مطالب پيشنهادي

عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

دسته بندي : اخبار,عمومی,گوناگون
تاريخ : ۲۴ مهر
بازديد : 1861

اولین پرواز تهران – مشهد روز گذشته با دو بانوی خلبان انجام شد ، نشاط جهانداری نخستین خلبان زن ایرانی است که به صورت مستقل پرواز انجام داده است وی روز گذشته خلبان پرواز مسافری تهران مشهد و بالعکس بود. در ادامه بیوگرافی کامل اولین زن خلبان ایرانی را برای شما کاربران گرامی منتشر کرده ایم.

عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

051077 Gahar ir عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

نشاط جهانداری خلبان ۲۹ ساله کشور ، وی فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی فن آوری هوانوردی خلبانی می باشد حالا در قامت اولین کاپیتان هواپیمای MD خلبانی می کند و همسرش نیز خلبان است.

۲۲ مهر ۱۳۹۸ بی شک روز فراموش نشدنی در صنعت هوانوردی ایران بود که برای اولین بار هدایت یک هواپیما توسط دو بانوی خلبان با ۱۷۰ مسافر انجام گرفت.

بخوانید :   معرفی شغل کابینت سازی و میزان درآمد آن

این پرواز با خلبان اولی نشاط جهانداری و خلبان دومی فروز فیروزی به صورت رفت و برگشت از تهران به مشهد و بالعکس انجام شد.

521617 Gahar ir عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

پرواز تهران مشهد با خلبانی نشاط جهانداری و فروز فیروزی

زندگی شخصی

نشاط جهانداری با آقای شاهپسندى در ۲۹ بهمن ۹۷ ازدواج کرده است، همسرش نیز از کاپیتان های هواپیمای MD و ایرباس می باشد که با یکدیگر همکار می باشند.

754098 Gahar ir عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

۲۹ تیر ماه ۹۸ بود که توانست سردوشی ۴ خط را دریافت کند تا بعنوان نخستین بانوی کاپیتان هواپیمای MD و دومین بانونی کاپیتان ایران بعد از شهرزاد شمس شناخته شود. آموزش های اولیه خلبانی را در ۱۷ سالگی فرا گرفت اما از آنجا که برای شروع پرواز باید ۱۸ سال تمام می شد صبر کرد تا به این سن رسید.

بخوانید :   پیام تبریک عید سعید فطر 99

036921 Gahar ir عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

عکسهای نشاط جهانداری و همسرش

علاوه بر تحصیل در دانشگاه بخاطر علاقه زیاد، گواهینامه کامل خلبانی از جمله گواهینامه خلبانی بازرگانی و پرواز بدون دید در شب را هم دریافت کرد.

بعد از تحصیل در قسمت flight dispatcher مشغول به کار شد، کار وی هماهنگی خلبانان قبل از پرواز و ارائه اطلاعاتی بود که هر خلبان برای انجام پرواز نیاز داشت.

658129 Gahar ir عکسها و بیوگرافی نشاط جهانداری اولین خلبان زن ایرانی

در سال ۱۳۸۹ وارد شرکت هواپیمایی زاگرش شد، او ابتدا در حیطه ایمنی پرواز و بازخوانی داده های اطلاعاتی پرواز شروع به کار کرد و سه سال در این شغل بود.

در نهایت سال ۱۳۹۲ زمانی که شرکت نیازمند نیروی خلبان بود بعد از شرکت در آزمون با رتبه ممتاز قبول شد و کم کم با گذرانده دوره ها، با معلم خلبان شروع به پرواز کرد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای عجیب دیجی کالاخـریـد
+