حقیقت هایی درباره آفرینش جن بر روی زمین

تاريخ : 15 جولای

درباره آفرینش جن بر روی زمین

آفرینش جن به عنوان یکی از موجودات ناشناخته برای بسیاری از انسان ها، آفرینشی خاص و عجبیب نیست. چرا که بر اساس بسیاری از اسناد و شواهد، جن حضور دارد و واقعیت حضور چن، یک واقعیت آشکار است.

حقیقت هایی درباره آفرینش جن بر روی زمین, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

ناشناخته‌ ها، ندانسته‌ها و تمام چیزهای زمینی و آسمانی که آدم‌ها از آن بی‌خبرند، معمولا دنیای هیجان‌انگیزی دارند؛ دنیایی که هر چقدر از آن اطلاعات به دست بیاوری، تشنه‌تر می‌شوی.

دنیای «اجنه و طرز زندگی‌ شان» هم همینطور است. بارها روایت‌های مختلف درخصوص این موجودات شنیده‌ایم اما زمانی که با دکتر نقی پورفر که سالیان درازی از عمر خودش را صرف تحقیق در این مورد کرده است گفتگو می‌کنیم، از واقعیت‌هایی پرده برداشته می‌شود که شاید کمتر کسی درباره‌اش شنیده باشد.

این روحانی که در حال حاضر در دانشگاه الهیات قم تدریس می‌کند، درخصوص آیات قرآنی که درباره جن وجود دارد تحقیق کرده و به همین دلیل تنها درباره آیات قرآنی در این زمینه گفتگو می‌کند.

• در قرآن چیزی درخصوص ماهیت جن آمده است؟! اینکه چیست و از چه چیزی به وجود آمده؟

–  واژه جن به اهمیت آن بستگی دارد که «پنهان بودن» است. «جنین» هم از آنجایی که پنهان است به این نام خوانده می‌شود. به جنت هم به این دلیل جنت می‌گویند که با درختان زیاد پوشیده شده است. در مورد اجنه خدای عالم اصرار داشته‌اند که این موجود در قرآن مطرح شود، در مقابل آن «انسان» وجود دارد، انسانی که ریشه‌اش از انس است. بعضی‌ها هم اعتقاد دارند که انسان به این علت انسان خوانده می‌شود که ریشه‌اش از نسیان می‌آید به معنای فراموشکار، در حالی که ما بیشتر سعی می‌کنیم به همان ریشه مثبت یعنی انس اکتفا کنیم که نشان می‌دهد انسان یک موجود اجتماعی است و نیاز به انس و الفت دارد تا اینکه فراموشکار باشد. پس جن یعنی موجود نامرئی.

حقیقت هایی درباره آفرینش جن

آیا اجنه جنسیت دارند؟

– بله، اجنه جنسیت دارند؛ زن و مرد هستند.

• آنها در کجا زندگی می‌کنند؟

– محل زندگی جن‌ها همین جا روی زمین است. البته آنها می‌توانند در کرات دیگر هم باشند. جن مانند انسان است، هر جا که انسان بتواند زندگی کند، جن هم می‌تواند حضور داشته باشد و هیچ وقت از این نظر از انسان عقب نمی‌مانند. فرقی نمی‌کنند. جن‌ها مانند انسان‌ها می‌توانند در یک خانه مدرن باشند یا در یک ویرانه به هم ریخته.

• از نظر جایگاه چطور، جن و انسان در چه وضعیتی هستند؟

–  فراموش نشود که انسان گل سرسبد عالم است و از هر آفریده‌ای برتر.

• از جامعه جن‌ها چه می‌دانیم؟ آیا در حال توسعه هستند؟

– اطلاعات قرآنی درخصوص جن اجمالی است و درباره آن تذکرات مهمی ارائه شده است. قرآن در آیاتی می‌فرماید که طایفه جن قبل از انسان خلق شده‌اند. درباره ماهیت مادی‌شان باید بگویم که وجود آنها از آتش نافذ است (والجان خلقناهم من قبل، من نار السموم) نافذ به این معنی که حتی از در بسته هم می‌توانند عبور و مرور داشته باشند.

• یعنی قبل از آن جن‌ها می‌توانستند به هر جایی که ممکن است سرک بکشند؟

– بله، قبل از اینکه اسلام ظهور کند آنها می‌توانستند به هر جایی سرکشی کنند.

• چطور شد که راه این سرکشی بسته شد؟

– بعد از مبعث و ظهور اسلام، ملائک پاسدار آسمان‌ها شدند. بعد از آن بود که دیگر جنی نتوانست وارد آسمان‌ها و ملائک شود. در آسمان‌ها ملکه پاسدار وجود دارد و راه هر جنی در آنجا بسته است. قرآن در آیاتی اشاره می‌کند که جن‌های قبل از اسلام، جن‌هایی بودند که می‌توانستند وارد ملوکت شوند و از آنجا دزدی کنند.

• آنها چطور اطلاعات را سرقت می‌کردند؟

– آنها دست به استراق سمع می‌زدند و از این طریق اطلاعات غیبی را می‌دزدیدند تا با دادن آن به آدم‌ها بتوانند یارکشی کنند و شیطنت‌هایشان رنگ گسترده‌تری به خودش بگیرد.

• جن ها هم دین دارند؟

– بله، هم جن مسلمان داریم و هم جن کافر.

• هر کدام به چه شکلی فعالیت می‌کنند؟

–  جن کافر و شیطان فعالیتش اینگونه است که در انسان تاثیر می‌گذارد و ممکن است او را شیطان‌صفت کند. این جن‌ها رهبری جریان شیطنت و باطل را برعهده دارند و عناصر انسانی را به خدمت می‌گیرند. در قرآن به معرفی جن مسلمان خیلی پرداخته نشده است چون آنها همیشه در راه انجام کار خیر قدم برمی‌دارند. از نظر فعالیت جن مسلمان با ملک هیچ فرقی نمی‌کند و محصول کار و فعالیتی که انجام می‌دهند، یکی است.

• جن‌ها در زندگی انسان‌ها چه نقشی ایفا می‌کنند؟

–  آنها در تصمیم‌گیری انسان‌ها تاثیر می‌گذارند. همانطور که خداوند در سوره الناس می‌فرمایند: «الذی یوسوس فی صدور الناس من الجنه و الناس» انسان‌هایی هستند که شیطان‌صفت می‌شوند و در تیم شیاطین جنی ایفای نقش می‌کنند و بعد از وارد شدن به تیم آنها شروع به اندیشه‌سازی و دخالت در تصمیم‌گیری‌ها می‌کنند.

• به چه شکلی در تصمیم‌گیری‌ها دخالت می‌کنند؟ آیا ما این دخالت را احساس می‌کنیم؟
–  مسائلی را به انسان القا می‌کنند که کاملا نامحسوس است و کسی متوجه آن نمی‌شود. این القائات باعث می‌شود شخص تصمیماتی بگیرد، تصمیماتی که فکر می‌کند خودش به تنهایی گرفته است.

• انسان کامل‌تر است یا جن؟

–  از نظر وجودی انسان کامل‌تر است اما از نظر مادی جن‌ها در رتبه بالاتری از انسان قرار می‌گیرند. از نظر علوم مادی جن‌ها آگاهی بیشتری نسبت به انسان‌ها دارند. مثلا ما انسان‌ها برای جابجا شدن نیاز به مرکب داریم اما آن‌ها ندارند. یکی از مسائل دیگری که باعث می‌شود انسان‌ها نسبت به جن‌ها کامل‌تر باشند این است که سطح وجود آنها از انسان نازل‌تر و پایین‌تر است. خدای عالم امکانات وجودی انسان را از نظر بعد معنوی خیلی بالاتر از جن‌ها قرار داده است. به همین دلیل است که انسان‌ها اشرف مخلوقات و خلیفه خدا روی زمین هستند.

• بعضی ها اعتقاد دارند برای مصون ماندن از جن‌ها بهتر است در خانه فلز بگذارید. بعضی دیگر می‌گویند بسم‌الله بگویید، اینها موثر است؟

–  این چیزها حرف‌های قابل اعتمادی نیستند اما ذکر نام خدا و زیر لب زمزمه کردن آیات قرآن می‌تواند به بنده خدا مصونیت بدهد.

• بعضی‌ها با گفتن اینکه با اجنه ارتباط دارند، برای خودشان دم و دستگاهی راه می‌اندازند، درخصوص آنها چه صحبتی دارید؟

–  اجنه بعضی از کارها را انجام می‌دهند، مثلا اگر چیزی گم شده باشد، می‌توانند آن را پیدا کنند یا اینکه به افشای خصوصیات دیگران بپردازند اما باید بدانیم جنی که این اطلاعات را می‌دهد از راه‌های شیطانی آنها را به دست آورده است و نقشه‌هایی در سر دارد. جن برای کسی ظاهر می‌شود که راه شیطانی را طی کرده و با فرمول‌های خاصی با جن ارتباط دارد نه انسان‌های باایمان.

• درخصوص احضار جن چطور؟ در این خصوص چه صحبتی دارید؟

–  بعضی‌ها می‌آیند و می‌گویند که یک نفر توانسته روح پدر ما مرا احضار کند و ما توانستیم با او صحبت کنیم. از آنجا که اطلاعات رد و بدل شده موثق است، شخص احساس می‌کند احضارکننده روح قدرت زیادی دارد و قادر است هر کاری انجام بدهد. می‌خواهم در این خصوص یک تذکر اساسی بدهم. کسی که از دنیا می‌رود در حوزه اقتدار ملائکه قرار می‌گیرد و هیچ کس اجازه ندارد وارد حریم ملائکه شود و روح را احضار کند. این امکان اصلا وجود ندارد.

• اما پیش آمده که بعضی‌ها واقعا نشانه‌هایی از شخص احضارشده می‌دهند که درست عین واقعیت است. در این خصوص چه می‌گویید؟

–  اینها تخیل‌سازی است که از طریق جن صورت می‌گیرد چون آنها یک شبکه اطلاعات قوی نسبت به حال و گذشته دارند و می‌توانند آنها را در اختیار فرد قرار بدهند.

• رمال‌ها چطور؟ ممکن است آنها هم از جن کمک بگیرند؟

–  بله. گاهی اوقات مردم نزد برخی رمال‌ها می‌روند. آنها اعتقاد دارند که آیات قرآنی روی کاغذ نوشته شده و مشکلی از نظر شرعی ندارد اما باید دانست که اجنه، دعا و قرآن را وسیله فریب قرار می‌دهند. مردم باید بدانند که جن‌ها اطلاعات را به اشخاص می‌دهند به این شرط و شروط که آنها در سیطره‌اش باشند و شخصی که در سیطره جن‌ها قرار می‌گیرد، تکلیفش مشخص است. او برده جن شده و از خود هیچ اراده‌ای نداررد.

• توصیه شما به افرادی که نزد رمال‌ها می‌روند، چیست؟

– مراجعه به اینها مراجعه به شیاطین است، آیا واقعا دوست دارند به شیاطین مراجعه کنند؟ این گناه است. اگر فردی نیاز به دعا دارد باید بگویم ما در کتاب‌های معتبری مثل مفاتیح دعاهایی داریم که کارگشا هستند.

• چرا ما اینقدر از جن می ترسیم، به شکلی که در گذشته و حتی همین الان وقتی شب‌ها دور هم نشسته‌ایم، حتی به شوخی هم که شده می‌گویند: «اسم از ما بهترون رو نیار». این ترس ما درست است؟

–  جهل عامل ترس است. قرآن کریم منبع یقینی الهی است و بزرگترین منبع معنوی الهی در روی زمین است که می‌توانیم از آن استفاده کنیم. باید بگویم قرآن هر چیزی که برای ما لازم باشد را مطرح می‌کند و ما هم چیزی بیشتر از قرآن نمی‌توانیم ارائه بدهیم. یعنی امکان ندارد ما روایتی داشته باشیم که پایگاهی در قرآن نداشته باشد.

•  الان وضعیت جن‌ها به چه شکلی است؟ آیا با توجه به اینکه این روزها علوم پیشرفت زیادی داشته‌اند، علم آنها هم نسبت به گذشته پیشرفتی کرده است؟

–  بین انسان و جن اشتراکاتی از اولین روز خلقت وجود داشته است. از همان اول ارتباط با جن وجود داشته، الان هم هست. درباره پیشرفت‌ها هم باید بگویم از گذشته تا الان تفاوتی در این پیشرفت‌ها به وجود نیامده و مکانیسم‌هایی که در قرآن مطرح شده همیشگی است.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي