مطالب پيشنهادي

اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

تاريخ : ۲ اردیبهشت
بازديد : 368

هنری که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و بکارگیری ظرافت دستان بسیار مهم و مورد توجه است را بشناسید. اوریگامی چیست موضوع مطلب امروز ما می باشد که آموزش اوریگامی هم یکی از بخش های این مطلب می باشد.

اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

959308 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

هنری است که در آن خوب دیدن، تمرکز ذهن و بکارگیری ظرافت دستان بسیار مهم و مورد توجه است. هدف این هنر خلق طرح های جالب با کاغذ به کمک تاهای هندسی است و به نوعی پرورش و هماهنگی ذهن و دست می باشد.
به قول تاکتوشی نوجیما مدرس دانشگاه کیوتو و استاد اریگامی تئوری اریگامی را می توانیم برای همه چیز استفاده کنیم چونکه همه جا هست.

(اُری) به معنی با اندیشه تا دادن و (گامی) به معنی کاغذ است. ترکیب آنها با یکدیگر کلمه اریگامی را می سازد.  بنابراین اریگامی هنر و اندیشه ی تا دادن کاغذ (یا صفحاتی از جنس پلاستیک ، فلز و مواد دیگر ) برای خلق شکل های مختلف ، می باشد به طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد.

259248 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

این شکل ها تعداد زیادی ازحیوانات ، پرندگان ، ماهی ها، وسایل بازی، وسایل دکوری، شکل های هندسی و اشکالی در ارتباط با گرافیک، معماری ، صنعت و … را شامل می شوند. که مانند هر هنر و علم دیگری بر گرایش های مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از :

بخوانید :   نکات عکاسی در فصل پاییز

اریگامی طیف بسیار گسترده ای از کودکان تا اساتید دانشگاه را در بر می گیرد. تمام مردم می توانند از آن لذت برده و با خلق طرحهای جدید به تاریخ اریگامی بپیوندند.

519691 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

تاریخچه اریگامی

روش ساخت کاغذ ظاهرا در حدود سال ۱۰۰ میلادی در چین شروع شد و تا بیش از پانصد سال به‌صورت یک راز نگهداری می‌شد.

در حدود قرن ششم میلادی این صنعت توسط راهبان بودایی از چین به ژاپن وارد شد از این زمان به بعد یعنی از نیمه‌ی دوم قرن چهاردهم میلادی مصرف کاغذ برای کتاب در اروپا متداول شد. اگر چه از ابتدای همین قرن استفاده از کاغذ در انگلستان رواج یافت، ولی اولین کارگاه تولید کاغذ در قرن پانزدهم در هرتف ورد انگلستان برپا شد.

521443 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

اولین کارگاه ساخت کاغذ در آمریکای شمالی در سال ۱۶۹۰ ایجاد شد. گروهی معتقدند که اولین بار تا کردن کاغذ در چین متداول شده است. استفاده از ماکت‌ های کاغذی خانه برای سوزاندن در مراسم تدفین از دلایل این ادعا است. اما شکی نیست که این ژاپنی‌ها بودند که هنرتا کردن کاغذ را کمال بخشیدند و به‌ عبارتی از آن خود ساختند.

البته هزینه‌ی بالای تهیه‌ی کاغذ ایجاب می‌کرده است که از این هنر فقط برای مراسم خاص استفاده شود، مانند پروانه‌ های کاغذی نر و ماده که برای تزیین فنجان‌ها در مراسم ازدواج استفاده می‌شده است.

بخوانید :   معرفی انواع هدیه تبلیغاتی پیکسل

623791 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

هر چند امروزه آن را قسمتی از اریگامی می‌دانند ولی احتمال ابداع آن به طور مستقل از اریگامی نیز مطرح است. یادداشت‌هایی در زمینه‌ آموزش و خم کردن کاغذ در حدود سال ۱۸۷۴ به چاپ رسیده است.

جزئیات نحوه ساخت پرنده در حال پرواز هم در سال ۱۸۸۹ چاپ شده است. افراد مشهور در زمینه‌ی اریگامی در سال ۱۹۵۲ “ج. لگمان” کتاب “کتاب‌ شناسی خم کردن کاغذ” را به چاپ رسانید.

081251 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

 

622788 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

214281 Gahar ir اوریگامی چیست + آموزش اوریگامی

۵ ایده جذاب کاردستی با کاغذهای رنگی

آموزش اوریگامی

ساخت اوریگامی طاووس

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي