دانلود فیلم خارجی رایگان

بریانی اعظم اصفهان آدرس

تاريخ : 15 ژوئن

بریانی به عنوان غذای منحصر به فرد و سنتی اصفهان می باشد و ما امروز اطلاعاتی از بریانی اعظم اصفهان آدرس و تلفن و دیگر امکانات این رستوران را که برای  استفاده تمام ایرانیان و تمامی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی مورد استفاده می باشد را می گذاریم.

 

بریانی اعظم اصفهان آدرس

بریانی اعظم اصفهان آدرس, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

تاریخچه بریانی اعظم 

بریانى اعظم ، بزرگترین و با سابقه ترین مرکز طبخ “بریان” ، غذاى سنتى اصفهان که در سال ١٢٩۵خورشیدى توسط مرحوم پهلوان على اخوان و پدر ایشان عبدالکریم اخوان واقع در کوچه ى “منطقه ” ى سابق ( یا کوچه ى نیک پى ) که از یک طرف به خیابان طالقانى و از طرف دیگر به خیابان شیخ بهایى منتهى مى شود ، تأسیس شد

س از ٣٠ سال ، زمانى که ساختمانهاى مقابل شهردارى اصفهان توسط صارم الدوله بنا شدند، بریانى اعظم به کوچه ى دروازه دولت انتقال یافت و توسط پسر سوم مرحوم پهلوان على اخوان ، بنام احمدرضا ( که پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه پاى به عرصه ى شغل اجدادى خود گزارد و پیشه را ادامه داد ، اداره شد .

در سال ١٣٧٢ خورشیدى واحد بریانى اعظم در طرح شهردارى اصفهان قرار گرفت و به خیابان چهارباغ پایین انتقال یافت ، این واحد هم اکنون شعبه ى اول بریانى اعظم مى باشد .

بریانی اعظم اصفهان آدرس, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

پهلوان بریانى

قابل ذکر است اینکه مرحوم على اخوان مؤسس بریانى اعظم ملقب به “پهلوان بریانى ” بوده که یکى از شاگردان ایشان ، حاج آقا حسین مؤدب منش ( بریانى شاد ) مى باشد .

پس از افتتاح شعبه ى یک بریانى اعظم ، واقع در چهارباغ پایین اصفهان ، احمدرضا اخوان معروف به حاج رضا اخوان ، که چندین سال ریاست اتحادیه ى کبابى و بریانى اصفهان را به عهده داشته و دارند به کمک پسران شایسته ى خود، على ، امجد و ایوب اخوان به این پیشه رونق بخشیده و در فرهنگ سازى این غذاى سنتى در میان مردم فعالیت شایان توجهى داشته اند که این موفقیت با استفاده از تجارب گذشته و علم آشپزى و بروزسازى این غذا مطابق طبع امروزى مردم حاصل شد .

 

در خصوص نامگذارى این واحد به نام بریانى اعظم ، جالب است بدانید که این نام به هیچ شخصیت خاصى برنمى گردد و این نام از همان ابتدا، فقط به معناى بزرگى و عظمت انتخاب شده است که اکنون به عنوان زینت و افتخار نام بریان در اصفهان در شعب بریانى اعظم واقع در خیابانهاى چهارباغ پایین ، مسجدسید ، کمال اسماعیل و چهارباغ بالا ، مى درخشد .

 

آدرس بریانی اعظم اصفهان : 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي