اینستاگرام مسترلب

تاريخ : 5 آگوست

ویدئوهای اینستاگرامی با نام اینستاگرام مسترلب که این روزها در اکسپلور اینستا پُر شده است ، در مطلب امروز شما را با این اسم آشنا می کنیم به همراه معرفی آدرس اینستاگرام …

 

اینستاگرام مسترلب

اینستاگرام مسترلب, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

مسترلب کیست؟!

معروف شدن افراد در فضای مجازی گویا به هر قیمتی و با هر شکلی برای عده ای مهم است. تعداد افرادی که با کارهای نا مناسب و غیر اخلاقی به شهرت میرسند کم نیست که البته شاید فالورهای نوجوان آنها هرگز متوجه حقه ها و تلاش آنها برای تغییر مسیر فکری جوامع نشوند.

حتی شاید خود افرادی که در اینستاگرام با خلق اتفاقاتی ساختگی فالور جمع میکنند از میزان تاثیر فعالیت شان در شکل گیری ذهنیت های اشتباه در سنین پایین آگاه نباشند.

حالا این روزها اکسپلورر اینستاگرام پر شده از پیج های اینستاگرامی که با عنوان ویدئو جدید مستر لب یاکلیپ های مستر لب، به انتشار ویدئو های از پیش تعیین شده و ضبط شده ی شخصی که با نام “prankinvasionchris” فعالیت میکند شده اند.

 

استفاده از هوش و خلاقیت در مسیر…(  اینستاگرام مسترلب )

این شخص که البته از هوش و خلاقیت خود در مسیر نامناسبی بهره میبرد، هر روز با یک بازی مانند : سنگ، کاغذ، قیجی (با نام انگلیسی Rock،Paper،scissor) اقدام به بوسیدن زنان و دختران رهگذری میکند که شرط بازی کردن با وی را پذیرفته اند!

با گذشتن از اینکه در دین و تربیت اجتماعی آن زنان چه می گذرد، نکته مهم غیر واقعی بودن صحنه هاست که نشانی از هماهنگی های قبلی دارد. یعنی خانمی که بازی کردن با مستر لب را پذیرفته است، از پیش میداند ماجرا چیست، شرایط حاضر شدن در مقابل دوربین را پذیرفته و حتی هماهنگ شده است که مثلا او باید کاغذ بیاورد تا مستر لب با آوردن قیچی برنده بازی باشد!

شاید این برای جامعه ای که اخلاقیات در آن مطرح نیست موضوع بی اهمیتی باشد اما باید توجه داشت که این گونه رفتارها و ناهنجاری های اجتماعی، فازغ از نوع دین و آیین کشورها، توسط هیچ روانشناس یا جامعه شناسی تایید نمیشود.

شما فرض کنید که شخصی در خیابان جلو شما را بگیرد و با کاغذی در دست به شما بگوید که عددی را بدون آنکه شما آن را ببینید مینویسد و شما باید حدس بزنید که آن عدد چند است! اگر درست حدس زدید کاری به شما ندارد و خواهید رفت اما در غیر اینصورت باید تسلیم خواسته او بشوید.

حال آنکه در میان این رهگذران، مادرانی که فرزندشان همراه آن هاست، نوزادشان در آغوششان است و … فرقی نمیکند و صحنه بازی هر از چند گاهی تنوع میگیرد!

گاهی در بیمارستان و در بین پرستاران و کادر درمانی بازی میشود، گاهی در پارک و گاهی در خیابان. از طرفی از همه این اصول که بگذریم، نوع نگاه افرادی که در اینستاگرام معروف میشود خود قابل تامل است.

مسترلب شاد کننده مردم 

در این آشفته بازار دنیای مجازی مستر لب خود را شاد کننده مردم نامیده و در پست اینستاگرامی خود نوشته است:

Some people seem to forget that we all have such a short lifetime on earth. let’s don’t waste it on stupid things like hating or envying people. waste it on making people happy, on being happy with yourself and making the best out of your life

 

به هر حال توصیه جامعه شناسان و روانشناس آگاه ساختن فرزندان به روش های مناسبی است که به راحتی حقه های دنیای مجازی را باور نکرده و از همه مهمتر اینکه الگو برداری های نامناسبی انجام ندهند.

افراد جامعه باید بدانند بسیاری از مواردی که در فضای مجازی دست به دست میشود میتواند از پیش تعیین شده، غیر واقعی، دارای اهداف مخرب و … باشد و آنچه الزامی به نظر می رسد، حضور روانشناسان اجتماعی در فضای مجازی است تا شاید بتوانند خنثی کننده اثرات مخرب این فضا باشند.

هر چند که شاید پرداختن به این موضوع خالی از لطف نباشد که تمام جوامع انسانی سرشار از خوبی ها، بدی ها و انتخاب ها است و نمیتوان فضا را صد در صد ایده آل کرد.

اما آنچه قابل انجام است بالا بردن آگاهی افراد جامعه با توجه به سن، شرایط اجتماعی و پارامترهای بسیار دیگر است.

 

اینستاگرام مسترلب prankinvasionchris 

اینستاگرام مسترلب, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

معرفی اینستاگرام مسترلب

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي