیه به سلیمان قانونی مشهور است پادشاه عثمانی بود که قوانیندولت عثمانی که ۲۰۰ سال عمر کرد را تدوین کرد اما سریال «حریم سلطان» که در کشورهای عربی و بسیاری از کشورهای اروپایی پخش می شود و مورد توجه قرار گرفته سلطان سلیمان را فردی زنباره نشان می دهد.

نظر آخرین فرزند سلطان درباره حریم سلطان, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

اما عبدالله چیلیک رئیس بخش مالکیت فکری وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه گفت که ترکیه تنها تا پایان سال ۲۰۱۰ از صادرات این سریال تاکنون ۶۵ میلیون دلار درآمد داشته است و ۱۵۰ میلیون نفر آن را دیده اند. در همین حال احزاب ترکیه نیز به سخنان اردوغان انتقاد کرده و سخنان او را تلاش او برای تسلط بر دستگاه قضایی ترکیه و همچنین دخالت سیاست در هنر دانسته اند.

همچنین «عثمان صلاح الدین عثمان اوغلو» آخرین فرزند آخرین سلطان عثمانی با بیان اینکه سریال «حریم سلطان» را دنبال می کند، گفت: «من این سریال را جدی نمی گیرم چرا که بالاخره این یک سریال است اما باید بگویم آنچه از سلطان سلیمان به نمایش درمی آید درست نیست.»

لازم به ذکر است سریال حریم سلطان که علاوه بر کشورهای عربی و اروپایی در برخی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان نیز پخش می شود به ایران و مردم کشورمان نیز توهین می کند.

 

 

 

منبع: تماشا

 

گردآوری: گروه خبر گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي