سفید شدن پوست سبزه در کوتاه ترین زمان در کلینیک زیبایی الیزه

بلیچینگ پوست فرآیندی است که در آن فرد رنگدانه ملانین را در پوست کاهش می دهد تا به رنگ سفیدتری برسد. کسانی که رنگ پوست تیره دارند؛ آنها حاوی ملانین بیشتری هستند و در واقع میزان ملانین رنگ پوست فرد را تعیین می کند.  در ادامه راه های سفید شدن دائمی پوست سبزه در خانه در کلینیک زیبایی الیزه را برای شما به اشتراک می‌گذاریم. ملانین توسط سلول هایی به نام ملانوسیت تولید می شود.

میزان ملانین در پوست افراد به ساختار ژنتیکی آنها بستگی دارد. با این حال، تولید ملانین تحت تأثیر نور خورشید، سطح آسیب پوست و قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرد. اکثر افراد از روش های سفید کننده پوست برای مواردی مانند از بین بردن جای زخم و آکنه، کک و مک، لک های ناشی از سن، خال های مادرزادی و همچنین سبزه هایی که می خواهند پوست سفیدتری داشته باشند استفاده می کنند.آنها از محصولات سفید کننده یا روشن کننده مانند کرم های سفید کننده، لایه برداری شیمیایی و لیزر درمانی استفاده می کنند.

سفید شدن پوست سبزه در کوتاه ترین زمان در کلینیک زیبایی الیزه

سفید شدن پوست در سه روز با بلیچینگ شیمیایی یا آسیب بیشتر؟!

سفید کننده های شیمیایی، از جمله صابون ها، کرم ها و لوسیون های سفید کننده، حاوی موادی مانند هیدروکینون، جیوه (Hg) و استروئیدها هستند که می توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند، از جمله:

  • مسمومیت با جیوه
  • درماتیت (التهاب پوست مانند بثورات پوستی، خارش، قرمزی و تاول)
  • آکرونوز خارجی (رنگ آبی-سیاه)
  • آکنه استروئیدی (برجستگی های قرمز و دردناک، جوش ها و جوش های سرسیاه)
  • سندرم نفروتیک (نوعی بیماری کلیوی که در آن عروق خونی کلیه ها تحت تأثیر قرار می گیرند)

در ادامه روش‌های خانگی روشن کردن پوست تیره و سبزه را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

پوست تیره را با ماست روشن کنید

ماست (و سایر محصولات لبنی) حاوی اسید لاکتیک است که به سفید شدن پوست صورت کمک می کند. ماساژ ماست نیز بر روی پوست اثر تسکین دهنده دارد. یک قاشق ماست بردارید و کمی زردچوبه به آن اضافه کنید. خمیر را روی پوست بمالید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. این کار را یک بار در روز تکرار کنید.

سفید شدن پوست سبزه در کوتاه ترین زمان در کلینیک زیبایی الیزه

سفید کردن پوست در یک هفته با لیمو

لیمو حاوی ویتامین C است که از تشکیل ملانین جلوگیری می کند و از طرفی رنگدانه های پوست را کاهش می دهد. با این حال، اگر پوست حساسی دارید، از این روش اجتناب کنید. زیرا می تواند باعث قرمزی و سوزش شود. لیمو باعث روشن شدن پوست می شود. بنابراین پس از مصرف این دارو قبل از بیرون رفتن از آفتاب استفاده کنید.
یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با آب مقطر مخلوط کرده و به عنوان تونیک به صورت خود بمالید. بعد از 10-15 دقیقه بشویید.

زردچوبه برای پاکسازی پوست سبز صورت

زردچوبه دارای خواص عالی التیام زخم و ضد عفونی کننده است. بنابراین، اغلب در طب آیورودا برای درمان بسیاری از بیماری های جسمی استفاده می شود. زردچوبه می تواند به کاهش رنگدانه ها، لکه های تیره و رنگ ناهموار پوست کمک کند تا چهره ای روشن تر به شما بدهد.

نصف قاشق چایخوری زردچوبه را با خامه شیر مخلوط کرده و روی پوست ماساژ دهید قبل از شستشو اجازه دهید تا خشک شود این درمان را یک بار در روز انجام دهید.
با توجه به مطالب ذکر شده، شما میتوانید پوست خود را به مرور زمان روشن تر کنید، اما ممکن است که روند طولانی تری نسبت به تکنیک های روشن سازی در کلینیک های معتبر از جمله کلینیک زیبایی الیزه را طی کنید.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه