دانلود فیلم خارجی رایگان

معجزه خنده در هضم غذا

تاريخ : 29 ژانویه

 

معجزه خنده در هضم غذا

معجزه خنده در هضم غذا, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

معجزه خنده در هضم غذا

سید جواد علوی درباره تدابیر تقویت معده اظهار داشت: غذا باید به خوبی جویده شود تا کاملاً با بزاق دهان آغشته شود و سپس فرو داده شود.

به گفته وی ممکن است برخی افراد غذا را به خوبی نمی‎جوند, ولی هیچ وقت دچار مشکلات گوارشی نمی‎شوند, باید بدانیم که همه افراد دارای سیستم گوارش یکسان نیستند و برخی افراد هستند که دارای معده قوی بوده و جدار ضخیم و مانند سنگدان مرغ است.

این کارشناس طب سنتی افزود: دارندگان چنین معده‎هایی می‎توانند غذاهای سخت و درست نجویده شده را خود نرم کنند.

علوی ادامه داد: برعکس برخی افراد هستند که دارای معده ضعیفی هستند و و جدار آنها نازک است و غدد مترشحه آنها کمتر از حد عادی است, چنین معده‎هایی تاب و تحمل ندارند. اینگونه افراد باید غذا را زیاد بجوند تا با آب دهان کاملاً آغشته شود و به علاوه کمتر غذا بخورند تا معده آنها از عهده وظایف خود برآیند.

وی گفت: خوب نجویدن غذا خود موجب تنبلی روده‎ها و تخمیر غذا در دستگاه گوارش می‌شود که خود موجب گازهای بدبویی می‎کند که جذب خون می‌شود و حتی باعث بوی بد دهان نیز می‎شود.

این کارشناس طب سنتی افزود: تا قبل از احساس گرسنگی، غذا خورده نشود چرا که خوردن غذای بیش از حد معده را ضعیف می‌کند و هضم غذا را مختل خواهد کرد. صرف غذا با آرامش باشد چرا که تُند خوردن غذا باعث بلع هوا به معده شده و نفخ ایجاد می‎کند.

علوی بیان داشت: در سر سفره و به هنگام صرف غذا باید مطالب نشاط آور و مفرح بیان شود که خنده و شادی دستگاه گوارش را تحریک می‌کند و به حرکت در می‎آورد که خود موجب هضم بهتر غذا می‎شود چرا که خنده و شادی موجب تحریک بیشتر روده‎ها شده و دفع مواد زائد را تسهیل می‎شود.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي