ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع)

تاريخ : 10 شهریور

با سامانه ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع) آشنا شوید که یک برنامه کاربردی برای زائرین و دوست داران امام رضا می باشد که می توانید در این برنامه از غذای متبرک حرم بهره مند می شوید در ادامه با نحوه ثبت نام در این مطلب با ما همراه باشید…

 

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع)

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

غذای متبرک حرم امام رضا (ع) برای تمامی زائرانی که به زیارت آن امام معصوم می آیند حرمت و برکت مخصوصی دارد. غذای متبرکی که هر ساله سعی شده توسط خدام زحمت کش آستان قدس به دست مردم و در مناطق حاشیه نشین شهر به دست فقرا و نیازمندان برسد. هرکسی که تا به حال یک بار غذای متبرک حرم را چشیده باشد محال است طعم آن را از یاد ببرد. و زائران زیادی هستند که مشتاق گرفتن حتی ذره ای از این غذای با برکت می باشند.

در سال های گذشته، خدام حرم رضوی با استفاده از روش های مختلف تلاش کردند تا بتوانند حداکثر زائران و نیز مردم شهر مشهد را از غذای حرم امام رضا (ع) بهره مند سازند. شیوه های دریافت غذای حرم بدین صورت بود:

– توزیع کارت غذا در هتل ها و مهمانسراها

– دریافت کارت غذا در ازای نذوراتی با مبلغ ۱۵۰ هزارتومان (برای همه امکان پرداخت مقدور نبود)

– توزیع کارت در فرودگاه ها و ایستگاه های راه آهن

روش های بالا هر چند بسیاری از زائران را تحت پوشش قرار می داد اما باز هم جوابگوی تمام زائران نبود. به همین خاطر روش جدیدی جایگزین روش های قبلی شد که نه تنها تمامی زائران بلکه تمامی مردم شهر مشهد نیز فرصت استفاده از غذای حرم را پیدا خواهند کرد.

دریافت غذای حضرتی به صورت اینترنتی!

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی همگان به دنیای هوشمند و الکترونیک ، آسان ترین راه ممکن برای دریافت غذای حرم مطهر ثبت نام در اپلیکیشن ” رضوان ” می باشد.

اپلیکیشن رضوان نرم افزاری جامع درباره ی حرم مطهر می باشد که یکی از مهم ترین بخش های آن ثبت نام برای دریافت غذای حضرتی می باشد. در ادامه ی این مقاله  ثبت نام در این اپلیکیشن را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد.

۱- دانلود اپلیکیشن رضوان

به این لینک زیر مراجعه کرده و اپلیکیشن را دانلود و سپس نصب کنید. این اپلیکیشن را از بازار نیز می توانید دانلود کنید.

https://app.razavi.ir

پس از دانلود و اجرای اپلیکیشن با چنین صفحه ای روبه رو می شوید.

 

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

۲- وارد ” غذای متبرک حضرتی” بشوید.

– قدم اول وارد کردن شماره ی تلفن همراهتان می باشد.

– بعد از وارد کردن شماره همراه پیامکی حاوی یک کد به شما ارسال می شود.

– بعد از وارد کردن کد ، نام کاربری (دلخواه) را وارد کنید.

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

شما ثبت نام شدید و به سیستم ورود پیدا کردید.

– توجه داشته باشید که در مرحله ی بعد حتما باید در نزدیکی حرم مطهر و یا داخل خود حرم باشید وسرویس موقعیت مکانی خود را فعال کنید. انتخاب شما کاملا به صورت اتفاقی و به نوعی قرعه کشی می باشد. اما با توجه به تجربه ی کسانی که قبلا از این اپلیکیشن استفاده کردند انتخاب ها به سرعت اتفاق می افتد.بنابراین نگران از دست دادن فرصتتان نباشید.

۳- دریافت پیامک “دعوتنامه”

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

اگر این پیامک را دریافت کردید به این معنی است که شما در قرعه کشی برنده شدید و باید برای تکمیل ثبت نام دوباره از طریق اپلیکیشن رضوان اقدام کنید.

مراحل ثبت نام پس از دریافت دعوت نامه

۱- اگر پس از انتخاب شدن دوباره وارد غذای حضرتی بشوید با این تصویر روبه رو خواهید شد.

۲- روی “رزرو وعده” کلیک کنید.

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

۳- در این قسمت شما کد ملی خود و همراهان خود (تعداد محدود و تعیین شده) را به همراه تاریخ تولد وارد می کنید. و سپس  تاریخ مورد نظر خود را وارد می کنید.( شما می توانید حداکثر ۴ مهمان داشته باشید).

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

غذای تبرکی امام رضا

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

توجه : این دعوت نامه به مدت ۲ سال اعتبار دارد و نیازی نیست در همان موقع تاریخی را تعیین کنید.

البته این بیشتر برای شهروندان شهر مشهد می باشد. اگر زائر هستید و مطمئن نیستید که تا دو سال دیگر دوباره به مشهد سفر میکنید یا نه حتما در طول مدت اقامتتان تاریخی را برای رفتن به مهمانسرا انتخاب کنید.

۴- انتخاب تاریخ برای رفتن به مهمانسرای رضوی

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این قسمت تاریخ مورد نظر خود را انتخاب می کنید و در صورت پر نبودن ظرفیت وعده ی نهار و یا شام را مشخص خواهید کرد.

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از پر شدن ظرفیت چند روز قبل اقدام به انتخاب تاریخ مورد نظر خود کنید. و این نکته را در نظر داشته باشید که در هر زمان از مراجعه فقط روزهای همان هفته برای انتخاب فعال می باشد.

پس تعیین تاریخ با پیام زیر مواجه می شوید و ثبت نام شما تکمیل می شود.

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

غذای تبرکی امام رضا

۴- اقدام نهایی:

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

 

توجه داشته باشید که درصورت انصراف از حضور خود و یا تمایل به انتخاب تاریخی دیگر تنها تا ۱۲ ساعت قبل از زمان حضور در مهمانسرا می توانید تاریخ دیگری را انتخاب کنید.

پس از مراجعه به آدرس مورد نظر دعوت نامه ی خود را از خدام حرم مطهر دریافت خواهید کرد.

ثبت نام غذای تبرکی امام رضا (ع), جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

غذای تبرکی امام رضا

آیا غذای متبرک حضرت از راه های دیگر نیز توزیع می شود؟

بله!

– با وجود اینکه اینترنتی شدن سیستم توزیع موجب دسترسی بسیاری از زائران به غذای متبرک حرم شده است، با این حال، روش های پیشین نیز برای توزیع اجرا می شود که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت.

– دعوت نامه های مهمانسرای حرم مطهر، در جاده های منتهی به شهر مشهد، پای پلکان هواپیما و داخل قطار های ورودی به ایستگاه راه آهن  در بین زائرین عزیز توزیع می گردد.

– خانواده های شاهد و ایثارگر نیز می توانند با مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران واقع در بلوار شهید مدرس، کارت غذای مهمان سرا را دریافت کنند.

– زوج های محترمی که یک سال از تاریخ عقد آنها نگذشته باشد نیز می توانند با در دست داشتن قباله ی ازدواج و شناسنامه ی زوج و زوجین به محل مقبره ی شیخ محمد عارف اتاق ۱۵ مراجعه کرده و دعوت نامه ی مهمانسرا را دریافت کنند.

– در صورت پرداخت مبلغ به عنوان نذری گوسفند نیز زائران عزیز می توانند به دفاتر نذورات و اماکن متبرکه مراجعه کنند و فیش غذا دریافت نمایند.

ماه مبارک رمضان حرم مطهر رضوی میزبان هزاران زائر می باشد

در ماه مبارک رمضان حدود ۳۶۰ هزار روزه دار مهمان سفره ی متبرک امام رضا هستند و این نیز یکی از اقدامات بزرگ آستان قدس رضوی می باشد. در طول سال هایی که سپری شده است توضیح کارت های دعوتنامه به شیوه های مختلف از جمله توضیع در منازل و نیز در مساجد انجام میشده است و روزانه ۳ هزار نفر در صحن هدایت حرم مطهر پذیرای سفره ی امام رضا بوده اند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي