دستکش برای زیبایی نیست

دسته بندي : 💊 سلامت,پوست و مو
تاريخ : 28 دسامبر

در صورتی که اطلاعات کافی از دستکش‌ها ندارید، می‌توانید با صرف مدت زمانی اندک و مطالعه این مطلب، آگاهی خود را کامل کنید و به دیگران نیز انتقال دهید.

۱- اگر آستین لباس یا مانتوی شما کمی کوتاه است و نمی‌خواهید اشعه‌های مضر نور آفتاب آسیبی به پوست دست‌تان بزند یا رنگ آن را عوض کند، می‌توانید از دستکش‌های ساق‌بلند استفاده کنید.

۲- اگر گوشی تلفن همراه‌تان لمسی است و نمی‌توانید در حالی که دستکش به دست دارید از آن استفاده کنید، کمی درز کنار انگشت سبابه دستکش را باز کنید تا مشکلی برای استفاده از تلفن همراه‌تان نداشته باشید.

۳- اگر با دست‌های آلوده مجبور به پوشیدن دستکش هستید حتما به محض رسیدن به منزل، دستکش‌ها را بشویید تا دفعه بعد که می‌خواهید با دست‌های تمیز دستکش‌ خود را بپوشید، دست‌های‌تان آلوده نشود.

دستکش برای زیبایی نیست, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۴- دستکش‌ها در تماس با اشیاء، آلوده می‌شوند. بنابراین از قرار دادن آن در کمد لباس‌ها و کنار لباس‌های تمیز خودداری کنید. به هیچ وجه دستکش‌های آلوده را داخل جاجورابی یا کنار لباس‌های زیر نگذارید زیرا باعث انتقال آلودگی و بیماری خواهد شد.

۵- حتما هنگام رانندگی در روز‌های گرم و آفتابی سال از دستکش نخی استفاده کنید تا پوست دست‌تان نسوزد یا در اثر تماس زیاد با نور آفتاب، خشک و حساس نشود.

۶- اگر اگزما دارید یا پوست دست‌های‌تان بیش از حد خشک است، حتما پیش از پوشیدن دستکش از کرم‌های نرم‌کننده با پایه آب یا چربی کمک بگیرید.

۷- تماس مستقیم و مداوم با نور آفتاب باعث خشک و شکننده ‌شدن ناخن‌ها می‌شود. پوشیدن دستکش در روزهای آفتابی علاوه بر محافظت از پوست دست می‌تواند ناخن‌های شما را از شر اشعه مضر آفتاب دور نگه دارد.

۸- از آن‌جا که معمولا تعریق پوست در روزهای گرم سال بیشتر اتفاق می‌افتد، بهتر است دستکش‌های تیره و رنگی دست‌تان نکنید و فقط دستکش‌هایی با رنگ‌های سفید یا کرم برای محافظت از پوست دست‌تان بپوشید. تعرق زیاد باعث ایجاد تماس بیشتر پوست دست با رنگ‌های صنعتی و گاهی نامرغوب و بی‌کیفیت موجود در دستکش‌ها می‌شود و ممکن است عوارضی مانند حساسیت، قرمزی، التهاب و خارش به همراه داشته باشد.

۹- بهترین دستکش‌های تابستانی، از پارچه نخی و بدترین جنس آن از پارچه‌های الیاف مصنوعی و پلاستیکی است. اگر دستکش‌هایی از جنس مواد مصنوعی به دست کنیم، در ساعت‌هایی از روز که دست‌مان بیشتر عرق می‌کند، این مواد با پوست بدن در تماس مستقیم قرار می‌گیرند و احتمال ایجاد واکنش در افرادی که به چنین موادی حساسیت دارند، دور از انتظار نخواهد بود.

گردآوری: گروه سلامت گهر

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي