مطالب پيشنهادي

بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

تاريخ : ۹ مهر
بازديد : 377

بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین است که در روسیه قرار دارد زیرا در آن کوه برف در کنار بیابان و نزدیک جنگل قرار دارد. بیابانی در دل کوه های یخ زده و تپه های شنی. در این بخش از گهر زیبایی ها و اطلاعات بیشتر این بیابان را مطالعه خواهید کرد.

بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

пески بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

“بیابان چارا” (سحر آمیز) شمالی ترین بیابان جهان و پدیده ای منحصربفرد است که در مناطق شرقی سیبری در روسیه واقع شده است. بر خلاف تصویر عمومی که از سیبری در اذهان مردم نقش

بسته است، این منطقه فقط از جنگل ها، توندراها و تایگا های یخ زده و همچنین رودخانه های بزرگ و سلسه جبال منجمد تشکیل نیافته است بلکه در سیبری بیابان های شنی نیز وجود دارند.

بیابانی واقعی در دل کوه های یخ زده با تپه های شنی تا ارتفاع ۱۵ متر که نظیر آن در هیچ کجای جهان دیده نمی شود.

بخوانید :   متن تبریک تولد مردادی ها ، تبریک تولد مرداد ماهی

در کنار کوهای برفی و تکه های عظیم یخ، ان بیابان با کوه هایی احاطه شده است که دایماً بر روی آنها حتی در تابستان نیز برف وجود دارد. در زمستان بیابان “چارا” مملو از برف است.

امتداد بیابان حدوداً ۱۵ کیلومتر است و عرض آن به ۵ کیلومتر می رسد. در کنار تایگاهائی که از درختان برگ سوزنی تشکیل یافته اند، در کنار کوه های عظیم یخی و تپه های شنی، مشاهده بیابان خیلی عجیب و زیبا است.

در داخل این بیابان حتی واحه های نه چندان بزرگی نیز مشاهده می شوند و فقط بجای درخت نخل در آن درختان برگ سوزنی و کاج رشد می کنند و بجای شتر و جانوران بیابانی، گاهی اوقات گوزن های شمالی وارد این صحرای سحر آمیز می شود.

بخوانید :   نکاتی برای پیروزی در مناقصه

در دوران بسیار قدیم مردمی در کنار این بیابان زندگی کرده اند و در آبادی هائی که در میان این تپه ها وجود دارند، حتی اجساد انسانهائی که در این محل ها زندگی می کردند نیز کشف شده اند.

شن های این بیابان حتی در دوران یخ بندان نیز توانست به حیات خود ادامه دهد. شن های این بیابان حتی وقتی که فاصله زیادی با آن دارید را می توان از دور مشاهده کرد.

این نظر وجود دارد که شن های سحر آمیز این بیابان حدوداً ۵۵-۱۰۰ هزار سال پیش تشکیل یافته و در ابتدا این شن ها دلتای دریاچه ای در کنار کوه های عظیم یخی بودنده اند.

در ادامه تصاویری از بیابان شنی چارا در روسیه را مشاهده می کنید

367398 Gahar ir بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

707664 Gahar ir e1569920144539 بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

526511 Gahar ir بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

229022 Gahar ir بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

586330 Gahar ir بیابان شنی چارا منطقه ای از عجایب کره زمین

بیابان چارا واقع در روسیه 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای امروز دیجی کالاخـریـد
+