بازیگران مشهوری که به خاطر فیلم تغییر وزن دادند

بازیگران مشهوری که به خاطر فیلم تغییر وزن دادند را در ادامه معرفی می کنیم

بازیگران مشهوری که به خاطر فیلم تغییر وزن دادند

بازیگران مشهور برای اینکه بتوانند برخی از نقش ها را در فیلم یا سریال ایفا کنند مجبورند وزن خود را تغییر داده و بالا و پایین ببرند. در این مطلب نمونه ای از بازیگران که برای ایفای نقش مجبور به تغییر وزن شدند را به شما معرفی میکنیم.
زمانی که فصل سوم سریال «فارگو» (Fargo) در 19 آوریل از شبکه ی فاکس پخش شود، ایوان مک گرگور در دو نقش متفاوت ظاهر خواهد شد. وی چنان در این سریال تغییر کرده که ممکن است در نگاه اول این بازیگر مشهور را نشناسید. مک گرگور برای بازی در نقش دو برادر موهای خود را از ته زده و مقداری بر وزن خود افزوده است.

مک گرگور تنها بازیگری نیست که به منظور به عهده گرفتن یک نقش چهره و بدن خود را دچار تغییرات شدیدی کرده است. بازیگران بسیاری تمرینات طاقت فرسا و رژیم های غذایی سخت را برای افزایش وزن و حجم ماهیچه ها جهت بازی در نقش افراد شرور، مشت زن ها و ماموران اف بی آی انجام داده اند که در ادامه شما را با تعدادی از آن ها آشنا خواهیم کرد.

1- هیلاری سوانک برای بازی در فیلم «دختر میلیون دلاری» 9 کیلوگرم عضله به بدن خود اضافه کرد

هیلاری سوانک برای بازی در فیلم «دختر میلیون دلاری» (Million Dollar Baby) علاوه بر تمرین مشت زنی به مدت 90 روز کامل، روزی 210 گرم پروتئین مصرف می کرد تا حجم عضلاتش افزایش یابد. سوانک در مصاحبه با وبسایت مووی وب (Movieweb) در این باره چنین می گوید:”برنامه ی تمرینی من شامل روزانه دو ساعت و نیم تمرین مشت زنی و تقریباَ یک ساعت و نیم تا دو ساعت وزنه زدن به مدت 6 روز در هفته بود.

تهیه کنندگان فیلم از من خواستند که 5 کیلوگرم بر وزن عضلات بدنم اضافه کنم اما من 9 کیلوگرم عضله اضافه کردم. در زمان شروع تمرینات من 50 کیلوگرم وزن داشتم و بعد از سه ماه تمرین وزن من به 59 کیلوگرم رسید. در برخی موارد سفیده ی تخم مرغ را به صورت خام می خوردم زیرا نمی توانستم 8 تا 12 سفیده ی تخم مرغ آب پز را در یک وعده ی غذایی بخورم. این کار سخت ترین کاری بود که تاکنون کرده بودم”.

2- رایان رینولدز برای بازی در فیلم «بلید:سه گانگی» حدود 12 کیلوگرم بر حجم ماهیچه های خود اضافه کرد و آن را تا زمان بازی در فیلم «فانوس سبز» حفظ کرد

بابی استورم به عنوان مربی رایان رینولدز به وبسایت وب ام دی (WebMD) گفته است که وی هر روز 90 دقیقه را به مدت هفت ماه تمرین کرده تا وزن خود را به 102 کیلوگرم برساند. استورم می گوید:” او برای بازی در فیلم های کمدی و عاشقانه کمی سایز خود را کاهش می داد. در زمان بازی در فیلم های بلید و فانوس سبز وی 102 کیلوگرم وزن و 8 درصد چربی داشت. برای کمدی های عاشقانه وزن او به 82 کیلوگرم کاهش یافته و میزان چربی بدن او نیز 11 درصد بود”.

رینولدز در مصاحبه با مِنز فیتنس (Men’s Fitness) گفته که برای فیلم «بلید سه گانگی» (Blade Trinity) بعد از مصرف روزانه 3٫200 کالری و تمرینات سخت به مدت 6 روز در هفته و به مدت 3 ماه توانسته وزن ماهیچه های خود را 12 کیلوگرم افزایش دهد.

3- تام هاردی برای بازی در نقش بَین در فیلم «شوالیه ی تاریکی به پا می خیزد» حدود 14 کیلوگرم بر وزن خود افزود

برخی بر این باورند که تام هاردی برای بازی در نقش منفی بَین در فیلم «شوالیه ی تاریکی به پا می خیزد» (The Dark Knight Rises) افزایش وزن زیادی نداشته است. قبل از اکران فیلم بسیاری از طرفداران تام هاردی منتظر دیدن وی با حجم زیاد و ناخوشایندی از ماهیچه بودند زیرا در کمیک ها و انیمیشن های این فیلم، شخصیت بَین بسیار عضلانی بوده و می توانست وزنه های غیرقابل باوری را بلند کند.

تام هاردی بعدها در مصاحبه با ساین مووی (CineMovie) گفت که وی تا 87 کیلوگرم وزن خود را افزایش داده است و از افزایش وزن خود در این فیلم دفاع کرد.

هاردی در این مورد گفت:”من در حال حاضر 87 کیلوگرم وزن دارم. طرفداران بتمن از من انتظار داشتند که وزنم را به 100 کیلوگرم برسانم. حتی 200 کیلوگرم. من یک آدم عادی هستم. بتمن مانند سوپرمن و اسپایدرمن به مردم زیادی تعلق دارد. بسیاری از مردم آن ها را دوست دارند. او به تمام مردم تعلق دارد و وقتی شما وارد چنین نقشی می شوید شکست می خورید. و البته مورد قضاوت قرار می گیرید.

من انسان هستم و خیلی چیزها را می خوانم. من نظرات مردم را می خوانم و ناراحت می شوم. ولی نمی توانم برای همه ناراحت شوم. من فقط نقشی که می خواهند را بازی می کنم و سعی می کنم بهترین عملکرد را داشته باشم. فقط به من اعتماد داشته باشید. من به نولان [کریستوفر نولان کارگردان فیلم] اطمینان دارم”.

4-رنی زلوگر برای بازی در فیلم «بریجت جونز:نکته ی ریز» روزی 4٫000 کالری انرژی دریافت می کرد تا به وزن لازم برسد

بر اساس گزارش ها رنی زلوگر برای بازی در قسمت دوم فیلم های بریجت جونز با نام «بریجت جونز:نکته ی ریز» (Bridget Jones:The Edge of Reason) در سال 2004 با مصرف روزانه بیش از 4٫000 کالری سایز خود را از 4 به 14 رساند.

اگرچه وی برای قسمت سوم این فیلم با عنوان «بچه ی بریجت جونز» (Bridget Jones’s Baby) نیز قصد داشت وزن خود را افزایش دهد اما شارون مگوایر، کارگردان فیلم، وی را از این کار منصرف کرد. البته در نهایت وی یک تا دو کیلوگرم وزن خود را افزایش داد.

زلوگر در مصاحبه با روزنامه ی دیلی تلگراف چنین گفت:” شارون امیدوار بود که ما بتوانیم نشان دهیم که بریجت به وزن ایده آل خود رسیده است اما این موضوع بدین معنا نباشد که زندگی او در بهترین شرایط ممکن قرار دارد”.

5- ایوان مک گرگور برای بازی در دو نقش در فصل بعدی سریال «فارگو» وزن خود را افزایش داده است

مک گرگور در اکتبر گذشته با حضور در برنامه ی زنده ی جیمی کیمل اعلام کرد که در حال آماده شدن برای بازی در نقش دو برادر دوقلوی متفاوت است.

وی در این باره چنین گفت:” من باید روزانه مقدار غذای بیشتری بخورم تا کمی وزنم را افزایش دهم و الان نیز این کار را شروع کرده ام… فقط غذا می خورم. هر چیزی که دوست داشته باشم و هر وقت که بخواهم”.

6- مت دیمون برای بازی در فیلم «خبرچین» حدود 14 کیلوگرم بر وزن خود افزود

مت دیمون برای بازی در نقش مارک ویتاکر، معاون رییس جمهوری که به خبرچین سازمان سیا تبدیل می شود، در فیلم «خبرچین» (The Informant) در سال 2009 نه تنها وزن خود را افزایش داد بلکه از این کار نیز لذت برد. وی در مصاحبه با انترتینمنت ویکلی (Entertainment Weekly) در این باره چنین گفت:” بدنم واقعاً شل و ول شده بود.

من به شدت غذا و مشروبات کم الکل می خوردم. بین هر وعده ی غذایی در رستوران های مک دونالد غذای درجه یک آن ها را می خوردم و بعد از آن نیز چیپس های مارک دوریتوس (Doritos) را به آن اضافه می کردم. انگار در بهشت بودم”.

7- جورج کلونی برای بازی در فیلم «سیریانا» حدود 14 کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

جورج کلونی از افزایش وزن خود برای بازی در نقش یک مامور مخفی سیا در فیلم «سیریانا» (Syriana) در سال 2005 رضایت نداشت.

کلونی در این باره می گوید:” اصلا چیز جالبی نبود. در زمان فیملبرداری این فیلم اصلاً به من خوش نگذشت. این موضوع را توهینی به فیلم و یا گاگان [استفن گاگان کارگردان فیلم] ندانید. آن سال برای من بسیار سخت گذشت”.

8- شارلیز ثرون برای بازی در فیلم هیولا 14 کیلوگرم بر وزن خود افزود و بعد از پایان فیلمبرداری نیز به سرعت آن را کم کرد

شارلیز ثرون در مصاحبه با گوریلا تراولر (Guerrilla Traveler) در این باره گفته است که وی برای بالا بردن وزن خود از غذاهای پرچرب و فست فودی استفاده کرده تا بتواند نقش یک روسپی که به قاتل سریالی تبدیل می شود را در فیلم «هیولا» (Monster) در سال 2003 بازی کند.

وی می گوید:” من ابتدا با خوردن نان شیرینی های کریسپی کریم [Krispy Kreme] شروع کردم اما بعد از مدتی از آن ها خسته شدم. من عاشق چیپس سیب زمینی هستم و این علاقه به نفعم تمام شد. من معمولا نمک زیاد می خورم بنابراین با خوردن چیپس سیب زمینی می توانستم نمک زیادی هم مصرف کنم بدون این که کسی متوجه شود”.

شارلیز ثرون برای بازی در این فیلم جایزه ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را بدست آورد.

9- بردلی کوپر برای بازی در فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» حدود 18 کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

بردلی کوپر برای بازی در نقش کریس کایل از تفنگداران ویژه ی دریایی ارتش ایالات متحده در فیلم «تک تیرانداز آمریکایی» (American Sniper) وزن خود را به 102 کیلوگرم رساند. وی که برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه ی اسکار شد در مصاحبه با مِنز هِلث (Men’s Health) گفته است که برای رسیدن به این وزن در مدت 10 هفته مجبور بوده روزی دو بار تحت نظارت یک مربی بدنسازی ورزش کند.

در تمرین اول که در ساعت 5 صبح آغاز می شد آن ها بر روی تمرینات ساختاری مانند ددلیفت (deadlift) و اسکوات کار می کردند تا بتوانند ساختار پایه ی لازم برای افزایش توده ی بدن را فراهم کنند. تمرین دوم عصر انجام می شد و بیشتر بر تمرینات سنتی افزایش حجم عضله تمرکز داشت. کوپر برای رسیدن به شرایط جسمانی کریس کایل به هر دو نوع تمرین نیاز مبرم داشت.

10- کریستین بیل با خوردن نان شیرینی و چیزبرگر برای بازی در فیلم «حقه بازی آمریکایی» بیش از 19 کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

بیل برای بازی در فیلم «حقه بازی آمریکایی» (American Hustle) وزن خود را از 84 کیلوگرم به 103٫5 کیلوگرم رساند. وی همچنین موهای خود را از ته زده و آنقدر قوز کرد تا یکی از دیسک های کمر او دچار آسیب شد.

این بازیگر چنان در این فیلم تغییر چهره داده بود که بازیگر معروف دیگر فیلم یعنی رابرت دنیرو از دست اندرکاران فیلم پرسیده بود که کدام بَیل با وی در اولین تمرین فیلم بازی کرده است.

11- متیو مک کاناهی گفته که برای بازی در فیلم «طلا» با خوردن پیتزا بیش از 23 کیلوگرم بر وزن خود افزوده است

مک کاناهی نیز از افزایش وزن خود لذت برده است. او در مصاحبه با گراهام نورتون گفت که او در این مدت به علایقش نه نگفته و آن را به قانونی برای خانواده اش نیز تبدیل کرده است. وی در این باره می گوید:” هر شب می توانستیم پیتزا بخوریم و اگر بچه ها می خواستند در نیمه شب به سالن بولینگ بروند نیز کسی مخالفت نمی کرد. چیزبرگر و آبجو برای صبحانه نیز یک ایده ی جالب بود. من در مورد این قوانین بسیار خوشحال بودم. من چاق و خوشحال بودم”.

تغییر وزن بازیگران
بازیگرانی که برای یک فیلم چاق یا لاغر شدند
با این وجود مک کاناهی در سال 2013 برای بازی در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» (Dallas Buyers Club) بیش از 23 کیلوگرم از وزن خود را کاهش داد.

12- راب مک اِلهِنی (Rob McElhenney) برای بامزه تر کردن شخصیتش در سریال ” در فیلادلفیا همیشه هوا آفتابی است” در مدت 5 ماه وزن خود را حدود 23 کیلوگرم افزایش داد

در مراحل اولیه ی تولید فصل هفتم سریال «در فیلادلفیا همیشه هوا آفتابی است» (It’s Always Sunny in Philadelphia) راب مک الهنی، سازنده و بازیگر اصلی سریال، با خود فکر کرد که افزایش وزن راه خوبی برای دست انداختن سریال های دیگر خواهد بود و علاوه بر این شخصیت مَک (Mac) را نیز دوست داشتنی تر خواهد کرد.

مک الهنی در صحبت های پشت صحنه ی سریال می گوید:” من در حال تماشای یک سریال کمدی بودم و ناگهان متوجه شدم که تمامی شخصیت های آن بسیار خوش تیپ و خوش فرم به نظر می رسند و با خود فکر کردم که تاکنون سریالی ندیده ام که به مرور زمان شخصیت های آن زشت تر و بد هیکل تر شوند. سپس با خود گفتم که اگر قرار باشد این اتفاق در سریالی بیفتد بدون شکل آن سریال همین [در فیلادلفیا همیشه هوا آفتابی است] خواهد بود. من سعی کردم تا آن جایی که امکان دارد بدقیافه و بدشکل بنظر برسم”.

مک الهنی در سال 2011 در صحبتی با نیک کرول پرده از راز افزایش وزن خود و غذاهایی که می خورد برداشت و گفت:”در ابتدا کارم را با سینه ی مرغ، برنج و سبزیجات شروع کردم. اما وقتی به مدت 4 ماه این کار را انجام می دهید و مجبورید برای افزایش چربی های خود روزی سه چهار بار غذای پرکالری از جمله 3 عدد سینه ی مرغ، دو پیمانه برنج و دو پیمانه سبزیجات یا به جای آن ها یک ساندویچ مک دونالد بزرگ بخورید در می یابید که خوردن یک ساندویچ مک دونالد بسیار راحت تر خواهد بود. سپس هر چند روز یکبار سه عدد نان شیرینی می خوردم و هر کدام از وعده های غذایی روزانه ی من حاوی مقدار زیادی پروتئین پرکالری بود”.

13- رایان گاسلینگ برای بازی در فیلم «استخوان های دوست داشتنی» با خوردن بستنی آب شده حدود 28 کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

با این وجود وی هیچگاه در این فیلم بازی نکرد و در مصاحبه با هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter) در مورد این موضوع گفت که پیتر جکسون (کارگردان فیلم) وقتی که دیده او 28 کیلوگرم وزن خود را افزایش داده او را کنار گذاشته است. گاسلینگ در این باره می گوید:”زمانی که او مرا برای نقش در نظر گرفت من 67 کیلوگرم وزن داشتم و زمانی که برای فیلم برداری حاضر شدم 95 کیلوگرم بودم. ما دیدگاه متفاوتی نسبت به ظاهر نقشی که باید بازی می کردم داشتیم. من واقعا باور داشتم که وی باید بیشتر از 100 کیلوگرم وزن داشته باشد. به همین دلیل برای افزایش وزنم هر وقت تشنه می شدم بستنی هاگان دَیز [Haagen Dazs] آب شده می خوردم”.

البته گاسلینگ تصریح کرده بود که ظاهر جالبی نداشته است اما از نظر او آن شرایط برای بازی کردن در نقش یک پدر داغدار مناسب بنظر می رسید. وی گفت:” من واقعاَ به این موضوع ایمان داشتم. برای این کار هیجان زده بودم. وقتی که برای فیلم برداری حاضر شدم آن ها به من گفتند که شرایطت بسیار بد است و من نیز در جواب گفتم که می دانم شرایطم خوب نیست ولی آیا برای ایفای این نقش مناسب نیست؟ و آن ها گفتند نه و باید بروی وزنت را کاهش دهی… بهرحال من چاق بودم و نقشم را از دست دادم”.

فران والش، همسر پیتر جکسون، اما تزلزل گاسلینگ در ایفای نقش را دلیل اصلی کنار گذاشتن وی اعلام کرده است.

14- رابرت دنیرو برای یک صحنه از فیلم «گاو خشمگین» بیش از 27 کیلوگرم بر وزن خود افزود

رابرت دنیرو برای بازی در نقش جیک لاموتا بوکسور معروف در فیلم «گاو خشمگین» (Raging Bull) حجم ماهیچه های خود را افزایش داده و زیر نظر خود لاموتا به تمرین پرداخت تا به شرایط آرمانی لاموتا در دوران اوجش برسد. حتی وی برای این که بتواند صحنه ی مبارزه را به خوبی بازی کند در 3 مسابقه ی مشت زنی واقعی شرکت کرد.

بدین منظور وی بیش از 27 کیلوگرم بر وزن خود افزود که این موضوع باعث ناراحتی هایی از جمله اختلالات پوستی و تنفسی در دنیرو شد. اما ارزشش را داشت و دنیرو برای بازی در این فیلم جوایز گلدن گلوب و اسکار را از آن خود کرد.

15- وینسنت دون آفریو برای بازی در فیلم «غلاف تمام فلزی» حدود 32 کیلوگرم وزن خود را افزایش داد

دون آفریو برای بازی در نقش یک سرباز چاق به نام لئونارد در فیلم «غلاف تمام فلزی» (Full Metal Jacket) به کارگردانی استنلی کوبریک در سال 1987 وزن خود را تقریبا به 128 کیلوگرم رساند.

اما این کار برای وی آسان نبود. دون آفاریو در مصاحبه با روزنامه ی نیویورک تایمز گفته است که این موضوع مسائل ساده ای مانند کفش پوشیدن یا در انظار عمومی ظاهر شدن را برای وی دشوار کرده بود. وی می گوید:” این کار زندگی مرا تغییر داده بود. زن ها دیگر به من نگاه نمی کردند. مردم هر چیزی را دو بار به من می گفتند زیرا به خاطر چاقی فکر می کردند که من کودن هستم”.

اما این مشکلات باعث نشد که وی یک بار دیگر این کار را انجام ندهد. دون آفریو یک بار دیگر در سال 2002 برای بازی در فیلم «دریای سالتون» (The Salton Sea) بیش از 20 کیلوگرم بر وزن خود افزود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه