X بستن تبليغات
مطالب پيشنهادي
loading...

نامه یک کارگردان به احسان علیخانی

تاريخ : ۲ دی
بازديد : 701

شبکه ایران: اجرای ویژه برنامه شب یلدای شبکه سوم سیما سبب ساز آن شد که علی روئین تن کارگردان فیلم جنجالی و البته توقیف شده «زمهریر» چند خطی خطاب به احسان علیخانی نوشته و در انتهای نوشته اش هم هندوانه ای زیربغل عزت ا.. ضرغامی قرار بدهد.

 متن کامل نامه روئین تن خطاب به علیخانی را در ادامه می خوانید:

احسان علیخانی عزیز

بلند باد عمرت که بلند ترین شب سال را برایمان بارانی کردی و تمام آلودگی های هوا در چشمم گریست .

حقا که بلند قدی .بلند قدی ات را با آستین کوتاهی ام در یافتم و راس ساعت صفر عاشقی با تفال خوش صدای وحید جلیلوند لرزیدم . چون بید مجنون بر سر ایمان خویش لرزیدم .
چقدر وجید جلیلوند حافظ را خوب می خواند . حافظ که همیشه خوب است . شاید صدای وحید برای من آنچنان گرم و گیراست . که می لرزاندم . اما همه لرزیدند.

چقدر خوب است که توی قد بلند و وحید بلند بالا در بلندای فرخنده یلدای پارسی ، چشم در چشم مردم ایران بودید و صدایتان در گوش مردم می پیچید که این مردم درد تنهایی بزرگان و پیرانشان را در صدای منتظر این کهنسال خانه نشینان بیابند و ببینند و بدانند که ما فرزندانی هم هستیم که ننه بابایمان را یادمان برود و در بلند ترین اسطوره شب ایرانی مان نسیانی اساطیری گریبان گیرمان باشد.

132730 597 نامه یک کارگردان به احسان علیخانی

هر چند موسیقی “آخدا ” ی فرشته نژاد و حمید حامی گزارش خانه سالمندان منتظر را پایان برد و بابک جهانبخش تصنیف سرای این پایان شد . اما چشمانم و چشمان ایرانیان بد بارانید .

بخوانید :   هانیه غلامی ازدواج کرد + عکس هانیه غلامی و همسرش

بلند بالا ! عشق کهن آن زوج گرام و ۵ فرزند جاجا نگیر آن رفتگر دماوندی ، نمایش عصیان مهربانانه امروز ماهای عجیب و غریب است .

دم ضرغامی و مدیرانش گرم و وقارشان در شیعه موسای کاظم سیال که یکی از بهترین برنامه های صدا و سیما را در شب یلدا رقم زدید . اسامی دیگران و همکارانتان را نمی دانم ، اما بسیار بد سلیقه گی بود که تو نباشی ، وحید نباشد و اصلا بد سلیقه گی است نبودن و نباشد خوبان .

دمت گرم و اجرت پسته خندان فرزند موسای کاظم که سفره و آجیل شب چله مان را گرم و شیرین کردی

آنچنان شیرین که گرم باشیم و باران ببارد و حافظ بخوانیم .

یا حافظ

خداحافظ

برادرت علی رویین تن

سرمای ۱۳۹۱

(کل ۳۹۸ , ۱ آمار امروز)
loading…


آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي