مطالب پيشنهادي

اموزش چرتکه ابتدایی

تاريخ : ۱۷ دی
بازديد : 3479

چرتکه، قدیمی ترین وسیله یا ابزار مورد استفاده برای انجام محاسبه می باشد.چرتکه یک دستگاه ساده محاسباتی است. این وسیله توسط یک فرد چینی در ۲۵۰۰ سال قبل اختراع شد و در میان کشورهای آسیای پخش شد.

اموزش چرتکه ابتدایی

381258 Gahar ir اموزش چرتکه ابتدایی

یادگیری چرتکه

یادگیری چرتکه : چرتکه یکی از ابزار های قدیمی برای محاسبه و جمع و تفریق برای بازاریان می باشد . در این مقاله به یادگیری چرتکه خواهیم پرداخت با ما همراه باشید . برای این یادگیری لازم است تا جمع و جمع های با انتقال و تفریق با چرتکه را یادگرفته باشیم .

کودکانی که در سنین پایین و رشد ، آموزش چرتکه را شروع کردند، مهارت‌های حیرت آوری را در منطق و ادراک کسب می‌کنند. آنها موفقیت‌های دراز مدت در هر زمینه‌ای از زندگی را با توانایی تقویت‌ شده‌ای از مشاهده و تمرکز بدست می‌آورند به همین علت توصیه می شود آموزش چرتکه برای کودکان از سنین ۵ و ۶ سال آغاز گردد .

029005 Gahar ir اموزش چرتکه ابتدایی

سن مناسب برای شروع چرتکه

ریاضی به عنوان موضوعی برای آموزش کامل یک کودک، یک “باید” محسوب می شود. در آزمایش مهارت‌های ریاضی یک کودک، شما به خوبی می توانید عملکرد آکادمیک را در بلند مدت پیش‌بینی کنید. اعتقاد بر این است که ۴ الی ۷ سال بهترین سن کودک برای یادگیری مفاهیم جدید می‌باشد و این سنی است که قدرت فهم مغز، عالی است و میتوان چیزها را برای مدت طولانی‌تری بخاطر سپرد.

بخوانید :   تعبیر خواب خفاش ، تعبیر خفاش در خواب

فعالیت مغز کودک در زمان رشد آنها بالاتر است چنانکه بیشترین رشد مغز انسان از ۴ تا ۱۴ سالگی می‌باشد. بهترین زمان وقتی است که فرکانس عصب‌ها در مغز افزایش می‌یابد. قدرت حافظه، تمرکز و مهارت‌های استدلال یک کودک در این فاز با قرار گرفتن در مسیر صحیح، جهش می‌یابند.

525700 Gahar ir اموزش چرتکه ابتدایی

رشد سرعت و مهارت های محاسباتی با چرتکه

ریاضیات ورزش مغز است. رشد سرعت و مهارت‌های محاسباتی می باشد. کودکانی که از چرتکه استفاده می‌کنند، از حل‌کنندگان ماهر مسائل می‌شوند. فقط ۳۰ دقیقه تمرین در روز می‌تواند به کودک در انجام محاسبات پیچیده در کسری از ثانیه کمک کند. آی کیو مس (iqmas) بهترین برنامه آموزش چرتکه، ذهن را باز می‌کند و ظرفیت مغز را افزایش می‌دهد.
ریاضیات توانایی تفکر جانبی را ایجاد می‌کند. آموزش چرتکه برای کودکان شامل هماهنگی بین دست و چشم می‌باشد که نیم‌کره راست مغز را تحریک می‌کند. انجام دادن چند کار همزمان برای این کودکان سخت نیست. کودک شما همین گونه در ورزش یا اوریگامی و یا موسیقی، در صورتیکه چرتکه را به خوبی بلد باشد، خوب عمل خواهد کرد. آنها توانایی تفکر بیرون از جعبه را نیز یاد خواهند گرفت واین کار  در نهایت آنها را خلاق‌تر می‌کند.

بخوانید :   آشنایی با رشته مهندسی تاسیسات ساختمان

853303 Gahar ir اموزش چرتکه ابتدایی

فواید چرتکه

بهبود درک مفاهیم ریاضی
مهارت های محاسباتی را بهتر و سریع تر می کند
افزایش اشتیاق گوش دادن
بهبود حافظه
بهبود واکنش مغزی
افزایش قدرت مهارت های ذهنی
افزایش اطمینان و اعتماد به نفس

180054 Gahar ir اموزش چرتکه ابتدایی

اگر می خواهید که یک کودک نابغه داشته باشید، هیچ‌چیز بیشتر از آموزش چرتکه برای کودکان ، نمی‌تواند کارساز باشد. چرتکه یک راه تفریحی برای یادگیری ، و یک مهارت فوق العاده می‌باشد . هرگروه سنی میتواند این را بدون سختی یاد بگیرد ولی همیشه شروع کردن از سنین پایین بهتر است. اگر کودکان در طی بهترکردن مهارت‌های ریاضی در سنین پایین تر، قوی تر شوند، آنها کم‌کم به افرادی با اعتماد به نفس بالا تبدیل خواهند شد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي
تخفیفهای عجیب دیجی کالاخـریـد
+