شخصیت شناسی همسر از روی فیلمی که دوست دارد

تاريخ : 10 اکتبر

[ad_1]

ممکن است سینما رفتن یا فیلم دیدن در خانه  در دوران نامزدی امری معمول باشد اما وقتی می‌بینید که نامزدتان برای هر قرار ملاقات سینما را در نظر می‌گیرد و محو تماشای فیلم و سریال‌های تلویزیون می‌شود، می‌توانید از این ویژگی او برای شناخت خصوصیات اخلاقی‌اش استفاده کنید.

شخصیت شناسی همسر از روی فیلمی که دوست دارد, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد بسیاری از خصوصیات شخصیتی و اخلاقی افراد را می‌توان از روی ژانر فیلم‌هایی که به تماشای آن علاقه دارند شناخت. بهزاد تریوه، متخصص روانشناسی و مشاور خانواده و عضو انجمن روانشناسی بالینی ایران در این‌باره به نکات ریز و جالبی اشاره می‌کند.

اگر شما هم در دوران نامزدی قرار دارید و دوست دارید بدانید چگونه می‌توانید بهتر و دقیق‌تر ویژگی‌های شخصیتی نامزدتان را از طریق نوع فیلم‌ها و برنامه‌هایی که به آنها علاقه بیشتری نشان می‌دهد بشناسید، با ما همراه شوید.  به این ترتیب شما هم یک گام به ذهنیت فیلمسازان فیلسوف مثل وودی آلن نزدیک می‌شوید!

طرفداران فیلم‌های حادثه‌ای؛ پر از انرژی

شخصیت‌های هیجانی و افرادی که خشم‌شان را سرکوب کرده‌اند به تماشای فیلم‌های حادثه‌ای (Action) که به جنگ، خشونت و هرج و مرج می‌پردازد، علاقه‌ دارند. این افراد برانگیختگی را دوست دارند و معمولا سرخوش و بشاش هستند. آنها پرانرژی و خوش‌بین هم هستند.

ماجراجوها حس ششم قوی دارند

افرادی که به فیلم‌های ماجراجویانه (Adventure) که در آن شخصیت داستان به سفر می‌رود یا مسیری را برای رسیدن به هدفی دنبال می‌کند علاقه دارند افرادی تغییرپذیرند و از یک فکر یا کار مخاطره‌آمیز سراغ دیگری می‌روند. این افراد بیشتر به جای تامل بر پایه شم تصمیم‌گیری می‌کنند و تصمیمات‌شان هم احتمالا درست از آب درمی‌آید.

انتخاب کمدی؛ شادابی و سرزندگی

تماشای فیلم کمدی (Comedy) بیشتر باب میل افرادی است که سرزنده و شاداب هستند و به موضوعات خنده‌دار و داستان‌های شاد بیشتر گرایش دارند. پس اگر نامزد شما از تماشای این فیلم‌ها بیشتر لذت می‌برد، آدم سختگیری نیست و شما را خوشحال می‌کند.

خجالتی‌ها درام تماشا می‌کنند

افرادی که موضعی حزن‌انگیز و غمگین داشته و تمایل دارند احساسات و هیجانات‌شان را سرکوب کنند به تماشای فیلم‌های درام (Drama) بیشتر راغب هستند. آنها معمولا با دیگران خوب کنار نمی‌آیند و در انتقال دادن عقایدشان مشکل دارند. این افراد به انتقادهای دیگران حساس بوده و خجالتی هم هستند.

خیالپرداز‌ها فیلم فانتزی می‌بینند

رویاپردازها و شخصیت‌هایی که در آمال و آرزوهای خود زندگی می‌کنند به تماشای فیلم‌های فانتزی (Fantasy) که داستان آن به جادو، سرزمین رویا و افسانه‌های جن و پری می‌پردازد، علاقه زیادی دارند. تخیلات این افراد بسیار قوی است. این افراد ژرف‌اندیش، خیالپرداز و کناره‌گیر هستند و معمولا دیگران آنها را خوب درک نمی‌کنند.

محافظه‌کاران از فیلم‌های تاریخی لذت می‌برند

شخصیت‌های جست‌وجوگر و تامل‌گرا به تماشای فیلم‌های تاریخی (History) که داستان آن در دوران قدیم و باستان می‌گذرد، علاقه زیادی دارند. این افراد شخصیت‌های خونگرم، درونگرا و آرام دارند و معمولا افراد مناسبی برای مشورت گرفتن هستند چون با نگاهی محافظه‌گرایانه به امور نگاه می‌کنند. کاوشگری و واکاوی مسائل روزمره یکی از ویژگی‌های این افراد است.

شخصیت های خشک و بی‌تفاوتبه وحشت پناه می‌برند

مرده‌دلی، گرایش به افسردگی و احساس پوچی در این افراد دیده می‌شود. این افراد از فضای ترسناک و وحشت‌زده فیلم به‌طور ناخودآگاه استفاده کرده و به وسیله آن امیال اضطراب‌آور درونی‌شان را در فیلم ارضا و فرافکنی می‌کنند. دسته‌ای از طرفداران فیلم‌های ترسناک (Horror) هم آدم‌های خشک و سردی هستند.

علاقه مندان  به مناظره، تحلیلگر و هدفمند

افراد علاقه‌مند به برنامه‌هایی که موضوع اصلی‌شان مربوط به بحث‌ها و گفت‌وگوهای چندنفره (Talk-Show) است، شخصیت‌های تحلیل‌گری داشته و بیشتر به مطالعه علوم انسانی و جامعه‌شناسی گرایش دارند. اینها به تصمیم‌های کلان و رهبری علاقه‌مندند و راهبردهای وسیعی را در سر می‌پرورانند. این افراد اهل ایجاد ادله و براهین عالی هستند. افرادی که عمیقا به دنیای عملی گرایش دارند و سازش‌پذیرند؛ آدم‌هایی منظم، برنامه‌ریز و هدفمند.

دوستداران شرلوک هولمز؛ کمال‌گرا و مرموز

اشخاصی که در برابر سختی‌ها مقاومند و سختکوشی، اراده، ذوق، اشتیاق و کمال‌گرایی بیشتر و روحیه‌ تنبلی، لوس بودن، کم‌آموزی و واقع‌بینی کمتری دارند به فیلم‌های معمایی (Mystery) که در آن اتفاقات مرموزی رخ می‌دهد و شخصیت اصلی داستان در پی یافتن علت آن است، علاقه و گرایش زیادی دارند. این افراد به مسائل مرموز پوشیده مانند غیب‌گویی، پیشگویی و مسائل فوق طبیعی علاقه‌مند هستند.

مردی قانونمند و باتجربه

علاقه‌مندان به فیلم‌هایی با موضوعات روانشناسی  (Psychological) دقیقا مطابق با مقررات جامعه عمل می‌کنند. آنها هم درباره دنیای درونی و هم درباره دنیای بیرونی کنجکاوند و زندگی‌شان سرشار و غنی از تجربه است. آنها به پذیرش عقاید جدید و ارزش‌های غیرمتعارف تمایل دارند و بیشتر و عمیق‌تر از اشخاص غیرانعطاف‌پذیر هیجان‌های مثبت و منفی را تجربه می‌کنند.

خانم‌ها بیشتر عاشقانه می‌بینند

دلبستگی، سرزندگی و فعالیت از مشخصه‌های اصلی افراد علاقه‌مند به فیلم‌های عاشقانه (Romance) است. این افراد بسیار هیجانی‌اند و به‌طور غیرمعمولی نسبت به عقاید و انتظارات دیگران حساس‌ هستند. آنها از لحاظ عاطفی حساس بوده و به‌راحتی رابطه دوستی برقرار می‌کنند. آدم‌های معاشرتی و سرزنده‌ای هستند. این تیپ شخصیتی در زنان بیشتر از مردان دیده می‌شود.

اگر کارتون زیاد می‌بینید…

عاشقان کارتون و انیمیشن با استفاده از حـواس پـنجگانه و به‌کـارگیری مهارت‌های عملی در طلب پایداری و استواری‌ هستند. دوستان این افراد آنها را قابل اعتماد می‌پندارند. اینها به معنویت، سکون و آرامش گرایش زیادی دارند.

اهل ریسک و جویای موفقیت

افراد علاقه‌مند به تماشای فیلم‌هایی که تمام یا بخشی از آن به معرفی زندگی یک شخصیت می‌پردازد (Biography) افرادی جویای موفقیت و آرزوهای بزرگ هستند. این افراد معمولا الگوبرداری‌های خوبی دارند، اهل ریسک‌ هستند و دوست ندارند هیچ فرصتی را از دست بدهند.

جنایی‌دوست‌ها؛ سرکش و ماجراجو

کسانی که به تماشای فیلم‌هایی که به تاریخچه جنایت‌ها می‌پردازند یا به داستان‌های جنایی تبهکاران و جنایتکاران مافیا (Crime) علاقه دارند، افرادی غیرقابل پیش‌بینی، سرکش و هیجانی هستند. اینها معمولا افراد بدبینی هستند و توانایی لذت بردن‌شان از مسائل پایین است. این دسته از افراد وابسته به کار هستند، اعتماد به نفس پایینی دارند و اغلب شاد نیستند ولی در عین حال ماجراجو و مخاطـره‌طـلب هستند و تـرسی از برهم زدن قوانین و عادت‌ها ندارند.

مستندبازها؛ منطقی و آرام

فیلم‌های مستند از جمله ژانرهایی است که بینندگان خاص خودش را دارد. وقتی می‌بینید نامزدتان به تماشای مستند (Documentary) علاقه دارد، باید او را فردی منطقی و اهل علم‌ بدانید. این افراد به‌راحتی هر مطلبی را باور نمی‌کنند. به عبارت دیگر ساده‌لوح نیستند و قبل از پذیرفتن هر چیز باید کاملا قانع شوند. اینها آرام و منطقی‌اند و دیگران می‌توانند بـه آنها اطمینان و تکیه کنند.

اهل خانه و خانواده

افرادی که به تماشای فیلم‌های خانوادگی (Family) علاقه‌مندند افرادی آسان‌گیر و بی‌خیال هستند. اینها اهل خانواده اند و دارای روابط صمیمی با هیجانات امن، آسوده، فروتن و خاکی‌ و درعین حال شخصیت‌هایی معاشرتی، لذت‌جو و سازش‌پذیرند.

یک دلهره عجیب

علاقه‌مندان به فیلم‌های هیجان‌انگیز که در آنها تعلیق، کشش و هیجان به عنوان عناصر اصلی استفاده شده است (Thriller) اشخاصی هستند وابسته به پاداش و گشاده‌رو. اینها نسبت به سایر افراد گرما، صمیمیت و مهربانی بیشتری دارند و در عین حال بی‌انگیز‌گی، گوشه‌گیری، سردی و استقلال‌شان کمتر است. اینها برای لذت‌جویی و جست‌وجو کردن تجربیات تازه کمتر تمرکز می‌کنند. این دسته افراد زندگی جالب، غیرمعمولی و اغلب عجیب و غریبی دارند.

ایرادگیرها و از خود مطمئن فیلم جنگی می بینند

فرد علاقه‌مند به فیلم‌های مربوط به جنگ، اسیران جنگی، عملیات‌های مخفی نظامی و آموزش نظامی (War) فردی آشفته، سردرگم، سرزنشگر، ایرادگیر، خودکامه و ارباب است و مانند بالادست‌ها رفتار می‌کند. این افراد فشار خون بالایی دارند. صدای شان خشن، ‌گرفته و اغلب زیر و بلند است. به احساسات و افکار دیگران اهمیت زیادی نمی‌دهند و منزوی، سرد و از خود مطمئن به نظر می‌رسند.

طرفداران سریال های چندفصلی؛ صبور و درونگرا

حتما دیده‌اید که این روزها سریال‌های بلند و طولانی هم برای خودش طرفدارانی دارد. کسانی که به دنبال کردن سریال‌های تلویزیونی چند فصلی علاقه‌مندند افرادی هستند بسیار صبور، خانواده‌دوست، پرحرف، نتیجه‌مدار، درونگرا و تحلیلی.

یک داماد ایده‌آل!

پرشور، سرزنده، فعال! رقابت‌جو و اهل معاشرت‌های شاداب. ایده‌آل ولی از نوع منطقی و صبور و اهل مراقبت و تامین و سازماندهی و پشتیبانی. افراد علاقه‌مند به تماشای فیلم‌هایی که به موضوعات ورزشی (Sport) می‌پردازد، انسان‌هایی بسیار سخاوتمندند که دوست دارند همه را یاری و کمک کنند. کنجکاو و احسـاسـاتی هستند و دوست دارند از طریق موازنه، جهان را به مکانی مناسب‌تر تبدیل کنند.

در وسترن غرق می‌شود؟ لجباز و فرصت‌طلب است

دوستداران فیلم‌های وسترن (Western) که به داستان‌هایی که بیشتر در نیمه دوم قرن ۱۹ میلادی و در آمریکای قدیم اتفاق افتاده است، می‌پردازد، معمولا آرزوهای بزرگ‌منشانه‌ای دارند. آنها یک‌دنده، لجباز و فرصت‌طلب هستند و تفکر منطقی را سرکوب می‌کنند. این افراد هیجان عمیقی دارند ولی آن را علنی ابراز نمی‌کنند. مرموز و دست‌نیافتنی به نظر می‌رسند. این دسته افراد به ساکت بودن، متواضع بودن و کودکانه رفتار کردن گرایش دارند.

شاد و موزیکال، امیدوار و خلاق

شادی و خلاقیت، امید به زندگی بالا و خونسردی و عاری بودن از هر نوع اضطراب‌ از ویژگی‌های بارز افراد علاقه‌مند به فیلم‌های موزیکال (Musical) است. البته گاهی بعضی از افراد به‌شدت مضطرب سراغ تماشای این فیلم‌ها می‌روند تا سطح اضطراب‌شان را کاهش دهند. این اشخاص به زیبایی، هنر، طراوت و شادابی علاقه‌مند بوده و ذاتا افرادی محـتاط و هـوشـیارند.

مسابقه تصویری؛ حسابگر و خونسرد

مسابقات رادیویی یا تلویزیونی هم برای خودش طرفدارانی دارد. افرادی که پای ثابت تماشای این مسابقات هستند به ایجاد تغییرات اساسی و عمده در زندگی‌شان گرایش زیادی دارند. این افراد به روی دادن اتفاقات خاص و خارق‌العاده در زندگی معتقدند. اینها خودرای، خودخواه و بیش از اندازه معقول و حسابگرند؛ افرادی آرام، خونسرد و آسوده‌خاطر که می‌توان آنها را با ماشین حساب یا کتاب لغت مقایسه کرد!

منبع: مجله زندگی ایده آل

 

[ad_2]

لینک منبع

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي