مطالب پيشنهادي

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید)

تاريخ : 19 مرداد
بازديد : 1249

اگر بدنبال یک ماجراجویی شگفت انگیز هستید و آدرس رویا پارک ندارید و نمی دانید کجاست با مطلب امروز ما همراه باشید تا درباره این پارک جذاب و پرهیجان اطلاعات کسب کنید…

آدرس رویا پارک

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

 

رویا پارک، اولین پارک جادویی تهران است که در مجموعه‌ی موزه‌ی طبیعت و حیات وحش دارآباد واقع شده‌است. این پارک رویایی در کنار بخش هیومن پارک و دکتر لند، مجموعه‌ی دارآباد قرار دارد و در نوروز نیز مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته‌ است.

بسیاری از مواقع برای روزهای تعطیل خود به دنبال مکانی در تهران برای هیجان گردی هستیم. مکانی که برایمان تازگی دارد و روزی هیجانی را خلق کند.

یکی از مکان‌هایی که با مراجعه‌ی به آن می‌توانید با یک تیر چندین نشان بزنید، مجموعه‌ی حیات وحش دارآباد است. این مجموعه از بخش‌های متعدی تشکیل شده که ورود به هریک از آن‌‌ها شگفت انگیز است. یکی از این بخش‌ها که شاید خیلی از مردم پایتخت هنوز آن‌را تجربه نکرده‌اند، رویا پارک است.

برای ورود به این بخش کافی است به موزه‌ی حیات وحش دارآباد بروید و با استفاده از فلش‌های راهنما محل رویا پارک را پیدا کنید.

طراحی رویا پارک

رویا پارک به گونه‌ای طراحی گردیده که از همان بدو ورود لحظاتی رویایی را تجربه خواهید کرد. غرفه‌ای که برای فروش بلیط در نظر گرفته شده بسیار جالب و خارق العاده است. این غرفه شکلی کج و غیر معمول دارد.

شایان ذکر است که عکاسی در بیشتر قسمت‌ها آزاد است و شما می‌توانید با گرفتن عکس، لحظاتی شگفت انگیز و عجیب را به یادگار بگذارید.

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

مشخصات اولیه‌ی رویا پارک دارآباد

رویا پارک، ۵ بخش را شامل می‌شود. بخش سه بعدی، بخش بی‌نهایت و یا آیینه‌ها، بخش پرسپکتیو، جاذبه، ترفندها و بخش تاریک از جمله قسمت‌هایی است که در این پارک رویایی با آن مواجه خواهید شد. این پارک در واقع  ۱۰۰ آیتم را به خود اختصاص داده که هر کدام از آن‌ها حواس پنج‌گانه‌ی انسان را به گونه‌ای درگیر خود می‌کند.

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

رویا پارک دارآباد در نوروز ۱۳۹۸ در کنار هیومن پارک و دکتر لند افتتاح شد. این پارک توانست در نوروز امسال در حدود ۱۰۰۰ نفر را به خود جذب کند. رویا پارک توسط یک تیم مهندسی – هنری ایرانی به سرپرستی صالح سخندان ساخته شده‌است. آقای سخندان در ایران به آقای خطای دید معروف است.

ویژگی منحصربه فرد رویا پارک

این مدل موزه در بیشتر کشورهای دنیا وجود دارد. اما عاملی که این پارک رویایی را از سایر پارک‌ها متمایز ساخته، قرارگیری آن به صورت مجموعه‌ای از موزه‌ها است. در واقع این مجموعه به صورت تلفیقی است و شامل بخش سه بعدی و تفریحی و هم علمی است.

ویژگی منحصربه فرد دیگر این پارک آن است که بازدید کننده خود جزئی از اثر بوده و فقط بیننده نیست. این پارک یک موزه‌ی دسته جمعی و خانوادگی است که هرچه تعداد نفرات بادید کننده بیشتر باشد، اثر ایجاد شده، زیباتر خواهد بود.

 

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

 آدرس رویا پارک

نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه، موزه‌ی دارآباد، رویا پارک

بخش سه بعدی

برای ورود به رویا پارک دارآباد در ابتدا کف کفش‌ها به وسیله‌ی دستگاه کوچکی با کیسه‌های کوچکی پوشانده می‌شود که به آن اصطلاحاً لمینت می‌گویند. این پوشش برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به بخش سه بعدی مهیا شده‌است. نکته‌ی جالب این بخش شعار مجموعه است که در هنگام ورود به صورت سه بعدی در پیش روی چشمان مراجعه کنندگان قرار می‌گیرد. این شعار جمله‌ی زیبای « من خود خوشحالی هستم » را شامل می‌شود.

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

بخش سه بعدی خود از دو بخش ایران و بین الملل تشکیل شده‌است.

بخش بی‌نهایت یا اتاق آیینه‌ها

بخش دوم این پارک رویایی بسیار جذاب و حیرت انگیز است. در هنگام ورود به این بخش جمله‌هایی چون «امروز خوشحالی انتخاب من است» و یا کلمه‌هایی آرام بخش بر روی زمین با استفاده از نورهایی که از سقف تابیده شده، به چشم می‌خورد. پس از عبور از راهرو به بخش دوم پارک می‌رسید.

این بخش از پارک رویایی به بخش بی‌ نهایت (INFINITY) معروف است. بخش بی‌ نهایت به دلیل ساختار ویژه آن توسط بازدیدکنندگان، بخش آیینه‌ها نامگذاری شده‌است.

 

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

آدرس رویا پارک

خطای دیدی که در این بخش وجود دارد توسط آیینه‌های موجود در آن شکل می‌گیرد. در این بخش قسمت‌های متعددی وجود دارد که مهمترین آن‌ها، دو اتاق شش ضلعی و چهار ضلعی تمام آیینه‌ای است. در این اتاق‌ها به وسیله‌ی خطای دید و هنر عکاسی می‌توان عکس‌هایی جالب و بی‌نظیر خلق کرد.

بخش پرسپکتیو

سومین قسمت رویا پارک، بخش پرسپکتیو است. در این بخش تصاویری ثابتی وجود دارند که به دلیل خطای دید، حرکتی جالب در آن‌ها دیده‌ می‌شود. ویژگی منحصربه فرد بخش پرسپکتیو، تابلوی هزار تکه‌ی موجود در آن است. این تابلو توسط مداد رنگی‌های آویزان شده از سقف شکل گرفته که از یک طرف نقشه‌ی ایران و از طرف دیگر یوزپلنگ ایرانی را نمایش می‌دهد.

 

جالب است بدانید که در یوزپلنگ در این بخش نماد ایران و مدادهای رنگی نمادی از اقوام ایرانی است. دیگر قسمت هیجان انگیز بخش پرسپکتیو، اتاق ایمر یا در اصطلاح Ames room است. این قسمت بازگو کننده‌ی خطای جالب ذهنی است که اختلاف ارتفاع را در حدی بیش از اندازه‌ی واقعی نمایش می‌دهد.

در این قسمت کف اتاق صاف به نظر می‌رسد در صورتی که این طور نیست. این بخش به گونه‌ای طراحی شده است که اگر فردی در یک طرف اتاق و فرد دیگر در سمت دیگر اتاق قرار بگیرد، بیننده احساس می کند که یکی از آن‌ها بسیار کوچک‌تر از دیگری است. اما در واقعیت امر این‌گونه نبوده و هر دو نفر هم قد هستند.

بخش جاذبه‌ها و ترفندها

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

 

این بخش یکی از جذاب‌ترین بخش‌های رویا پارک است. در این بخش پوشش‌های پلاستیکی کفش‌ها را بر داشته تا به راحتی بتوانید تعادلتان را حفظ کنید. در بدو ورود به این بخش ممکن است دچار سرگیجه شوید اما سریعاً رفع خواهد شد.

این بخش از دو اتاق تشکیل شده که اتاق اول در زاویه ی ۲۰ درجه و اتاق دوم در زاویه‌ی ۱۸۰ درجه ساخته شده است. در این بخش ماکتی از آشپزخانه در یک سمت از اتاق دیده می‌شود که برعکس ساخته شده. در طرف دیگر نیز اتاقی به چشم می‌خورد که وسایل آن از دیوار تا سقف چیدمان شده‌است. این بخش از پارک برای عکاسی بسیار جذاب است.

در بخش ترفند نیز آثاری از خطای دید وجود دارد. در یک قسمت شما کلمه‌ی قرمز را می‌بیند که با سبز نوشته شده. در بخش دیگر شگفتی سایه‌ها را از نزدیک می‌بینید. در این بخش شما از بازتاب نور به یک سری از حروف، یک چهره‌ی نیم‌رخ را می‌بینید. این بخش از رویا پارک نیز بسیار شگفت انگیز است.

بخش تاریک رویا پارک

آخرین بخش این پارک، بخش تاریک بوده که تلفیقی از نقاشی‌های روی دیوار و روش بلک لایت است. با تلفیق این روش شما داستانی از آغاز پیدایش کهکشان راه شیری را تا خلق زمین و دریا خواهید دید. چیزی که این بخش را جذاب کرده، پخش موسیقی هماهنگ با تصویر است که لذت دیدن آن را چند برابر کرده‌. به طور مثال در بخش دریا شما صدای پرندگان دریایی و صدای امواج دریا را خواهید شنید که ترکیب زیبایی را به وجود آورده‌است.

نکات مورد توجه

آدرس رویا پارک (پارک شگفت انگیز خطای دید), جدید 1400 -گهر

 

در این پارک علاوه بر آن‌که امکان عکاسی را با دوربین‌های خود دارید، می‌توانید از عکاسان حرفه‌ای که در این بخش فعال هستند درخواست کنید تا لحظاتی جالب شما را به تصویر در آورند. قیمت بلیط این مجموعه ۳۵ هزار تومان است که اگر از عکاسان مستقر در  پارک نیز  بهره‌مند شوید، مبلغی را باید به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

سایر امکانات رویا پارک

رویا پارک برای رفاه مراجعه کنندگان امکانات کاملی را تدارک دیده‌است. در این مجموعه شما می‌توانید از کافی شاپ، رستوران، سالن انتظار و استودیوی عکاسی نیز بهره‌مند شده و لحظات هیجان انگیزی را برای خود به ویژه کودکانتان خلق کنید.

 آدرس رویا پارک

نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه، موزه‌ی دارآباد، رویا پارک

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  1. رویا پارک

    سلام. یکی از بهترین تجربه های ما با خانواده رفتن به رویا پارک تهران بود.
    کلی عکس گرفتیم و کلی خاطره خوب ساختیم. میخواستم این تجربه رو با شما هم درمیون بزارم و پیشنهاد کنم حتما یه سر بزنین ارزششو داره.
    ممنون

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي