رده بندی ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا ۲۰۱۲-۲۰۱۳

رده بندی ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا ۲۰۱۲-۲۰۱۳

رده بندی ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا در سال تحصیلی ۲۰۱۳-۲۰۱۲ توسط موسسه تامسون رویترز منتشر شد.

در این رده‌بندی که در پایگاه تایمز هایراجوکشین ورلد یونیورسیتی منتشر شد، موسسه فن‌آوری کالیفرنیا از ایالات متحده آمریکا در رتبه نخست قرار گرفت که به دنبال آن دانشگاه‌های استنفورد از آمریکا و دانشگاه آکسفورد انگلیس در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

رده‌بندی اعلامی از سوی موسسه تامسون‌رویترز یکی از معتبرترین رده‌بندی‌های دانشگاهی در دنیا می‌باشد که در آن فاکتورهایی نظیر رسالت تدریسی، تحقیقات، انتقال علم و دانش و وجهه بین‌المللی لحاظ شده است.

در رده‌بندی برترین دانشگاه‌های دنیا ۱۳ شاخص سنجیده شده و معیارهایی جهت ارائه یک مقایسه جامع و همطراز که مورد وثوق دانشجویان، استادان، مدیران دانشگاه‌ها، دولتها و صنایع باشد تا حد امکان در اختیار قرار گرفته است.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی تایمز‌هایراجوکشین ورلد یونیورسیتی، در این رتبه‌بندی دانشگاه صنعتی شریف از کشور ایران در رتبه بین ۳۵۰-۳۰۰ این رده‌بندی قرار دارد. در این رده‌بندی همچنین ۵۷ دانشگاه از قاره آسیا حضور دارند که دانشگاه توکیو ژاپن با رتبه ۲۷ در دنیا در رده نخست دانشگاه‌های آسیایی قرار گرفته است.

پس از دانشگاه توکیو، دانشگاه ملی سنگاپور حائز رتبه ۲۹ جهان و رتبه دوم آسیا است. دو دانشگاه هنگ‌کنگ و دانشگاه پکن چین نیز به ترتیب در رتبه‌های ۳۵ و ۳۶ جهان و سوم و چهارم آسیا قرار گرفته‌اند.

گردآوری: گروه خبر گهر

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه