آخرین خبرها از زمین لرزه تهران ، امکان پس لرزه وجود دارد

شب گذشته زمین لرزه تهران را لرزاند و لرزه به جان میلیون ها خانواده تهرانی انداخت و اکثرا شب را در خیابان سپری کردند

آخرین خبرها از زمین لرزه تهران ، امکان پس لرزه وجود دارد

آخرین خبرها از زمین لرزه تهران

در نخستین ساعات بامدادی، زلزله تهران را لرزاند. براساس آنچه مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران گزارش داده است این زلزله با قدرت ۵.۲ ریشتر در مرز البرز و تهران در حوالی ملارد و مشکین دشت و در عمق هفت کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

گزارش های مرکز لرزه نگاری کشور نشان می دهد که تاکنون 8 پس لرزه تهران و اطراف آن را لرزانده است اما در حال حاضر تهران در آرامش کامل به سر می برد.

رئیس اورژانس کشور هم با تاکید بر تحت کنترل بودن اوضاع گفت که تاکنون هیچ آماری از تلفات یا زخمی‌های این زلزله مخابره نشده است اما رسانه ها اعلام کردند که یک بانوی باردار به علت ترس از این زلزله جان خود را از دست داده است.

با این حال در مهم‌ترین اظهارنظرها پس از وقوع این زلزله، مرادی رئیس مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرد: به نظر انتهای گسل اشتهارد فعال شده است و هم میهنان در استان‌های البرز و غرب استان تهران باید نکات ایمنی را رعایت کنند.

مرادی تصریح کرد: چیزی که نسبت به آن نگرانیم این است که این زلزله نزدیک گسل اشتهارد اتفاق افتاده و این گسل توانایی تولید زمین لرزه های بزرگتر را دارد؛ البته این موضوع هم لزوما به این معنا نیست که زمین لرزه های بزرگتری خواهیم داشت.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور هم ساعتی بعد از وقوع این زمین لرزه اعلام کرد بر اساس گزارش‌های اولیه درمقاطعی از جاده چالوس ریزش کوه گزارش شده است.

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد بر اساس گزارش‌های اولیه در مقاطعی از جاده چالوس ریزش کوه گزارش شده است. وی گفت: پس از وقوع زمین لزره در مزر استان های البرز و تهران اظها ر کرد: در حال حاضر تیم‌های ارزیاب در محل هستند و گزارشی به ما ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه گسل فعال در این زلزله گسل اشتهارد به مشکین دشت بوده گفت این زلزله ربطی به گسل تهران نداشته ولی ساکنان البرز و غرب تهران هوشیاری خود را حفظ کرده و البته آرامش داشته باشند.

نجار با بیان اینک بر اساس گزارش‌های اولیه دربخش‌هایی از جاده چالوس ریزش کوه گزارش شده است، شهروندان حتما به دستورات پلیس راه گوش کرده و به هیچ عنوان از جاده چالوس تردد نکنند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه شهروندان باید آرامش خود را حفظ کنند در مورد اختلال پیش آمده در خطوط همراه گفت:‌ این اختلال در پی افزایش حجم تماس‌ها است بنابر این ازمردم درخواست می‌شود از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند.

به گفته وی تمام دستگاهای خدماتی امدادی و انتظامی از سوی سازمان مدیریت بحران کشور به حالت آماده باش در آمده‌اند.

رئیس ستاد مدیریت بحران استان تهران هم اعلام کرد که علاوه بر ادارات، دانشگاه های تهران هم امروز پنجشنبه تعطیل خواهد بود.

در پی زلزله ۵.۲ ریشتری که در استان‌های تهران و البرز حس شد مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده باش استان‌های قزوین، قم، مرکزی، مازندران، البرز و تهران خبر داد.

شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرد، با وجود زلزله هیچ مشکلی برای اعزام و پذیرش مسافران و نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه مهرآباد وجود ندارد.

مشاهدات عینی خبرنگاران خبرگزاری فارس از سطح شهر تهران حکایت از این دارد که مردم با فرارسیدن صبح، آرام آرام به خانه های خود بر می گردند تا پس از یک شب پر استرس، آخرین روز پاییز را با خیالی آسوده سپری کنند.

همچنین تردد شبانه خودروها در تهران پس از زلزله شامگاه چهارشنبه، شاخص آلودگی هوا را در ساعت پنج بامداد پنجشنبه به ۱۸۰ رساند.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه