مطالب پيشنهادي

بریانی اعظم اصفهان آدرس

تاريخ : 15 ژوئن
بازدید : 1249

بریانی به عنوان غذای منحصر به فرد و سنتی اصفهان می باشد و ما امروز اطلاعاتی از بریانی اعظم اصفهان آدرس و تلفن و دیگر امکانات این رستوران را که برای  استفاده تمام ایرانیان و تمامی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی مورد استفاده می باشد را می گذاریم.

 

بریانی اعظم اصفهان آدرس

بریانی اعظم اصفهان آدرس, جدید 1400 -❤️ گهر

تاریخچه بریانی اعظم 

بریانى اعظم ، بزرگترین و با سابقه ترین مرکز طبخ “بریان” ، غذاى سنتى اصفهان که در سال ١٢٩۵خورشیدى توسط مرحوم پهلوان على اخوان و پدر ایشان عبدالکریم اخوان واقع در کوچه ى “منطقه ” ى سابق ( یا کوچه ى نیک پى ) که از یک طرف به خیابان طالقانى و از طرف دیگر به خیابان شیخ بهایى منتهى مى شود ، تأسیس شد

س از ٣٠ سال ، زمانى که ساختمانهاى مقابل شهردارى اصفهان توسط صارم الدوله بنا شدند، بریانى اعظم به کوچه ى دروازه دولت انتقال یافت و توسط پسر سوم مرحوم پهلوان على اخوان ، بنام احمدرضا ( که پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه پاى به عرصه ى شغل اجدادى خود گزارد و پیشه را ادامه داد ، اداره شد .

در سال ١٣٧٢ خورشیدى واحد بریانى اعظم در طرح شهردارى اصفهان قرار گرفت و به خیابان چهارباغ پایین انتقال یافت ، این واحد هم اکنون شعبه ى اول بریانى اعظم مى باشد .

بریانی اعظم اصفهان آدرس, جدید 1400 -❤️ گهر

پهلوان بریانى

قابل ذکر است اینکه مرحوم على اخوان مؤسس بریانى اعظم ملقب به “پهلوان بریانى ” بوده که یکى از شاگردان ایشان ، حاج آقا حسین مؤدب منش ( بریانى شاد ) مى باشد .

پس از افتتاح شعبه ى یک بریانى اعظم ، واقع در چهارباغ پایین اصفهان ، احمدرضا اخوان معروف به حاج رضا اخوان ، که چندین سال ریاست اتحادیه ى کبابى و بریانى اصفهان را به عهده داشته و دارند به کمک پسران شایسته ى خود، على ، امجد و ایوب اخوان به این پیشه رونق بخشیده و در فرهنگ سازى این غذاى سنتى در میان مردم فعالیت شایان توجهى داشته اند که این موفقیت با استفاده از تجارب گذشته و علم آشپزى و بروزسازى این غذا مطابق طبع امروزى مردم حاصل شد .

 

در خصوص نامگذارى این واحد به نام بریانى اعظم ، جالب است بدانید که این نام به هیچ شخصیت خاصى برنمى گردد و این نام از همان ابتدا، فقط به معناى بزرگى و عظمت انتخاب شده است که اکنون به عنوان زینت و افتخار نام بریان در اصفهان در شعب بریانى اعظم واقع در خیابانهاى چهارباغ پایین ، مسجدسید ، کمال اسماعیل و چهارباغ بالا ، مى درخشد .

 

آدرس بریانی اعظم اصفهان : 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي