دانلود فیلم خارجی رایگان

قرص لووفلوکساسین ۵۰۰ + موارد مصرف و عوارض قرص لووفلوکساسین

تاريخ : 15 می

یک آنتی‌بیوتیک است که برای درمان بسیاری از بیماری‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرص لووفلوکساسین ۵۰۰ را در مطلب امروز به شما معرفی می کنیم و موارد مصرف و عوارض قرص لووفلوکساسین را برایتان می نویسیم.

قرص لووفلوکساسین ۵۰۰ + موارد مصرف و عوارض قرص لووفلوکساسین, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

موارد مصرف و عوارض قرص لووفلوکساسین ۵۰۰ 

قرص تاوانکس یا لووفلوکساسین چیست؟

قرص لووفلوکساسین یا تاوانکس (Tavanex) یک آنتی‌ بیوتیک است که در درمان برای درمان بسیاری از بیماری‌های باکتریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به گروهی از آنتی‌ بیوتیک‌ها (چرک‌ خشک‌کن‌ها) به نام کینولون‌ها تعلق دارد. این گروه دارویی موجب توقف رشد باکتری‌ ها می‌گردد.

توجه: به یاد داشته باشید که آنتی‌ بیوتیک‌ها از قبیل همین دارو برای درمان عفونت‌های ویروسی نظیر سرما خوردگی و همچنین آنفلوانزا کاربردی ندارند و نه تنها موجب بهبود آن‌ها نمی‌گردند بلکه استفاده از آن‌ها در عفونت‌های ویروسی می‌تواند موجب تقویت سایر باکتری‌های بدن و دشوار گردیدن درمان سایر عفونت‌های باکتریایی می‌گردد.
تاوانکس به صورت قرص (۲۵۰، ۵۰۰ و ۷۵۰ میلی‌گرمی)، انفوزیون و قطره در دسترس می‌باشد. نام دیگر این دارو لووفلوکساسین (Levofloxacin) می‌باشد.
قرص لووفلوکساسین ۵۰۰ + موارد مصرف و عوارض قرص لووفلوکساسین, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی

 موارد مصرف درمان عفونت‌های باکتریایی پوست، سینوس، کلیه، مثانه و پروستات
درمان بیماری‌های عفونی
درمان عفونت‌های ادراری
درمان عفونت‌های پوستی
درمان بیماری‌های سیاه زخم و طاعون
 عوارض تهوع، استفراغ، سردرد، گیجی، سبکی سر، مشکلات خواب
 تداخل دارویی نیترو ایمیدازول‌ها، سفالوسپورین‌ها و ماکرولیدها، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، ریفامپین، ریفابوتین، ناپروکسن ، ایبوپروفن، کتورولاک، ایندومتاسین، داروهای ضد انعقاد خوراکی (وارفارین)، تئوفیلین، سایمتیدین، سیکلوسپورین، دیگوکسین و داروهای کنترل کننده دیابت

مقدار و نحوه مصرف

این دارو معولا برای یک بار در روز تجویز می‌شود. معمولا با توجه به نوع و شدت عفونت دوزهای ۲۵۰، ۵۰۰ و ۷۵۰ میلی‌گرم از دارو به صورت خوراکی یا تزریق وریدی هر ۲۴ ساعت یک بار ( یک‌ بار در روز )، به مدت یک تا دو هفته استفاده می‌شود.
این دارو برای بزرگسالان روزانه ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی‌گرم بوده و در درمان پروستاتیت مزمن باکتریال روزانه یک قرص ۵۰۰ میلی‌گرمی به مدت ۲۸ روز مصرف می‌شود.

نکاتی که در ارتباط با مصرف این دارو باید بدانید

 1. این دارو در افراد بالای ۶۰ سال با احتیاط فراوان باید مصرف شود.
 2. این دارو را بایستی همراه مقدار کافی آب ( یک لیوان بزرگ که ۲۴۰ میلی لیتر گنجایش دارد ) با یا بدون غذا مصرف نمایید.
 3. افرادی که ناراحتی گوارشی دارند بهتر است این دارو را همراه غذا میل نمایند.
 4. مصرف مداوم و مکرر این دارو ممکن است شما را مستعد عفونت‌های قارچی دهان و همچنین برفک دهان نماید. در صورت مشاهده هر گونه ناحیه سفید رنگ و یا غیر طبیعی در دهان خود به پزشک خود مراجعه نمایید.
 5. در صورتی که شما سابقه حساسیت دارویی به این دارو یا داروهای مشابه سیپروفلوکساسین دارید بایستی قبل از مصرف این دارو پزشک خود را مطلع نمایید.
 6. در صورتی که این دارو بر روی بینایی شما اثر می‌گذارد یا موجب خواب آلودگی شما می‌شود از رانندگی پرهیز نمایید و از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید.
 7. در حین مصرف دارو از مصرف الکل بپرهیزید.
 8. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که به یاد آورید مصرف کنید. البته اگر تقریبا موقع نوبت بعدی رسیده است، نوبت فراموش شده را رها کرده و به برنامه منظم دارویی‌ تان برگردید. مقدار دارو را دو برابر نکنید.
 9. مصرف این دارو در بارداری توصیه نمی‌شود. بنابراین در صورتی که شما حین استفاده از این دارو باردار شده‌اید یا قصد بارداری دارید، موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و با وی درباره مصرف این دارو مشورت نمایید.
 10.  این دارو می‌تواند از طریق شیر مادر به نوزاد یا شیرخوار منتقل شود. بنابراین در دوران شیردهی با احتیاط باید مصرف شود.
 11. به دلیل این که لووفلوکساسین روی باکتری‌ های گرم مثبت اثرگذاری خوبی دارد بنابراین در عفونت‌های تنفسی داروی مناسبی محسوب می‌شود.
 12. توصیه می‌شود در طول درمان، مایعات فراوان بنوشید.
 13. در صورت ایجاد واکنش‌های آلرژیک، دارو باید بلافاصله قطع شود و به پزشک خود اطلاع دهید.

 

قرص لووفلوکساسین ۵۰۰ + موارد مصرف و عوارض قرص لووفلوکساسین, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي