آیا شما می دانید راز کعبه چیست ؟

تاريخ : 14 سپتامبر

شاید تا به حال شما هم در مورد کعبه و رازهای آن مطالبی خوانده و شنیده باشید. دانشمندان زیادی تاکنون تحقیقات بسیاری در مورد رازهای کعبه عنوان کرده اند. اگر می خواهید بدانید راز کعبه چیست این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد راز کعبه و راز مخفی کعبه و راز پنهان کعبه می خوانید.

آیا شما می دانید راز کعبه چیست ؟

آیا شما می دانید راز کعبه چیست ؟, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر

راز کعبه چیست

آیا تابحال به این اندیشیده اید “چرا «کعبه» در «مکه» واقع است؟ “مکه” محل تجمع میلیونها مسلمان شناخته میشود. و “کعبه” (که در آن واقع است) را بنام قبلۀ مقدس مسلمانان میدانند. بزودی شاهد معجزۀ غیرقابل باور این مکان مقدس خواهید بود که برای هزاران سال در خفی باقی مانده بود. الله اکبر براستی که این معجزه بی نظیر و خارق العاده است.

(فی) عدد طلایی در ریاضیات (۱٫۶۱۸)

خالق مدبر در سراسر جهان هستی این عدد (۱٫۶۱۸) را به کار برده است؛ از ضربان قلب تا مارپیچ دی.ان.آی (DNA) طرح خاص کیهانی که (Dodecahedron) یاد می شوند.

از نظم موجود در نموی برگ نباتات که به نام (phylotaxy) یاد می شوند تا کریستال های موجود در دانه های برف و اشکال مارپیچی کهکشان ها در همه این ها یک عدد مشخص به کار رفته است. (۱٫۶۱۸) عدد طلایی.

در ساختار اهرام ثلاثه مصر نیز نسبت فوق به چشم می خورد، دقیقا آنچنانکه در سایر آثار مهندسی شده جهان موجود است.

کپلر «منجم بزرگ» این عدد را گنجینه بزرگ خطاب کرده است.

زیبایی شناس مشهور داکتر استیون مارکاورد در نتیجه ۲۵ سال پژوهش ثابت ساخت که چهره و اندام های آنانی که با عدد طلایی (۱٫۶۱۸) مطابقت داشته باشند برای هر که زیبا جلوه می کنند.

اگر اجزای یک ساختمان دارای نسبت (۱٫۶۱۸) باشد در این صورت ساختمان مذکور دارای نسبت طلایی بوده و بهترین شکل ممکنه را دارا می باشد.

نقطه طلایی در کره زمین

پس با این حال نقطه طلایی در روی کره زمین کجاست؟

نسبت میان قطب شمال تا شهر مکه و مکه تا قطب جنوب برابر است با (۱٫۶۱۸) عدد طلایی.

به علاوه نسبت میان فاصله قطب جنوب تا شهر مکه و قطبین نیز مساوی است با (۱٫۶۱۸) عدد طلایی.

با این همه نقطه طلایی در روی کره ارض نظر به نقشه عمومی تعیین کننده عرض البلد ها و طول البلدها شهر مکه است.

نسبت میان شرقی ترین نقطه بر روی نقشه عرض البلدها و طول البلدها تا مکه و مکه تا غربی ترین نقطه بر روی کره ارض مساوی است با (۱٫۶۱۸) عدد طلایی.

علاوه بر این ها فاصله زاویه بالایی طرف شرق این نقشه ها تا شهر مکه و نسبت آن با فاصله مکه از زاویه پایین طرف غرب نقشه معادل است (۱٫۶۱۸) عدد طلایی.

نقطه طلایی کره زمین در تمامی سیستم های نقشه برداری در داخل شهر مکه حتی در داخل محوطه کعبه قرار دارد.

شما می توانید این قانونمندی را با استفاده از سیستم نقشه ها و خطکش های گوگل مشاهده کنید. اگر علاقه داشتید می توانید با محاسبه نمودن فاصله های عرض البلدها و طول البلدها توسط یک ماشین حساب ساده درستی این ادعا را دریابید.

(phi matrix) یک پروگرام آمریکایی است که برای محاسبه نمودن نقاط طلایی شامل تصاویر به کار می رود. اگر نقشه معیاری کره زمین را توسط این پروگرام مشاهده کنیم در می یابیم در نقطه طلایی زمین شهر مکه است.

با محاسبه مقدار عرض البلدها و طول البلدهای موجود در خشکه های روی زمین (نه آبها) خواهیم فهمید که تنها نقطه طلایی در روی زمین شهر مکه است.

در قرآن تنها یک آیه موجود است که در آن لفط مکه به کار رفته است. در سوره آل عمران (۳) آیه (۹۶) ارتباط میان شهر مکه و عدد طلایی به خوبی واضح است.

در کل مجموع تمام حروف شامل در این آیه مساوی با ۴۷ حرف است. با محاسبه نسبت طلایی این آیه پی خواهیم برد که: ۱٫۶۱۸/۴۷=۲۹ … تنها ۲۹ حرف قبل از اسم مکه به کار رفته اند دقیقا مانند نسبتی که در نقشه جهانی به چشم می خورد.

اگر فقط یک حرف یا کلمه ای از این آیه حذف می شد هرگز نسبت فوق به وجود نمی آمد.

تمامی این مطالب می رسانند که خالق زمین و ریاضیات یکی است همان خدایی که «کعبه» را مکان مقدس گردانید.

حتی آن چنان که مشاهده می شود با اندازه گیری ناحیه غربی عربستان سعودی از شمال تا جنوب توسط آله مشهور به «لئوناردو کامپوس» هم نقطه طلایی آن شهر مکه است و به علاوه با اندازه گیری ابعاد شهر مکه با عین آله می بینیم که نقطه طلایی این شهر کعبه است.

این همه محاسبات یک مطلب را بیان می کنند و آن اینکه چنین نظم دقیق نمی تواند نتیجه تصادف باشد.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي