آموزش و راهنمای رزرو اینترنتی هتل

تاريخ : 24 آگوست

یکی از اولین و مهمترین کارهایی که همه افراد قبل از مسافرت انجام می دهند، رزرو هتل می باشد. روش های زیادی برای رزرو هتل وجود دارد یکی از این روش ها به صورت آنلاین و اینترنتی می باشد. برای آشنایی با راهنمای رزرو اینترنتی هتل این بخش گهر را بخوانید. در ادامه مطالبی در مورد رزرو آنلاین هتل و رزرو هتل اینترنتی و رزرو هتل آنلاین می خوانید.

آموزش و راهنمای رزرو اینترنتی هتل

آموزش و راهنمای رزرو اینترنتی هتل, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

راهنمای رزرو اینترنتی هتل

تصور کنید می‌خواهید با یک گروه پرجمعیت مثلا اعضای خانواده و فامیل‌ یا گروهی از دوستان‌ به سفر بروید؛ هرکدام از همسفرهای شما سلیقه و انتظار خاصی از هتل دارند و مسئولیت رزرو هتل بر دوش شماست. می‌خواهید جایی پیدا کنید که هم انتظارات همسفرهایتان را برآورده کند و هم منطبق با بودجه‌تان باشد، طبیعی است که پیدا کردن هتل در این شرایط فرایندی وقت‌گیر و پیچیده خواهد شد. یا مثلا فکر کنید سفری ناگهانی برایتان پیش آمده و وقت زیادی برای گشتن میان آژانس‌های مسافرتی ندارید و باید خیلی سریع محل اقامت‌تان را رزرو کنید. در هردو حالت بهترین راه، رزرو آنلاین هتل است.

مشخص کردن بودجه‌ یکی از نکات رزرو اینترنتی هتل

قبل از آن‌که محل اقامت را انتخاب کنید باید مطمئن شوید که با بودجه‌ی شما می‌خواند و امکانات رفاهی‌اش برایتان مناسب است. بنابراین ابتدا مشخص کنید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید، این به شما کمک می‌کند که وقت کمتری در جستجوی هتل صرف کنید و زودتر به نتیجه برسید. اما به خاطر داشته باشید که همیشه هم صرف پول کمتر به معنی این نیست که شما باید جای بد و ناخوشایندی را انتخاب کنید، همیشه تخفیف‌هایی هستند و شرایطی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند هتل خوب و متناسب با بودجه‌تان پیدا کنید.

مشخص کردن امکانات یکی از نکات رزرو اینترنتی هتل

درباره‌ی امکانات مورد نیازتان فکر کنید. آیا به فضایی برای یک خانواده‌ی پنج‌نفره نیاز دارید یا فقط اتاقی برای خودتان می‌خواهید؟ هتل آپارتمان یا هتل می‌خواهید ؟ صبحانه را ترجیح می‌دهید توی هتل صرف کنید یا بیرون؟ آیا در گروهی که با آن سفر می‌کنید افراد کهنسال و کم‌توان هم هستند و وجود آسانسور در هتل برایتان مهم است؟ ترجیح می‌دهید تک‌تک اعضای گروه اتاق خودشان را داشته باشند یا می‌توانید به گروه‌های کوچک‌تر تقسیم شوید و باهم اتاق بگیرید؟ بنابراین همیشه حین جستجو یادتان باشد که چطور جایی مد نظرتان است و چه امکاناتی لازم دارید. مثلا بعضی هتل‌ها هاف‌بورد (Half Board) هستند و پولی که می‌پردازید شامل صرف صبحانه و ناهار یا صبحانه و شام در هتل می‌شود، حواس‌تان باشد اگر به جایی سفر می‌کنید که ممکن است تمام روز را خارج از هتل بگذرانید و بیرون غذا بخورید، رزرو کردن همچین جایی در عمل فقط برایتان هزینه‌بر است و سودی ندارد.

مشخص کردن محدوده مورد نظر یکی از نکات رزرو اینترنتی هتل

قبل از سفر به مقصد کمی درباره‌ی آن تحقیق کنید، ببینید کدام مناطق آن برای شما مناسب است، مثلا ممکن است به سفر کاری بروید و بخواهید هتل‌تان نزدیک محل جلسه یا قرار کاری‌تان باشد، یا این‌که نزدیکی به بافت تاریخی شهر برایتان مهم باشد، حتی ممکن است برای خرید سفر کنید و بخواهید در بافت تجاری و نزدیک مراکز خرید اقامت کنید.

جستجو را آغاز کنید

حالا که تقریبا می‌دانید چه‌جور هتلی با کدام امکانات و در کدام منطقه می‌خواهید، وارد سامانه‌ی جستجوی هتل شوید و بعد از انتخاب شهر مقصد و تاریخ مورد نظرتان جستجو را آغاز کنید. سامانه‌ی رزرو آنلاین هتل، ردیفی از هتل‌ها را در شهر مقصد پیش رویتان قرار می‌دهد. می‌توانید تغییراتی را در این فهرست جستجو اعمال کنید، مثلا بخواهید هتل‌ها را از قیمت کم به زیاد مرتب کنید یا فقط بخواهید هتل‌های چهارستاره را جستجو کنید. حالا هتل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

رزرو کنید

نوبت رزرو اتاق است. اتاق‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید و فرآیند رزرو آنلاین را کامل کنید. هنگام ورود اطلاعات، به ازای هر اتاق باید اطلاعات یکی از مسافران شامل نام و نام خانوادگی مسافر، شماره تماس و کد ملی را درست و بدون غلط وارد کنید. به یاد داشته باشید که بعضی از اقامتگاه‌ها برای انجام رزرو قطعی نیاز به بررسی بیشتری دارند، در این صورت اپراتور با شما تماس تماس می‌گیرد. پس از برقراری تماس و انجام هماهنگی‌های لازم، وارد درگاه پرداخت هزینه خواهید شد. مبلغ لازم را با کارت عابربانک‌تان پرداخت کنید و فرایند خرید را تکمیل کنید. پس از خروج از درگاه الکترونیکی بانک، واچر بصورت اتوماتیک نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آن پرینت بگیرید و در ورود به هتل آن را به مسئول رزرو هتل ارائه بدهید.

حالا ببینیم برای رزرو آنلاین هتل چه چیزهایی لازم است:

ایمیل یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

تقریبا برای ثبت نام و عضویت در بیشتر وب‌سایت‌هایی که در آن‌ها نقل و انتقال پول انجام می‌شود، شما به یک آدرس ایمیل نیاز دارید، مانند خریدهای پستی که فروشنده کالا و فاکتور را به آدرس شما می‌فرستد، در نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی پول، آدرس ایمیل حکم نشانی پستی شما را دارد. در رزرو آنلاین هتل هم به یک آدرس ایمیل نیاز دارید تا بتوانید در وب‌سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام در سایت یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

تقریبا برای تمام خریدهای آنلاین باید در وب‌سایتی که از آن خرید می‌کنید، ثبت نام کنید. برای ثبت نام هم به یک آدرس ایمیل نیاز دارید. به این ترتیب ایمیل‌ و شماره‌ تلفن‌تان را وارد می‌کنید، یک رمز عبور تعریف می‌کنید و عضو وب‌سایت می‌شوید.

رمز دوم کارت عابربانک یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

رمز دوم کارت عابربانک هم از آن قسمت‌های خوب پیشرفت تکنولوژی است که انجام تراکنش‌های بانکی مانند پرداخت قبض و خرید را برایمان راحت‌تر کرده، اگر هنوز رمز دوم عابربانک ندارید به نفع‌تان است داشته باشید! برای گرفتن رمز دوم کارت عابربانک هم فقط کافی است به نزدیک‌ترین خودپرداز بانکی بروید که کارت‌تان را از آن گرفته‌اید و برای کارت‌تان یک رمز دوم تعریف کنید.

کارت ملی یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

برای رزرو آنلاین هتل هم باید مثل وقتی که حضوری به هتل مراجعه می‌کنید مشخصات خود و همراهان‌تان را وارد فرم کنید، بنابراین مشخصات شناسنامه‌ای و کد ملی خود و همسفران‌تان را باید دقیق و بدون اشتباه وارد کنید. اگر حافظه‌ی خوبی دارید که دم‌تان گرم، اما اگر یک درصد هم احتمال اشتباه وجود دارد، کارت ملی خود و همسفران‌تان دم دست‌تان باشد که مشخصات فردی و شماره‌ی ملی را دقیق و بدون غلط از روی آن وارد کنید.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي