مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا

دسته بندي : معرفی بازار
تاريخ : 6 مرداد

شاید برایتان سوال باشد مراحل اقدام و دریافت ویزا برای کشور کانادا به چه صورت می‌باشد؟ باوجود نبود سفارت در دو کشور ایران و کانادا، شهروندان ایرانی از چه کانالی برای اخذ ویزای این کشور اقدام می‌کنند؟ باید گفت اخذ ویزای کانادا کمی پیچیده است اما غیرممکن نیست.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

به گزارش گهر : بنابر اعلام آژانس هواپیمایی ستاره ونک، به دلیل نبود سفارت کانادا در ایران، شهروندان ایرانی که به دنبال اخذ ویزای کانادا برای تور کانادا یا موراد دیگر هستند، باید مسیر طولانی را طی کنند و برای دریافت آن به کشور ثالثی مراجعه و مراحل آن را انجام دهند.

در اولین قدم باید به سایت سفارت کانادا مراجعه کرده و فرم موردنظر را پر کنند. بعد از تأیید شدن آن  باید برای انگشت‌نگاری به کشور ثالث سفر کنند. شما با خرید بلیط هواپیما  از ستاره ونک می‌توانید به مقصدهای مورد نظر جهت انگشت نگاری ویزا به راحتی سفر کنید.

بهترین کشورها برای انگشت‌نگاری

باید گفت در مرحله انگشت‌نگاری شما تازه اول راه اخذ ویزای کانادا هستید که البته هنوز هم راه پرفرازونشیب پیش رو دارید.

در گام اول متقاضیانی که صلاحیت دریافت ویزای کانادا را دارند به سایت سفارت این کشور مراجعه کرده و یک فرم آنلاین را پر می‌کنند. البته که انجام این کار به همین سادگی‌ها نمی‌باشد و یک جواب نادرست باعث فرصت سوزی و از بین رفتن شانس شما برای دریافت ویزا می‌شود. پس بهترِ است قبل از انجام این کار با مشاوران مجرب مشورت کنید تا موارد اصلح انتخاب شوند.

بعد ازآن باید یک‌زمان برای انگشت‌نگاری سفارت هم بگیرید. برای این مرحله حتماً باید شخص متقاضی حضور داشته باشد.

چند نکته که باید حتماً رعایت کنید:

 • پس از دریافت نامه شما تنها ۳۰ روز فرصت دارید که به کشور موردنظر سفر کرده و انگشت‌نگاری یا بایومتریک را انجام دهید. بنابراین در اولین فرصت برای انجام آن اقدام کنید. چرا که پس از ۳۰ روز وقت شما کنسل می‌شود.
 • وقت انگشت‌نگاری ویزای کانادا به‌صورت آنلاین گرفته و مدارک هم از طریق سایت به‌صورت آنلاین بارگذاری می‌شود، بنابراین به‌هیچ‌وجه مدارک را برای سفارت پست نکنید.
 • تمام افرادی که می‌خواهند با هم به کانادا سفر کنند، بایستی هم‌زمان برای انگشت‌نگاری اقدام کنند.
 • چنانچه بر روی انگشت خود خال‌کوبی دارید، قبل از انگشت‌نگاری آن را پاک کنید.
 • نامه انگشت‌نگاری یا بایومتریک را همراه داشته باشید.

کشورهای نزدیک ایران برای بایومتریک انتخاب هوشمندی هستند. علاوه بر ارزان بودند، مسافت کمتری دارند و شما را خسته نخواهد کرد.

کشورهای پیشنهادی:

 • باکوی آذربایجان
 • تفلیس گرجستان
 • مسقط عمان
 • ابوظبی امارات
 • دبی امارات
 • استانبول ترکیه
 • آنکارا ترکیه
 • ایروان ارمنستان

نکته مهم:

 • سه مسیر ترکیه، دبی و ارمنستان مناسب‌ترین کشورهای برای گرفتن وقت انگشت‌نگاری هستند. دلیل این امر هم، پرتردد بودن و دارا بودن ساعت و روزهای پروازی متنوع در این مسیرها است.
 • در هرکدام از این کشورها، انگشت‌نگاری فقط در دفتر انگشت‌نگاری (VAC) انجام می‌گردد نه در دفتر سفارت کانادا.
 • قبل از سفر حتماً از ساعات کاری سفارت و باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مرحله بعد انگشت‌نگاری چیست؟

پس از انجام انگشت‌نگاری باید منتظر جوابیه سفارت کانادا باشید که امری زمان‌بر است. معمولاً دو الی ۱۸ هفته کاری زمان می‌برد. البته این موضوع به نظر افسر سفارت هم مرتبط است که می‌تواند زمان انتظار را افزایش یا کاهش دهد.

با جواب مثبت سفارت شما به آخرین مرحله اخذ ویزا کانادا نزدیک شده‌اید. در این زمان شما باید پاسپورت و مدارک شخص خود را جهت مهر زدن به سفارت کانادا ارسال کنید.

این عمل مستلزم سفر دوباره شما به کشور ثالث و تراشیدن خرج اضافی است. اما برخی آژانس‌ها همانند آژانس مسافرتی ستاره ونک به‌جای شما این کار را انجام می‌دهند که اصطلاحاً به آن پیکاپ ویزا گفته می‌شود.

در این مرحله به‌طور مثال ستاره ونک تمام مدارک را بدون نیاز به حضور متقاضی به سفارت فرستاده و مدارک را مهر زده تحویل شخص می‌دهند.

 لازم به ذکر است که آژانس ستاره ونک فقط مراحل اخذ ویزای توریستی را بر عهده می‌گیرد.

مراحل گرفتن ویزای توریستی کانادا, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

برای اطلاع از هزینه، شرایط پیکاپ و تور کانادا با همکاران مربوطه در آژانس هواپیمایی ستاره ونک و با شماره ۸۸۸۸۰۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

همچنین اگر مایل به حضور در آژانس ستاره ونک هستید به آدرس تهران، چهاراه جهان کودک، به سمت میدان ونک، پلاک ۵۳ مراجعه کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي