جزییات پخش فصل سوم سریال ستایش

این مطلب از سایت گهر اختصاص دارد به : جزییات پخش فصل سوم سریال ستایش

از شما همراهان همیشگی گهر دعوت می کنیم همچنان گهر را همراهی کنید. پیشاپیش از همراهی شما عزیزان سپاسگزایم.


آخرین خبر درباره پخش فصل سوم سریال ستایش 24 تیر 97

تصویربرداری فصل سوم سریال «ستایش» به کارگردانی سعید سلطانی این روزها در لوکیشن دفتر وکیل در خیابان طالقانی پی گیری می شود

این در حالی است داریوش ارجمند، مهدی سلوکی و آتش تقی پور مقابل دوربین هستند. تا به امروز ۳۵ درصد از تصویربرداری سریال انجام شده، اما هنوز زمان پخش مشخصی ندارد

فصل سوم سریال «ستایش» که اواخر سال گذشته وارد پیش تولید شده بود، از اوایل فروردین در تهران آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد

سعید مطلبی نگارش فصل سوم این سریال را برعهده داشته که در ۳۰ قسمت تولید می شود. این در حالی است که فصل ۱ و ۲ این سریال در سال های ۹۰ و ۹۲ روی آنتن شبکه سه رفت. البته در چیدمان بازیگران فصل سوم تغییراتی انجام شده است و بازیگران جدیدی به کار اضافه شده اند. به خصوص اینکه رامسین کبریتی که در فصل های قبلی حضور داشت، به دلیل پیوستن به شبکه جم در این فصل حضور ندارد و بازیگر دیگری جایگزین وی شد

داریوش ارجمند، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، نرگس محمدی، قربان نجفی، فریبا نادری، سینا شفیعی، فرهاد جم، کیهان ملکی، محمدرضا داود نژاد، مهدی میامی، امیر محمد زند، لاله مرزبان، کمند امیر سلیمانی، شهرام پور اسد، مهتاج نجومی، علی طالب لو، آتش تقی پور و … بازیگران مجموعه هستند


جزییات پخش فصل سوم سریال ستایش

.

کارگردان سریال «ستایش» می گوید که قرار است سری سوم آن به زودی کلید بخورد. فصل سوم از سریالی که دیدگاه های متناقضی پیرامونش وجود داشت. عده ای آن را دوست داشتند و با اشتیاق دنبال می کردند. عده ای هم آن را تلخ و کپی برداری از فیلم های هندی نامیدند. حتی اعلام شد که ضرغامی، رئیس صدا و سیما نسبت به کیفیت پایین آن اعتراض کرده و خواستار توقفش شده است. با این حال خبرها حاکی از آن است که فصل سوم این ملودرام اجتماعی قرار است ساخته شود و داستان فصل دوم را ادامه دهد.

به گزارش فرارو، پخش سری اول مجموعه از آذرماه 1389 آغاز شد. داستان دختری جوان که همسر خود را از دست داده بود و پدرشوهری جبار که قصد داشت پسرکوچکش را از او بگیرد. کشمکشی که آخر به فرار او انجامید. یک ملودرام تلخ اما با داستانی جذاب که توانست مخاطبان را به خود جلب کند. در آن زمان مسئولان به موفقیت آن بالیدند و گفتند حال تلویزیون هم به سمتی می رود که بتواند با محصولات خارجی و سریال های ماهواره ای مبارزه کند.

البته روند رسیدن «ستایش» به آنتن تلویزیون هم به این سادگی ها انجام نشده بود. فیلمنامه دست 2 کارگردان دیگر چرخید تا در نهایت به سعید سلطانی رسید.

اول ایرج قادری آمد و شیلا خداداد را برای نقش اول انتخاب کرد اما وقتی خودش به دلیل بیماری از ادامه همکاری کنار کشید خداداد هم دیگر تن به ادامه کار نداد، سپس اصغر هاشمی امور را به دست گرفت و میترا حجار را برای نقش پیشنهاد داد و کار آغاز شد. هاشمی از تهیه کنندگان میخواست تا پروژه را تا اتمام کامل متن فیلمنامه متوقف کنند که آنان رضایت ندادند و هاشمی و به تبع آن حجار هم از پروژه جدا شدند.

قرعه کار به نرگس محمدی افتاد که «ستایش» خیلی زود و یک شبه او را به شهرت رساند. وقتی مسئولان وقت دیدند که «ستایش» توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند خیلی زود بحث سری دوم را مطرح کردند. از همان زمان اما و اگر های ادامه داستان «ستایش» مطرح شد. چگونه می توان موفقیت داستان را تضمین کرد؟ چه کسی نقش ستایش را بازی خواهد کرد؟

تهیه کننده و کارگردان و نویسنده تا مدت ها بر سر انتخاب بازیگر ستایش چالش داشتند. کارگردان بر حضور مجدد نرگس محمدی پافشاری میکرد و تهیه کننده ونویسنده بر حضور یک بازیگر دیگر. اسم های لعیا زنگه، ماه چهره خلیلی و حتی مریلا زارعی به میان آمد. با لعیا زنگه قرار داد بسته شد و حتی چندین قسمت هم بازی کرد اما پافشاری کارگردان بر ماندن نرگس محمدی بر نظرات دیگر چربید. هرچند که تلاش برای افزایش 22 سال سن او چندان هم موفقیت آمیز نبود و همین باعث شد که برخی از مخاطبان نتوانند به راحتی گذشته با او ارتباط برقرار کنند.

«ستایش» در سری دوم زنی 40 ساله بود که با دو فرزندش در شمال کشور رستورانی را اداره می کردند. اما بعد از 22 سال باز پای حشمت فردوس به زندگی آنان باز شد.

پس از اتمام سری نخست اعلام شد که سری دوم قرار است با 44 قسمت دیگر بر روی آنتن برود. با آنکه مسئولان برای جذاب ماندن سریال تلاش کرده بودند اما تنها چند قسمت بعد از آغاز پخش سری دوم، صدای اعتراض های مخالفان بلند شد.

نتیجه داستان «ستایش» به گفته منتقدان شده بود خرده داستان های آبکی و کشدار که بیشتر به فیلم های هندی شباهت داشت. اگر تمام این ها کافی نبود. فلاش بک های بیشمار در هر قسمت که داستان های گذشته را برای چندمین بار تکرار میکرد شد دلیل تایید ” آب بستن” مسئولان در سریال که با اعلام خبری مبنی بر اعتراض رئیس صدا و سیما به اوج خود رسید.

پس از پخش چندین قسمت از سری دوم سریال «ستایش» خبری منتشر شد مبنی بر اینکه عزت الله ضرعامی از کیفیت پایین ساخت این مجموعه گلایه کرده و خواستار توقف و یا بازتدوین این مجموعه شده است.

گفته شد که رئیس وقت صدا و سیما نسبت به بی محتوا بودن و به درازا کشاندن فیلم معترض بوده و دستور داده است که اگر مشکل این فیلم با بازتدوین حل نمی شود، جلوی پخش آن از همین ابتدا گرفته شود تا تهیه کنندگان متوجه شوند که هر چیزی را نباید برای پخش تحویل صدا و سیما دهند.

هرچند بعدها این خبر از سوی سازمان صدا و سیما تکذیب شد اما نشان می داد ستایش آنچنان که باید نتوانسته بود موفقیت پیشین خود را در ادامه داستانش حفظ کند.

منتقدان از ادامه دار شدن داستانی که مضمون متعددی ندارد و تنها تکرار مکررات است انتقاد کردند. آنان گفتند علت موفقیت سریال های ماهواری و ادامه دار شدن آنان تا 300 – 400 قسمت به این خاطر است که نه تنها برای ساخت فیلم هایی با مضامین متعدد دستشان باز است بلکه بر روی آنچه برای بیننده جاذبه دارد دست می گذارند. این در حالی است که به گفته آنان سازندگان سریال ستایش تنها بر روی یک مضمون واحد دست گذاشته و قصد دارد آن را تا 100 قسمت هم ادامه دهند. مگر چقدر می توان بدون وقوع هیچ اتفاقی بدبختی های ستایش را تحمل کرد؟

در این میان خود بازیگران فیلم هم به گروه مخالفان پیوستند و از روند سریال انتقاد کردند. حدیث میرامینی بازیگر نقش نازگل گفته بود قصه فصل دوم فاقد موقعیت دراماتیک است و تماشاگر را خواه، ناخواه به سمت ایرادهایی مثل اینکه بازی‌ها چگونه است، سوق می‌دهد

او در گفتگویش گفته: «اگر شما در سری اول یک قسمت را نمی‌دیدید ، خیلی چیزها را از دست می‌دادید، فرار داشتیم، مرگ داشتیم، رفت و آمد داشتیم و… اما در سری دوم هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد. مردم چقدر بنشینند و ببینند یک‌سری بازیگر می‌آیند مدام دیالوگ می‌گویند بدون اینکه قصه‌ای پیش برود. در این شرایط کم‌کم توجه مردم به این موضوع معطوف می‌شود که چقدر این بازیگر، جوان یا گریمش نامناسب است. در واقع در این شرایط ایرادهای کار بیرون می‌زند.»

امیر محمد زند هم  اعتراضش را از کش دار بودن سریال رسانه ای کرد و گفت: «هر اثری که قرار است ساخته شود باید براساس اصول باشد؛ نمی توان یک بنای 50 طبقه را روی فونداسیون ساختمانی پنج طبقه قرار داد.»

با آنکه تهیه کننده و کارگردان سریال کارت زرد ضرغامی به سریالشان را تکذیب کردند اما بر خلاف گفته های پیشین، «ستایش» 2 در 26 قسمت تمام شد.

پس از اتمام فصل دو واکنش ها هم متفاوت بود. عده ای گفتند که از اتمام قصه پر غصه راضی هستند و بر خلاف فصل اول، «ستایش» 2 در هیچ قسمتی غافلگیری و جذابیت جدیدی برای مخاطب نداشته است و بینندگان تا قسمت آخر منتظر پایان بندی مناسب بودند. از آن طرف آرمان زرین کوب تهیه کننده سریال اعلام کرد  که طبق نظرسنجی تلویزیون «ستایش 2» 64 درصد بیننده داشته که این برای یک مجموعه هفتگی آمار قابل توجهی است و نشان می‌دهد مخاطبان تلویزیون فصل دوم این مجموعه را به دلیل داستان پرکشش و جذاب آن می‌پسندند.

وقتی در آخرین قسمت قصل دوم «ستایش» قصه شخصیت های اصلی  به پایان بندی مناسبی نرسید معلوم شد که این داستان ادامه دارد. سلطانی هم  اعلام کرد که فصل سوم «ستایش» هم ساخته می شود تا داستان شخصیت ها را ادامه دهد.

او گفت: «داستان سری جدید «ستایش» در ادامه ماجرای گذشته آن بوده است که در قصه جدید چند ویژگی دیگری اضافه شده است و ساختار جدیدی در «ستایش 3» به وجود آمده است.»

به گفته او داستان شخصیت های اصلی به سرانجام نرسید تا مخاطبان در انتظار ادامه داستان در سری جدید آن باشند. سری جدیدی‌ ای که با توجه به کیفیت سری دوم ستایش، امید زیادی درباره استقبال مخاطب از آن نمی‌توان داشت.

سازندگان گفتند که در ادامه سری دوم «ستایش» ماجراهای عجیب وغریب زیادی اتقاق می‌افتد که مخاطب انتظار اینگونه اتفاقات را ندارد و بیننده در ادامه از روند قصه متعجب می‌شود. فصل سوم شامل 30 قسمت دیگر می‌شود، یعنی قرار است «ستایش» در قسمت 100 تمام شود. داستانی که پرش زمانی نداشته و ادامه سری دوم آن است و قصه‌های قهرمانان اصلی داستان دنبال می‌ شود.

با انتشار خبر آغاز تولید فصل سوم «ستایش» در آینده نزدیک منتقدان اعلام کردند که اگر فصل سوم تکرار مکررات باشد و نتواند مخاطب را همراه کند، سازندگان این سریال هر صد قسمت را باخته اند. مگر آن که آنان روند خود را تغییر دهند.

سریال «ستایش» به کارگردانی سعید سلطانی، نویسندگی سعید مطلبی و تهیه کنندگی آرمان زرین کوب از شبکه سه سیما پخش شد. داریوش ارجمند، مهدی سلوکی، نرگس محمدی، حدیث میرامینی، رامسین کبریتی، فریبا نادری، سیما تیرانداز، نرگس امینی، امیر محمدزند، فریبا طالبی، نازلی رجب پور گروه بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی را تشکیل می دهند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه