آیین نامه تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز

دسته بندي : ⭐ اخبار,دانشگاه
تاريخ : 21 سپتامبر

با هدف پشتیبانی از فعالیت های علمی دانشجویان ممتاز و ایجاد آیین نامه تسهیلات ویژه برای نخبگان کشور و حمایت از سطح علمی و فرهنگی آنان این تسهیلات در نظر گرفته شده است ، در ادامه این مطلب از کلیات این تسهیلات مطلع خواهید شد …

آیین نامه تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز

 

آیین نامه تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

اعطای تسهیلات دانشجویی بنیاد ملی نخبگان

به دانشجویان نو ورود در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷

بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌ نامه « پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور » تسهیلات ویژه‌ای از قبیل :

رتبه دانشجویی اعتبار آموزش‌ یاری/ پژوهش‌ یاری/ فن‌ یاری، اعتبار توان‌ مندی آموزشی/ کارآفرینی و اعتبار ارتباطات علمی را به دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور اعطا می‌کند.

شرایط بهره‌مندی از این تسهیلات و مهم‌ترین نکات آن به شرح زیر است:

دانشجویان هر یک از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که واجد شرایط مذکور در «شیوه‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷» هستند، می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

ثبت‌نام دانشجویان نوورود دانشگاه‌ها (ورودی مهرماه ۱۳۹۷ در مقاطع تحصیلی مختلف) از اول مهرماه ۹۷ آغاز می‌شود و فرصت نهایی آنان برای تکمیل پرونده و ارائه درخواست، سی‌ام مهر ماه سال جاری می‌باشد.

ضروری است دانشجویان متقاضی، اطلاعات خود را به همراه تصاویر مدارک مربوط، در سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانیbmn.ir بارگذاری یا به‌ روزرسانی کنند

و پس از آن، حداکثر تا تاریخ ۳۰/۷/۱۳۹۷ گزینه «درخواست بررسی پرونده برای بهره‌مندی از تسهیلات دانشجویی» را در بخش «ثبت درخواست‌ها»ی سامانه انتخاب نمایند.

تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز

این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. گفتنی است ثبت‌نام دانشجویان سال‌های دوم و بالاتر دانشگاه‌ها پیش از این صورت گرفته و فرایند مربوط پایان یافته است.

دانشجویان نوورود مقطع کارشناسی و دکتری حرفه‌ای، صرفاً در صورت داشتن حداقل یکی از شرایط زیر، مشمول تسهیلات دانشجویی بنیاد در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ می باشند.

الف. دارندگان مدال طلا یا نقره کشوری در المپیادهای ملی دانش‌آموزی؛

ب. دارندگان رتبه ۱ تا ۱۰۰ کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه ریاضی و فنی؛

ج. دارندگان رتبه ۱ تا ۱۰۰ کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه علوم تجربی؛

د. دارندگان رتبه ۱ تا ۸۰ کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه علوم انسانی؛

ه. دارندگان رتبه ۱ تا ۴۰ کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه هنر.

آیین نامه تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز

یادآوری ۱٫ دانشجویانی که به دلیل داشتن یکی از شرایط فوق، بدون محاسبه امتیاز، مشمول جایزه‌های تحصیلی بنیاد می‌شوند، برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید همانند سایر متقاضیان، اطلاعات خود را در سامانه اطلاعاتی بنیاد به نشانیsina.bmn.ir  بارگذاری یا به‌ روزرسانی کنند.

و پس از آن، حداکثر تا تاریخ ۳۰/۷/۱۳۹۷ گزینه « درخواست بررسی پرونده برای تسهیلات دانشجویی » را در بخش « ثبت درخواست‌ها »ی سامانه انتخاب نمایند.

یادآوری ۲٫ سایر دانشجویان کارشناسی و دکتری حرفه‌ای ورودی مهرماه ۹۷، از سال دوم تحصیل به بعد می توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات دانشجویی اقدام نمایند.

برگزیدگان جایزه شهید احدی بنیاد ملی نخبگان، در سال اول تحصیل در مقطع دکتری تخصصی، بدون محاسبه امتیاز، مشمول تسهیلات دانشجویی می‌شوند؛ اما لازم است پرونده خود را در سامانه سینا تکمیل و گزینه « درخواست بررسی پرونده برای بهره‌مندی از تسهیلات دانشجویی» را در بخش « ثبت درخواست‌های سامانه» انتخاب کنند.

دانشجویان سال اول مقطع کارشناسی و دکتری حرفه‌ای که دارای شرایط مندرج در بند ۳ می‌باشند لازم است مشخصات فردی خود را به همراه تصویر وضعیت ثبت‌نام در پورتال آموزشی دانشگاه در نیم‌سال اول سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷، در سامانه سینا درج نمایند.

آیین نامه تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز

دانشجویان سال اول مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی می‌بایست مشخصات فردی، سوابق تحصیلی و فعالیت‌های پژوهشی خود را به همراه تصویر وضعیت ثبت‌نام در پورتال آموزشی دانشگاه در نیم‌سال اول سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ در سامانه درج نمایند.

همچنین سوابق موجود در پرونده خود در سامانه سینا در خصوص کسب مدال در المپیادهای دانش‌آموزی، کسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه، کسب رتبه برتر در المپیادهای دانشجویی و دارا بودن اختراع مورد تأیید بنیاد را بررسی و در صورت نقص، در بخش «ثبت مدارک/ اطلاعات مشترک/ افتخارات» موارد را مجدداً درج نمایند.

پس از بررسی پرونده‌ها و انتخاب برگزیدگان، نتایج از طریق سامانه سینا به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. ثبت اطلاعات،‌ بررسی پرونده و اعلام نتایج، صرفاً از طریق سامانه مذکور و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

تسهیلات ویژه دانشجویان ممتاز

یادآوری ۳٫ با توجه به این که سامانه سینا به تازگی راه‌ اندازی شده است، بدیهی است مانند هر سامانه دیگری، در ابتدای کار با مشکلاتی مواجه می‌باشد که با صبوری و همراهی مخاطبان و نیز دریافت بازخوردهای آنان، به تدریج مرتفع خواهد شد. از این رو خواهشمند است مشکلات، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص سامانه سینا، به نشانی contact-us@bmn.ir ارسال فرمایید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي