دانلود فیلم خارجی رایگان

مردم فرانسه در هفته 11 ساعت موسیقی گوش می‌دهند

تاريخ : 20 دسامبر

در شرایطی که یکی از مشکلات روز جامعه ما فقر فرهنگی و قرار نگرفتن موسیقی و سینما در سبد تفریحات خانواده هاست به تازگی رسانه فرانسوی «لوپوئن» نتیجه تحقیقاتی که در فرانسه انجام شده را منتشر کرده است. تحقیقات انجام شده درباره مردم فرانسه نشان می دهد که آدمیان این کشور به طور میانگین هفته ای ۱۱ ساعت موسیقی گوش می دهند.

مردم فرانسه در هفته 11 ساعت موسیقی گوش می‌دهند, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

جالبتر اینجاست که در نتیجه این تحقیقات آمده است که بخش عمده گوش دادن به موسیقی در میان مردم فرانسه از طریق رادیو و تلویزیون است. این اطلاعات از ۲۳۶۰ پرسش شونده ۱۰ ساله تا ۶۵ ساله بدست آمده است.

این در حالی است که اغلب مردم ایران موسیقی را نه از شبکه های تلویزیونی رسمی که بیشتر از شبکه های فارسی زبان ماهواره ای می شنوند؛ آن هم نه همه جور موسیقی که بیشتر موسیقیهای پاپی که خاستگاه تولید آنها نه مجاری رسمی تولید موسیقی در ایران که بیشتر شبکه های زیرزمینی ساخت موسیقی است و البته استودیوهایی که از مدتها پیش در لس آنجلس فعالیت می کنند.

جالب اینجاست که نتیجه نظرسنجی «لوپوئن» این واقعیت تلخ را هم ارائه می کند که هزینه سالانه برای خرید کتاب در میان مردم فرانسه به شدت کاهش یافته است و رقمی بالغ بر ۸۱ یورو تخمین زده می شود. این رقم برای فاصله زمانی سپتامیر سال ۲۰۱۲ به مدت یک سال است که نسبت به زمان مشابه در سال  ۲۰۱۱ تا   ۲۰۱۲ بیش از ۲ درصد و کاهش داشته است. این کاهش ۲درصدی نشان دهنده آن است که فضاهای مجازی نه فقط در ایران که در کشورهای اروپایی هم رفته رفته جای رسانه هایی مثل کتاب را می گیرند.

منبع: inn.ir

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي