قیمت جدید نان اعلام شد +‌ جدول

 قیمت جدید نان برای نانوایی های تهران از امروز ابلاغ شد و این افزایش قیمت از این هفته هم در  سراسر کشور ابلاغ خواهد شد. در ادامه قیمت جدید نان خرداد ماه ۱۴۰۲ را مشاهده می کنید

قیمت جدید نان مرداد 1402 اعلام شد

قیمت جدید نان اعلام شد +‌ جدول

نان در ۱۳ استان گران شد؛ این خبر، هرچند به کندی و با احتیاط در روز‌های آخر هفته به تیتر اخبار رسانه‌ها راه یافت، اما یک واقعیت را به نمایش گذاشت: یکی از اصلی‌ترین کالا‌های سفره‌ی مردم به بهانه‌ی «افزایش هزینه‌های تولید» و «ناتوانی در ارائه به قیمت فعلی» یک تورم دوباره را تجربه کرد.

در روز‌های ابتدایی مرداد، نان در خراسان رضوی ۴۰ درصد گران شد؛ این گرانی که البته مقامات این استان تصریح کردند به زودی به تمام کشور سرایت خواهد کرد، طلیعه دار گرانی نان در بیشتر استان‌های کشور شد.

هر چند وزیر کشور در یازدهم مرداد، گرانی نان را تکذیب کرد، اما در روز بعد «دوازدهم مرداد» اخبار رسمی استان‌ها حاکی از افزایش دولتی قیمت نان بود. محمد برزعلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان صبح پنجشنبه ۱۲ مرداد در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از این پس قیمت نان سنگک با وزن ۶۰۰ گرم هر عدد ۹ هزار تومان، بربری با وزن ۵۰۰ گرم هر عدد ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و تافتون با وزن ۲۰۰ گرم هر عدد ۴ هزار تومان خواهد بود.

یک روز قبل، یک روزنامه از گرانی نان در ۱۳ استان خبر داده بود و نوشت: در خبر‌ها به نقل از سخنگوی طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان داشتیم که اختیار تغییر قیمت نان به استان‌ها واگذار شده است. در برخی استان‌ها هم تغییراتی اعمال شده تغییراتی که به گفته مسئولان در راستای بهبود اقتصاد نانوا جلوگیری از قیمت‌ گذاری خودسرانه و کم فروشی شکل گرفته است در گفتگوی ویژه خبری کم و کیف تغییرات قیمتی نان مورد بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری فارس نیز نوشته بود: «گران شدن نان از استان خراسان رضوی شروع شده و بناست در سایر استان‌ها هم قیمت نان گران شود».

دلایل گران کردن نان همان موضوعاتی است که در سال‌های اخیر در هر شوک تورمی تکرار شده است؛ بنزین گران می‌شود تا الگوی مصرف مردم تغییر کند و به سمت صرفه جویی برود؛ نرخ رسمی دلار گران می‌شود تا صرافی‌ها تخلف نکنند و بازار سیاه به وجود نیاید و نان گران می‌شود تا نانوایی‌ها قیمت‌گذاری خودسرانه نکنند و کم فروشی شکل نگیرد!

 


قیمت نان خرداد 1402

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین تصریح کرد: نان سنگک با یارانه نوع یک با ۴۵۰ گرم وزن به میزان هر عدد دو هزار تومان و نوع ۲ مبلغ ۲۳۵۰ تومان است.

وی افزود: نان بربری نوع یک با ۵۰۰ گرم وزن مبلغ ۱۵۰۰ تومان و نوع دو آن ۱۹۰۰ تومان، بربری ریزشی با یک هزار گرم وزن در نوع یک مبلغ ۳۲۵۰ تومان و نوع دوم نیز ۴۵۵۰ تومان تعیین شده است.

بهرامی یادآورشد: قیمت نان لواش مستطیل با ۱۴۰ گرم وزن در نوع یک مبلغ ۴۵۰ تومان و نوع دوم ۵۳۵ تومان و نان تافتون با ۲۰۰ گرم وزن در نوع یک مبلغ ۶۵۰ تومان تعیین شده است.

این مسئول اظهارداشت:در نرخ آرد هیچ افزایش نداریم  و قیمت نان به طور متوسط ۲۹ تا ۳۰ درصد بیشتر شده که افزایش قیمت نان در راستای جبران هزینه‌های جاری از جمله دستمزد نانوایان انجام شده است.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه

 1. اسماعیل says:

  سلام باکم کردن وزن چونه لواش از۱۸۰گرم به ۱۴۰گرم راه دزدی برای نانوایی نگذاشتید پس ما چکار کنیم

 2. علیرضا says:

  سلام ببخشینا مگه ما خارج زندگی میکنیم تاریخ خبر رو مینویسین ۲۴ سپتامبر؟ بعد هم الان چه تاریخی هستیم چرا به روز نمیکنید خبر ها رو؟

  1. baran says:

   سلام ، به روز شد

 3. مهدي says:

  الا بركت الله