بهترین تنظیم کنندگان و آهنگسازان ایران

کشور ایران در زمینه هنر و موسیقی جزو یکی از غنی ترین کشورها محسوب می شود. گهر در این بخش بهترین تنظیم کنندگان و آهنگسازان ایران را معرفی می کند.

بهترین تنظیم کنندگان و آهنگسازان ایران

بهترین تنظیم کنندگان و آهنگسازان ایران

تنظیم arrangement به مرحله پس از ساخت ملودی گفته می شود . تنظیم کننده بر اساس ملودی و کلام ، نوع و چینش سازها ، جمله بندی و نت های کوتاه و بلند را مشخص می کند. اما بهترین آهنگسازان و تنظیم کنندگان ایران کدامند؟

به یاد بیاورید تنظیم عالی بهروز صفاریان برای آلبوم “غریبه” فریدون آسرایی که باعث محبوبیت او شد و یا تنظیم مدرن نیما وارسته برای “دنیا دیگه مثل تو نداره” و “لکنت” بنیامین که او را یک شبه معروف کرد . و یا تنظیم قابل توجه و هوشمندانه سیروان خسروی برای “وایسا دنیا” رضا صادقی که بسیاری این ترانه را بهترین کار صادقی می دانند.

تنظیم کننده خوب زیاد داریم

بابک سعیدی – بهروز صفاریان – سعید انصار – سیروان خسروی – شهاب اکبری – کوشان حداد – هومن نامداری – محسن چاوشی – میلاد ترابی – مهران عباسی – نیما وارسته – سید فواد حجازی – پدرام کشتکار –

سیروان خسروی یک خواننده متوسط و یک تنظیم کننده شاهکار است. به تنظیم “احساس آرامش” خواجه امیری در آلبوم عاشقانه ها توجه کنید. سیروان در اوج است.

بهروز صفاریان هم اگرچه از دوران اوجش فاصله دارد اما همچنان تنظیم کننده توانایی است.

در کل تنظیم کننده ها حق بزرگی بر گردن بخش بزرگی از خوانندگان پاپ دارند . در بسیاری از اوقات صدای خراب و گهگاه گوش خراش آنها را برای مخاطب شنیدنی می کنند.

همه چیز درباره سیروان خسروی

سیروان خسروی ادعا می کند که یکی از بهترین تنظیم کننده ها و آهنگسازان موسیقی پاپ است. ادعای بزرگی است اما کسی هم نمیتواند آن را رد کند. اگر نگاهی به آلبوم های پاپی که این روزها منتشر می شود بیندازید، در بیشتر آنها نام سیروان خسروی را به عنوان ترانه سرا، آهنگساز، تنظیم کننده و صدابردار می توانید ببینید.

همه چیز درباره سیروان خسروی

حاشیه ها در مورد آلبوم جدید سیروان خسروی به نام جاده رویاها باعث شده تا این خواننده پاپ چند هفته در صدر اخبار موسیقی پاپ باشد. موسیقی پاپی که این روزها چندان حال و روز خوشی ندارد و مشخص نیست این حاشیه ها چقدر می تواند به آن کمک کند.

با چه کسانی کار کرده است؟

بدون شک سیروان خسروی یکی از تاثیرگذارترین تنظیم کننده ها در دهه گذشته بوده است. تک و توک خواننده های پاپ هستندکه تا به حال با او همکاری نداشته اند. خشایار اعتمادی، احسان خواجه امیری، شهاب رمضان، بهنام صفوی، زانیار، امید حاجیلی، رضا صادقی، علیرضا قمیشی و مهدی یراحی از جمله خواننده هایی بودند که معروف ترین کارهای خود را با تنظیم سیروان خسروی وارد بازار کردند

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه

 1. وحید says:

  چقد مزخرف نوشته تنظیم کننده‌اند.بهترین تنظیم کننده ایران فقط دی جی سروش هست پدر تنظیم ایران

 2. حمید says:

  بهروز صفاریان خیلی خوب و با سلیقس

 3. شهاب says:

  بی خود میگه- تنظیم های کوشان حداد گوش کنید تا ببینید په وسعت و چه توانایی خاصی و فوق العاده داره— شما دقت کنید سیروان فقط با بعضی افراد کار میکنه ولی کوشان هر سبک و هر خواننده ای به سراغش میروند- پس این یعنی توانایی بالاتر و خارق العاده تر .

  1. فرشاد says:

   در اینکه کوشان اَرنجر قابلیه شکی نیست اما سیروان با وجود کم ماری و گزیده کاریش درهر ژانری تنظیم و میکس زده موفق و خاص بوده از آهنگ خواب شهاب رمضان که اسلوی سوزناک تا سیکس ایت عشق من باش صفوی و یا ترنس وایسا دنیا، همیشه در اوجه کارهاش. سپاس