مطالب پيشنهادي

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس

تاريخ : 24 نوامبر
بازدید : 1552

ساعت های مچی وظیفه ای جز نشان دادن ساعت دقیق به ما ندارند و بیشتری استفاده از آن ها نیز به همین دلیل است از این رو خریدن یک ساعت ۲ هزار تومانی با یک ساعت ۳۰۰ هزار تومانی شاید تنها در شکل یا شیک بودن آن تفاوت داشته باشد. در حالی که می توان ساعت های باقیمت بسیار پایین خریداری کرد ساعت مچی هایی نیز در دنیا پیدا می شوند که قیمت های میلیاردی دارند.

این ساعت ها معمولا از جنس های خاصی ساخته می شوند که قیمت بالا دارند. قیمت های در ادامه با دلار ۳ هزار تومان محاسبه شده است.

۱۰- ساعت جیبی بریژت

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

کمپانی بریژت که ۲۲۵ سال پیش تاسیس شد یکی از قدیمی ترین کارخانه های  ساخت ساعت در جهان است. بریژیت در حال حاضر به محصولات برند سواچ را تولید می کند. ساعت جیبی بریژیت ۱۹۰۷ بی ای/۱۲ ساعتی مجلل و بسیار گران است که از ۱۸ قیراط طلا ساخته شده است. تمام قطعات این ساعت دست ساز است. قیمت این ساعت ۷۳۴ هزار دلار معادل دومیلیارد و دویست میلیون تومان است.

۹- بلانکپاین ۱۷۳۵

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

روکش ساعت بلانکپاین ۱۷۳۵ از پلاتین ساخته شده است. دستبند آن از پوست کروکودیل و بخشهای موتور آن نیز از ۷۴۰ قطعه فلز دست ساز ساخته شده است. موتور این ساعت یکی از پیچیده ترین موتورهایی است که تاکنون در جهان ساخته شده است. قیمت این ساعت برابر با ۸۰۰ هزار دلار یا دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

۸- لویز موینت ماجیسترالیز

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

تنها ساعت ساخته شده از سنگ های آسمانی ۲۰۰ ساله، ساعت لویز موینت ماجیسترالیز است. نایاب بودن سنگ های آسمانی و ترکیب آنها در ساخت این ساعت آن را به گرانترین در نوع خود تبدیل کرده و حتی با طلا برابری می کند. بخشهای بیرونی آن از ۱۸ قیراط طلا ساخته شده است. قیمت این ساعت ۸۶۰ هزار دلار معادل با دومیلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان است.

۷- هابلوت خاویار سیاه

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

پیچدیگی در ساخت مهمترین دلیل گران بودن ساعت هابلوت بلاک است. این ساعت نتیجه ۲۰۰ ساعت کار دقیق و ظرافت مهندسی است. پوشش این ساعت از ۱۸ قیراط طلای سفید با ترکیبی از ۳۲۲ دانه الماس سیاه تشکیل شده است. گفتنی است که  از این ساعت فقط یک نمونه در جهان وجود دارد. قیمت این ساعت یک میلیون دلار معادل سه میلیارد تومان است.

۶- مکعب یخی شوپارت

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

اسم مکعب یخی شوپارد از شکل این ساعت که شبیه مکعب های یخی است گرفته شده است.  وقتی که شما به این ساعت نگاه می کنید فکر می کنید که بسته ای از سنگ های الماس است.این ساعت از ۶۶ قیراط سنگ الماس ساخته شده است. قیمت این ساعت ۱٫۱ میلیون دلار معادل سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

۵- پاتک فیلیپ اسکای موون

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

این ساعت بسیار پیچیده از ۶۶۸ تکه از بخشهای بسیار کوچک و میکروسکوپی ساخته شده است. ساعت پاتک فیلیپ یک ساعت بسیار پیچیده و روکش آن از پلاتین است. هر سال دو عدد از این ساعت ساخته می شود که یکی مدل پلاتین و دیگری مدل رز گلد است. قیمت این ساعت ۱٫۳ میلیون دلار معادل با یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است.

۴- واشرون کنستانتین

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

ساعت واشرون کنستانتین از ۸۳۴ قطعه  مختلف طی ۱۰ هزار ساعت کار  (برابر با یک سال) ساخته شده است. از هر دو طرف ساعت یعنی پشت و روی آن می توان  استفاده کرد زیرا هر دو، زمان را نشان می دهند.  این ساعت دارای روکش طلا بوده و گفته می شود از روی آن تنها یک عدد در دنیا ساخته شده است.  قیمت این ساعت ۱٫۵ میلیون دلار معادل با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

۳- ساعت جهانی پاتک فیلیپ

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

وقتی در سال ۲۰۰۲ ساعت جهانی پاتک فیلیپ به مبلغ ۴ میلیارد تومان به فروش رسید، این ساعت به گرانترین ساعت مچی جهان تبدیل شد. نکته جالب این است که این ساعت می توان زمان ۲۴ نقطه از جهان را نشان دهد. قیمت این ساعت این روزها ۴ میلیون دلار معادل با ۱۲ میلیارد تومان است.

۲- ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر

ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ دارای یک روکش از ۱۸ قیراط طلا بوده و در سال ۱۹۳۲ ساخته شده است. ساخت آن ۴ سال طول کشید. این ساعت متعلق به یک بانکدار نیویورکی به اسم هنری گریوز بود. این ساعت رکورد دار گرانترین ساعت جیبی جهان است. این ساعت این روزها با قیمت ۱۱ میلیون دلار به فروش می رسد که معادل با ۳۳ میلیارد تومان است.

۱- ساعت ۲۰۱ قیراطی شوپارت

ساعت های گرانقیمت ۸۰ میلیاردی / عکس, جدید 1400 -گهر
این ساعت در واقع گرانترین ساعت موجود در جهان است. هر چند باور آن دشوار است اما دارای سه تکه الماس درشت می باشد.  این تکه ها شامل ۱۵ قیراط الماس صورتی، ۱۲ قیراط الماس آبی و ۱۱ قیراط الماس سفید است. علاوه بر آن ۱۶۳ قیراط الماس سفید و آبی در اطراف آن کار شده که در مجموع به ۲۰۱ قیراط الماس می رسد. قیمت این ساعت ۲۶ میلیون دلار معادل با رقم باورنکردنی ۷۸ میلیارد تومان است.
منبع: صبحانه آنلاین
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي