X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

۹۰ درصد مردم ویبره‌های خیالی را احساس می‌کنند

تاريخ : ۱۳ مهر
بازديد : 403

احتمالا برای شما هم پیش آمده که حس کنید گوشی شما در حال ویبره یا لرزش است، اما وقتی آن را از جیبتان در می‌آورید متوجه می‌شوید که لرزشی درکار نیست. این پدیده اولین بار حدود ۵ سال پیش کشف شد. هر چند این نشانگان (سندرم) هنوز نامی به خود اختصاص نداده، ولی فعلا اسامی مستعاری همچون Hypovibochondria و Ringxiety به آن اختصاص داده می‌شود.

 90 درصد مردم ویبره‌های خیالی را احساس می‌کنند

از همه مهم تر اینکه این مورد در بین کاربران تلفن‌های همراه جهانی است. بنا بر مطالعات انجام شده این نشانگان شیوعی ۹۰ درصدی دارد، در حقیقت ذهن ما نسبت به زنگ خوردن تلفن‌مان بسیار شرطی شده است، حقیقتی تلخ و وحشتناک از زندگی امروزی ما!

به گفته‌ی دکتر Larry Rosen ، روانپزشک :

ما رفتارهای وسواسی اجباری زیادی را روزانه انجام می‌دهیم که به نظر عادی می‌رسند. افرادی که مدام به تلفن همراه خود نگاه می‌کنند تفاوت چندانی با کسانی که مدام دست خود را می‌شویند، ندارند، نمی‌خواهم بگویم آن‌ها دچار وسواس شده اند، اما حقیقت این است که فاصله‌ی چندانی با وسواسی شدن ندارند.

این وسواس همان عاملی است که باعث ایجاد حسن غیرواقعی زنگ خوردن‌های خیالی می‌شود. شاید وقت آن رسیده که تلفن همراه خود را برای مدتی از خود دور کنیم بی آن که نگران تماس یا پیام مهمی باشیم و ذهن خود را حداقل برای مدتی آزاد و آرام نگه داریم. نظر شما در این باره چیست؟

بخوانید :   آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار سیستم عامل های مختلف

 

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي