مطالب پيشنهادي

خلاصه قسمت دوم ماه عسل ۹۷ (غلامرضا محمدی)

تاريخ : ۲۸ اردیبهشت
بازديد : 1091

مهمان دومین قسمت ویژه برنامه ماه عسل مهندس غلامرضا محمدی یکی از مهندسان موفق عمران و راه سازی و همچنین موسس بنیاد مادر بود.

mahasal2 خلاصه قسمت دوم ماه عسل 97 (غلامرضا محمدی)

قسمت دوم ماه عسل ۹۷

خلاصه قسمت دوم ماه عسل ۹۷

شروع دومین قابِ ماه عسل ۹۷
پس از دعای فرج علیخانی پشتِ صحنه قسمت اول برنامه (مهمانان برنامه خواهران منصوریان و آقای جهانگیر،رئیس زندانیان، بودند)پخش می شود..
علیخانی در پلاتوی اول می گوید:بسم الله الرحمن الرحیم . سلام به روی ماهتون..قبول باشه طاعات و عبادتتون.. شاید نسل من یادش باشه که اگه میخوردیم زمین یک کتک مفصل از پدر و مادر خوردیم الان اتفاق بانمک تر شده.. اتوبوس چپ میکنه میگن بیخیال!

الان میخوان پدر و مادرا برن مهمونی بچه ها میگن درس داریم کلاس داریم و میپیچونن!
نسل قدیمی بچه ها آتو از خواهر و برادرانش پیدا میکرد و اگه پدر و مادر میخواست بگه آخ! میگفتن میدونی داداش بزرگتر معتاده..!
مردم بدونیم که امین ترین برجِ مراقبت زندگیمون پدر و مادر هستن.اگه یه روزی فکر میکنی حرف پدر و مادرتو متوجه نمیشی و مشکلی دارین فقط یه تماس بگیر با کسی پدر و مادرشو از دست داده…متوجه میشی دردِ زندگیش چیه…همین!خوش آمدین
تیتراژ ابتدایی برنامه با صدای بهنام بانی طنین انداز می شود.

در پلاتوی دوم علیخانی ضمن تشکر از سازندگان تیتراژ اول(روزبه بمانی و حامد برادران و بهنام بانی) برنامه نکاتی را در مورد حامیان مالی برنامه توضیح داد و گفت:امروز موضوع جذابی طرح خواهد شد و دعوت میکنم همراه ما باشین سپس صحنه ماه عسل شد.
مهمان امشب برنامه آقای غلامرضا محمدی می باشد.
علیخانی گفت:لطفا آیتم رو تماشا کنید و خودتون انتخاب کنید که برنامه رو ببینید .و پیش از شروعِ گفتگو آیتمی از مهمان امشب برنامه پخش می شود.

قسمت اول

پس از پخش تیزر آقای محمدی گفت:من در چادرسیاه(چادر عشایری) بدنیا آمدم و بعد از دوره مدرسه علاقه داشتم که مهندسی بخونم.. ما در جایی که زندگی میکردیم از امکانات محروم بودیم و من خانواده متوسطِ رو به پایین داشتم ..شغل پدرم کشاورزی بود که در سطح محدودی انجام می داد.. ۹ تا فرزند بودیم و من عزیزِ خانواده بودم و برای بدنیا آمدن من پدرم نذر امام رضا کرده بود.. علیخانی گفت:الان برعکسه ندر میکنن دختر بدنیا بیاد چون از پسر خیری به پدر و مادر نمیرسه اما دختر باشه حداقل گریه کُن داره!
آقای محمدی از سختی کار پدر و خصوصیاتش گفت و از علاقه ی خودش برای مهندسی توضیح داد.. سپس ادامه داد:پس از دیپلم که در شیراز گرفتم به تشویق مادرم تصمیم گرفتم برم آمریکا برای ادامه ی تحصیل.. پدرم مخالف بود و نتونست هزینه ی ویزای من رو تامین کنه و مادرم اندک طلا و یک قالیچه رو فروخت و هزینه سفر من فراهم شد،پدرم همچنان مخالف رفتن من بود و هنگام رفتن من گریه میکرد و من یک روزی جوابشو گرفتم…

بخوانید :   همچنان محسن افشانی در زندان به سر می برد! + علت

قسمت دوم

آقای محمدی از زندگی اش در امریکا گفت:سخت کار میکردم و کارهای مختلفی مثل طرفشویی و قبر کَنی و..انجام دادم..
بعد از چند سال که به ایران برگشتم نه پدرم و نه مادرم در فرودگاه به استقبالم نیامدند؛وارد خانه شدم و چهره مادرم را دیدم کمرم شکست! و ان جا متوجه شدم پدرم فوت شده..شوکه شدم!من با عشق و امیدی به ایران برگشتم که موفقیتم را به پدرم بگویم اما نبود..

با وجود وصیت پدرم اما بیشتر از یک ترم نتونستم در امریکا بمانم و درسم را تمام کنم. ماندن در امریکا برایم سخت بود چون احساس مسیولیت می کردم و برای همیشه به ایران برگشتم.. در ایران در جهاد سازندگی شروع به کار کردم و با مادرم و بچه ها زندگی کردم.

خودم رو وقف مادر و بچه ها کردم و به هیچ عنوان قصد ازدواج نداشتم اما فقط به اصرار مادرم به خواستگاری رفتم .

علیخانی گفت:این حرف الان غوغا به پا می کنه!
آیتمی رو ببینیم که مسیر زندگی شما بعد از ازدواج را نشان می دهد.

قسمت سوم

آیتم در مورد بنیاد خیریه مادر بود که توسط آقای محمدی ساخته شده است.
پس از پخش آیتم همسر اقای محمدی به صحنه ماه عسل آمدند.
همسرش در پاسخ به سوال همیشگی علیخانی”چرا به ایشون بله گفتین” پاسخ داد:ایشون خیلی صادق و رو راست بودند و به نظرم تقدیر خواست که این اتفاق بیفتد.
علیخانی از آقای محمدی پرسید:چجور پولدار شدین؟؟
او پاسخ داد:من از وقتی به ایران آمدم سخت کار کردم و بدلیل کمبود راه و جاده در روستا عاشق راه سازی شدم و در این زمینه در بیشتر شهر های ایران کار کردم!بعضی اوقات ۳ماه یک بار خانه نمی آمدم.
من بنده خوبی برای خدا بودم و سعی کردم فرزند خوبی برای خانواده باشن و همسر خوبی باشم که در این زمینه کوتاهی کردم..چون تمامِ زحمات بچه ها به دوشِ همسرم بود و من همیشه سر کار بودم!
اقای محمدی درمورد ادای دِین به پدرش توضیح داد:با حمایت همسرم و دعای خیر مادرم تونستم به یاد پدرم در روستایی که متولد شدم بیمارستان مدرسه غسالخانه و..ساختم.من اعتقاد دارم پدرم زنده است و در حد توانم نه در حد آرزوم به یاد پدر همه کار کردم..تا زمانی که مادرم سرطان گرفت و از دستش دادم ، تصمیم گرفتم به یاد مادرم کاری کنم تا قداست مادرم حفظ شود.. مادری تنها رو دیدم که کسی رو نداشت ، برای من جرقه ای بود که تصمیم بگیرم بنیاد خیریه برای همه مادرها بسازم.
برای بنیاد مادر ،دنبال مادرانی هستیم که کسی رو ندارند اما شایسته ی تقدیرند!
من اعتقاد دارم کالبد جامعه خانواده س و قلب کالبد مادر است !
من مادر بی سوادی از دلِ کوه پیدا کردم..بیش از ۲۸ استان رفتیم و ۱۰ مادر انتخاب کردیم و در نهایت از یک مادرنمونه تجلیل کردیم..
همه مادران نمونه هستند و هیچ تبعیضی قائل نیستیم
در استودیوی دیگر ماه عسل که امسال به برنامه اضافه شده است سه مادر حضور داشتند که در بخش بعدی به جمع مهمانان ملحق خواهند شد..

بخوانید :   عکسهای ساعد سهیلی و گلوریا هاردی در اکران مردمی ژن خوک

 

بعد ازپخش پیام بازرگانی وایتم” قهرمان من”
علیخانی:خوش اومدید..درباره تیزربگم که باید قهرمانانتون حتما واقعی باشه وقبلا جایی نفرستاده باشین..فیلم روحتماتا١۵ماه رمضان برامون بفرستین
وتوضیحاتی درباره روبیکا
مادران مهمان واردصحنه شده بودند
مادراول اهل یاسوج،دوم خوزستان،سوم استان فارس
مادراهل فارس:من١٣تابچه دارم که١١تا مال ازدواج قبلی همسرم هستن
علیخانی:ینی شماقبل احساس مادری،مادرشدین
همسر زود فوت میشن وایشون باقالیبافی بچه هارو بزرگ میکنندد
مادراول ازطریق سنگ شکنی خرج بچه هارودرمیارند واختلاف سنی بالایی باهمسرداشتند
علیخانی خداروشکر بچه هایی که شمابزرگ کردید اینقد بچه های خوبی هستند
مادر اول:۶تا ازفرزندانشون دکتر هستند و٣تامعلم هستندوهمسردرقیدحیات هستندوخودمادر خونه دارهستند
مادراصراربالایی برای درس خوندن بچه هاداشتند..ماهرکاری کردیم تابچه هابتونن درس بخونن..من ارزوم بود که بچه هاپیرو ١۴معصوم باشند،درس بخونن،وبه مردم خدمت کنند
علیخانی گفت: آیتم پخش می شود وبعدازایتم بچه ها به جمع ما اصافه می شوند چون قرار است برای مادرها کاری کنیم.. سپس ایتم پخش می شود.

 

بعدایتم وحضور بچه ها
ماچون دعوت داریم همه بلندشدین..خیلی عذرخواهی میکنم
اقای محمدی توضیحاتی درباره ایثارگری های مادران دادند که باسختی
کارکردند وبچه هاشون روبزرگ کردند
علیخانی:من دعوت میکنم فرزدانشون تشریف بیارند وایین جذابی که شما درخیریه مادر دارین اجراکنیم(زیرصدای اهنگ مادر)
اقای محمدی:من ازبچه عز درخواست میکنم حمایل مادررو بچه ها برای مادرهاشون بندازند
اقای محمدی تندیس بنیاد رونشون میدهند وتقدیم خانوم افتخاری میکنند
علیخانی:چون زمانمون کوتاهه میخوام بابچه هاصحبت کنیم
خیلی تصویر جذابیه که مادری باسنگ شکنی بچه هاشوبزرگ کنند
فرزند:مادرم سرچشمه مهرومحبت درخونه ی ماست ونمیدونم چجوری تشکرکنم ازش
فرزند خوانده مادردوم:ایشون عین مادرخودمون دوست داریم
فرزندان پزشک:همه مادران نماداحساس ومحبتند..مادرما برای نماایثاروفداکاریست
مادر در تربیت مابسیارباحوصله ودرک بودند..من یادندارم مادرم موقع رفتن مدرسه مادرم خواب باشن..همیشه بیداربودند وصبحانه مارواماده میکردند
محمدی:مادربنیاد رسم داریم که بچه هاپای مادر روببوسن(اجرامیشود)
هیچ دعایی بالاتر ازدعای مادر نیست وهیچ نفرینی بدتر ازنفرین پدرنیست
علیخانی:من افتخارمیکنم که اولین برنامه ما مزین به نام مادره..دعاکنین برای جوونا وپدرهاومادرایی که ناراحتن به حق همین وقت ببخشند بچه هارو
خداروشکر که امروز مادرهااینجابودند
ماهتون عسل
وتیتراژ پایانی که اختتامیه دومین شب ماه عسل بود طنین انداز می شود

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+