X بستن تبلیغات
مطالب پيشنهادي

هدیه موزیسین اوکراینی به حادثه دیدگان پلاسکو

دسته بندي : فرهنگ و هنر,موسیقی
تاريخ : ۱ بهمن
بازديد : 501

ماجرای هدیه موزیسین اوکراینی به حادثه دیدگان پلاسکو را در ادامه می خوانید

okrayn هدیه موزیسین اوکراینی به حادثه دیدگان پلاسکو

شامگاه گپنجشنبه ۳۰ دی‌ماه و در ششمین روز از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر، یگور شوتسف، پیانیست اوکراینی و گروه آنسامبل زهی شهرزاد بر روی صحنه تالار وحدت رفتند و به اجرای قطعاتی از باخ، موتزارت و شوپن پرداختند.

در ابتدای این اجرا یگور شوتسف در سخنانی گفت:
خبر آتش سوزی ساختمان پلاسکو و تخریب این ساختمان به ما هم رسیده و ما می‌خواهیم امشب این کنسرت را به یاد جانباختگان و داغدیدگان این حادثه اجرا کنیم. بعضی از این قطعات مربوط به ۳۰۰ سال قبل است و برخی دیگر ۱۰ سال قبل نوشته شده‌اند و تنها چیزی که آن‌ها را به هم وصل می‌کند، موزیسین ها هستند.او اجرای خود را با نواختن پیانو و قطعاتی از باخ آغاز کرد و در ادامه آنسامل زهی شهرزاد با همکاری چهار موزیسین ایرانی قطعاتی از موتزارت را اجرا کردند.
 موضوع این قطعه ها همبستگی موزیسین‌ها ست که در دنیای آمروز مورد نیاز است. در ادامه قطعاتی نواخته شد که بر اساس شعرهای گوته و با مضمون غربت و باختن نوشته شده بودند.

پایان بخش این اجرا قطعاتی از شومان بود که شوتسف درباره آن‌ها گفت:
این پنج قطعه موسیقی‌های مردمی شومان است که در آنها می‌خواهد طنز، سرسختی و فرح مردم را نشان بدهد. در این اجرا، یان مارکر فرانسوی نیز با نواختن ویولونسل شوتسوف را همراهی کرد. حدود نیمی از صندلی‌های تالار وحدت در این اجرا پر نشده بود و امکانات پخش صدا هم ضعیف بود که از کیفیت کنسرت کاسته بود.

بخوانید :   عکس الناز شاکردوست و خواهرش الیکا در ورزشگاه نیوکمپ
آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي