دانلود فیلم خارجی رایگان

خواص روغن شتر مرغ + روش تشخیص روغن شتر مرغ اصل

تاريخ : 24 آوریل

روغن شتر مرغ یکی از پرخاصیت ترین و همچنین کم یاب ترین روغن ها می باشد. برای آشنایی در مورد خواص روغن شتر مرغ و روش تشخیص روغن شتر مرغ اصل این بخش گهر را بخوانید.

خواص روغن شتر مرغ + روش تشخیص روغن شتر مرغ اصل

خواص روغن شتر مرغ + روش تشخیص روغن شتر مرغ اصل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

مطالعات و تحقیقات برروی روغن شتر مرغ اثبات نموده است که این روغن جهت کاهش التهاب، درد، التیام و بازسازی پوست بسیار مفید است .روغن شتر مرغ  به عنوان سریعترین و پر نفوذ ترین روغن در پوست شناخته شده است که  بسیار شبیه چربی موجود در پوست انسان می باشد و نیز به علت ریز مولکول بودن و دمای ذوب پایین با سرعت فوق العاده ای بدون بر جای گذاشتن چربی جذب پوست می شود.

اسیدهای چرب موجود در روغن شتر مرغ غنی از اکسیژن است و به همین علت است که در زمان استفاده  باعث افزایش گردش جریان خون می گردد.

کاربرهای روغن شتر مرغ

آرتروز :

آرتروز که گاهی به صورت ورم مفاصل ناشی از کار زیاد توصیف می شودکه در بین جامعه  شیوع بالایی دارد. این بیماری در اثرتخریب تدریجی غضروف مفصلی در طول زمان ایجاد می شود (غضروف مفصلی در واقع همان بالشتک های استخوانی است که سبب مالیده نشدن قطعات استخوانی روی هم می شود) در نتیجه آرتروز جزیی از روند پیری محسوب می شود. آرتروز می تواند وضعیتی دردناک و ناتوان کننده ایجاد کند ولی همه افراد به یک اندازه گرفتارنمی شوند.روغن شتر مرغ با توجه به اجزاء تشکیل دهنده اش امگا ۳ و ۶ به دلیل خاصیت ضد درد و ضد التهابی باعث تسکین درد و نرمی مفاصل می شود.

آرتریت:

امروزه بسیاری از مردم از بیماری آرتریت رنج می برند.آرتریت به معنای التهاب مفصل است و نام یک بیماری خاص نیست.به طور مثال آرتروز زیر مجموعه ای از آرتریت می باشد به نام استئوآرتریت که در آن با ساییدگی استخوان در محل مفصل مواجه هستیم.روغن شتر مرغ می تواند از طریق کاهش دادن التهاب و درد به عنوان یک درمان طبیعی برای این مشکل موثر باشد.

سندروم تونل کارپال(گرفتگی عصب مچ دست ):

بسیاری از افراد به علت کار سنگین روزانه و استفاده زیاد از مچ دست دچار این سندروم می شوند. تونل عصبی مچ دست در موارد فوق متورم شده و به رگ داخل تونل عصبی فشار وارد می کند که سبب درد و خواب رفتگی دست می شود.روغن شترمرغ به دلیل دارا بودن اسید های چرب ضروری که خاصیت ضد التهابی دارد،التهاب و ورم تونل عصبی را بر طرف کرده و به حالت عادی بر می گرداند. خانم هایی که در دوران بارداری دچار بیماری گرفتگی عصب مچ دست می شوند،می توانند از خواص روغن شترمرغ جهت تسکین درد بهره مند شوند.

سوختگی ها:

استفاده از روغن شتر مرغ در محل سوختگی باعث کاهش التهابات تاول سوختگی و بهبود و رشد سلول های پوست می شود,روغن شتر مرغ جهت سوختگی های درجه ۱ و درجه ۲ مرهم بسیار مناسبی می باشد و در سوختگی های درجه ۳ باعث نرمی مفاصل , بازسازی پوست اسیب دیده و همچنین بازسازی کننده مو و ناخن می گردد .

مطالعات و ازمایشات نشان می دهد که استفاده از روغن شتر مرغ بلافاصله بعد از سوختگی باعث تسریع در بهبود  و رشد سلول های پوست می شود , استفاده از روغن ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از سوختگی مدت زمان بهبودی را کاهش می دهد .

لازم به ذکر است  روغن شتر مرغ درمان بسیار خوبی برای افتاب سوختگی می باشد و همچنین ازپوست بدن در مقابل افتاب سوختگی محافظت  می کند.

مراقبت از مو و ناخن :

روغن شتر مرغ حاوی اسیدهای چرب ضروری ، مورد نیاز سلول های زنده فولیکول مو است که به دلیل غنی بودن از اکسیژن، منجر به رشد موهای سالم ,شفاف و درخشنده می شود .چرا که وجود اکسیژن سبب افزایش گردش خون در آن ناحیه می شود و به دنبال آن غذا رسانی به سلول آفزایش می یابد. مصرف روغن شتر مرغ برای انواع موهای چرب ,خشک ,شوره دار و رنگ شده مناسب وحتی برای موهای ضعیف مورد استفاده قرار می گیرد .همچنین دربرطرف کردن آثار ناشی از آفتاب سوختگی موها به کار می رود.

ناخنها در واقع شکل دیگری از پوست هستند که از یک پروتئین سخت به نام کراتین ساخته شده اند . ناخن ها همانند سایر اعضا ء بدن نیاز به مراقبت دارند , روغن شتر مرغ  خیلی کمک می کند تا ناخن های خشک و صدمه دیده از مواد مغذی روغن تغذیه نماید و به حالت ایده ال خود برسند.

چین و چروک ها :  

روغن شتر مرغ با داشتن اسیدهای چرب غیر  ضروری با نفوذ به داخل پوست توانایی زیادی در بر طرف کردن چین و چروک پوست ,آسیب های ناشی از آفتاب سوختگی و لکه های ناشی از آن دارد.

با گذشت زمان پوست توانایی نگهداری آب و خاصیت الاستیسیته و نرمی خود را از دست می دهد.روغن شتر مرغ با نفوذ بالا و جایگزینی در پوست موجب جلوگیری از خشکی و نرمی پوست می گردد و از ظاهر شدن چروک های پوست جلوگیری می کند. این روغن برای ضخیم سازی پوست افرادسالخورده جلوگیری  از خشکی پوست نیز استفاده می شود.روغن شتر مرغ در درمان آکنه , اگزما و پسوریازیس کاربرد فراوان دارد.

 آکنه :

روغن شترمرغ یک ماده طبیعی ضد التهاب برای کنترل اکنه و جوش می باشد.این ماده یک آنتی باکتریال طبیعی است که با باکتری های مولد اکنه و جوش مبارزه می کند. روغن شترمرغ الرژی زا نمی باشد و به همین دلیل برای انواع پوست قابل استفاده می باشد.به همان اندازه که در درمان جوش موثر است،در بازسازی جای زخم ها نیز موثر می باشد.استفاده از انواع فراورده های روغن شترمرغ مانند صابون و روغن شترمرغ خالص برای درمان اکنه پیشنهاد می شود.

اگزما :

اگزما یک بیماری شایع پوستی است.اگزما التهاب پوست می باشد که منجر به ایجاد دانه های قرمز پوستی می شود که به مرور زمان خشک شده،به صورت فلسی در امده و با خارش شدید همراه هستند.خاراندن موضع باعث وخیم تر شدن اگزما می شود.این مشکل در تمامی نقاط بدن ممکن است بوجود آید،ولی پشت زانو و ارنج شایع تر می باشد.

استفاده از روغن شترمرغ با دارا بودن اسید های چرب ضروری می تواند در درمان بیماری بسیار مفید باشد.این فراورده با پوشاندن ناحیه مربوطه بیمار را از این بیماری رهایی می بخشد.چرا که با دارا بودن خاصیت ضد التهابی و با دارا بودن خاصیت آنتی سپتیک اجازه رشد باکتری ها را نمی دهد.با دارا بودن خاصیت ضد الرژیک از تحریک پوست و اثرات جانبی جلوگیری می کند.دارای قدرت نفوذ بسیار بالا می باشد , بنابراین چربی بر روی پوست به جا نمی گذارد , منافذ پوست را مسدود نمی کند. و کمک به بازسازی پوستمی می نماید .

استریا ( ترک پوست ) :

زمانی که پوست هنگام چاقی , لاغری و یا بارداری حالت کشسانی خود را از دست می دهد لایه درم ( لایه میانی )پوست صدمه می بیند و ما ظاهر پوست را در نواحی شکستگی بصورت دو رنگ و ترک خورده می بینیم , که روغن شتر مرغ برای کاهش ترک ها و دو رنگی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. به علت اینکه  روغن شترمرغ حاوی مقادیر زیادی از  اسیدلینولنیک (امگا۳) و اسیدلینولئیک (امگا۶) اسید ها (اسید های چرب اشباع نشده که بدن قادر به تولید آنها نیست ، ولی پوست نیازمند آن است ) و اسید اولئیک که رشد سلول پوستی جدید را تقویت می کند . روغن شترمرغ تمامی این آجرهای ساختمانی را مستقیماً از طریق اپیدرم به غشاء میانی پوست منتقل می کند.

روغن شترمرغ دارای میزان زیادی ویتامین E بوده  که این ویتامین یک آنتی اکسیدان طبیعی است که توسط لایه درم  مورد استفاده قرار می گیرد .

تسکین درد :

درد احساسی است که هیچ شخصی مایل به تجربه آن نیست . میلیون ها نفر در سراسر جهان هر روزه بدنبال مسکن درد برای انواع مختلفی  از ناراحتی هایی که موجب درد شده می گردند . درد ممکن است داخلی باشد مانند : آرتروز ، درد مفاصل ، کمر درد، سردرد، یا دردهای خارجی مانند : نیش حشرات ، کبودی ها و سوختگی ها. اکثر دردها توسط التهاب پوست یا بافتهای بدنی یا باکتری هایی که موجب عفونت شده اند ، ایجاد می شوند . تنها مشکل این است اکثر افراد بدنبال درمان داروهای تجویزی اند که ممکن است  دارای عوارض جانبی و یا موجب آلرژی ها شوند .

روغن شتر مرغ به علت غیر سمی بودن  (قابل استفاده برای هر شخص و فاقد اثرات جانبی ), آنتی باکتریال بودن (درد ناشی از تجمع باکتری یا عفونت می تواند توسط روغن شتر مرغ التیام یابد ) و خاصیت ضد التهابی  (روغن شتر مرغ با دارا بودن اسیدهای چرب ضروری توانایی کاهش درد ناشی از تورم و التهاب  را دارد ) مورد استفاده قرار می گیرد .

علاوه بر کاربردهای ذکر شده بسیاری از دردها و ناراحتی های مزمن دیگر, توسط روغن شتر مرغ بهبود می یابدکه  برخی از انهاعبارتند از:

 1. التیام بخش درد مفاصل
 2. بهبود کوفتگی
 3. از بین برنده صدمات پوستی (تاول و پوست اندازی ) ناشی از آفتاب سوختگی
 4. از بین برنده التهابات مربوط به پوشک کودکان، حفاظت از قسمت های پوشیده پوست
 5. تسکین جای نیش حشرات

۶٫جلوگیری از تاول زدن و کاهش التهابات سوختگی ها.

۷٫نرم کننده و مرطوب کننده پوست .

۸٫بهبود پوست ترک خورده (استریا )

 1. برطرف کننده درد در سوختگی های ناشی از پرتودرمانی
 2. بهترین محصول برای پس از اصلاح اقایان
 3. کاهش لکه های ایجاد شده ناشی از کهولت سن
 4. از بین برند ه اگزما
 5. بهترین ماده برای استفاده پس از حمام، سونا و اسپا (جکوزی)
 6. تسکین دهنده پوست پس از موم گذاری ( اپیلاسیون )
 7. لوسیون بدن مخصوصا برای پوست های خشک .
 8. تسکین سندرم درد ناحیه مچ دست ( سندرم تونل کارپال )
 9. کاهش خارش پوست
 10. کاهش خطوط سطحی و افزایش ضخامت یا کاهش خطوط ریز پوست در افراد سالخورده .
 11. پیشگیری از ایجاد اسکار
 12. کاهش اثر به جا مانده از خراشیدگی
 13. کاهش تورم در دررفتگی ها
 14. تقویت ناخن های ضعیف
 15. نرم کننده و حالت دهنده مو.
 16. درمان ترک خوردگی لب
 17. تسکین گرفتگی ماهیچه ( اسپاسم عضلات )
 18. بهترین ماده برای ماساژ که در بسیاری از سالن های ماساژ به کار می رود .
 19. کاهش پینه بستگی
 20. کاهش خارش و پوسته شدن در بیماری پسوریازیس
 21. کمک به پیشگیری و کاهش زخم بستر
 22. برطرف کننده خستگی و پف زیر چشم
 23. کاهش چین وچروک پوست
 24. کمک به بهبود سردرد

تفاوت روغن شترمرغ prolife با سایر محصولات موجود در بازار چیست؟

Prolife بر این عقیده است که روغن شترمرغ مرغوب محصولی است که ساختار روغن که همانا اسیدهای چرب غیر اشباع و ویتامین های موجود در این روغن است،صدمه ندیده و حفظ شده است.

تشخیص روغن شترمرغ اصل

 1. روغن شترمرغ از نظر بو باید همانند سایر روغن های حیوانی،دارای بو معمول می باشد.از نظر طعم هم بی مزه و یا مقدار کمی شیرین است.
 2. شکل فیزیکی روغن دو فاز می باشد.
 3. رنگ روغن کرم رنگ(رنگ کاه) و کمی نیز زرد و یا سفید است (بسته به نوع فراوری) و هیچ رنگ دیگری مربوط به روغن شترمرغ نیست.
 4. نفوذ سریع روغن در پوست.
 5. عمدتا تاثیر گذاری انی بر تسکین درد.

چگونه روغن شتر مرغ را مصرف کنیم ؟

روغن شترمرغ با توجه به ساختار خود،در هوای معمولی اتاق مایع می باشد و بیشتر در نیمه دوم سال (پاییز و زمستان) به صورت جامد در می اید و جهت استفاده باید ظرف را چند ثانیه زیر اب گرم گرفت تا روغن رقیق شود.روغن رقیق راحت تر پمپ و سریع تر جذب پوست می شود.

قبل از استفاده از روغن بطری را تکان دهید تا هر دو فاز روغن با هم میکس شود و سپس اقدام به استفاده نمائید.

بهترین زمان استفاده از روغن پس شستشوی پوست و استحمام می باشد.

روغن شتر مرغ را در محل مورد نظر به اندازه کافی پمپ نمائید و سپس ماساژ دهید تا روغن جذب شود چنانچه روغن  را بیش از حد نیاز بر روی پوست پمپ نمائید جذب با تاخیر انجام می شود و چربی در سطح پوست  باقی می ماند چرا که منافذ پوست با توجه به میزان استعمال بیش از حد روغن مسدود می گردد.

 • اثر بخشی روغن شتر مرغ بستگی به عوامل متعدد از جمله سن , وزن و نیاز بیمار دارد.

تسکین درد :

حداقل زمان اثر بخشی روغن با توجه به سه عامل فوق جهت تسکین درد ۵ دقیقه و حداکثر حدود۲۵ روز است که این روغن اقدام به مدیریت و تسکین درد می نماید.

زیبایی و بازسازی پوست :

اثر بخشی روغن جهت بازسازی پوست و نفوذ عمقی در لایه های مختلف پوست که هرکدام وظیفه ای خاص به عهده دارند حدود ۷۵ روز زمان لازم است.

توجه:

قبل از استفاده از روغن جهت پوست صورت،لازم است روغن را روی پوست مچ دست و یا بازو تست نمائید.در صورت واکنش منفی (خارش یا التهاب پوست) از استفاده خودداری شود.

در افرادی که طبع گرمی دارند،احتمال بروز واکنش می باشد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي