همه چیز درباره مومو / بازگشت نهنگ آبی به پیام رسان ها

چالش مرگبار بازی نهنگ آبی به نام “مومو” که این روزها در شبکه های اجتماعی دوباره به راه افتاده و هدف اصلی آن قربانی کردن کودکان و نوجوانان است . همچنین اکثر افراد را نگران کرده است که مورد سرقت اطلاعات توسط این چالش قرار گیرند. در ادامه مقاله ای کامل در این خصوص برای شما کاربران گرامی منتشر کرده ایم.

همه چیز درباره مومو / بازگشت نهنگ آبی به پیام رسان ها

همه چیز درباره مومو / بازگشت نهنگ آبی به پیام رسان ها, جدید ۱۴۰۲ -❤️ گهر

چالش مومو بازی خودکشی جدیدی است که طی آن از کاربران خواسته می شود با شماره ای ناشناس از طریق واتس اپ و دیگر پیام رسان ها ارتباط برقرار کنند. فرد ناشناس که «کنترل کننده» نام دارد در مرحله بعد به منظور تشویق کاربر به خودزنی و حتی خودکشی تصاویر و پیام های خشونت بار را به وی ارسال کرده و از او می خواهد که از آسیب هایی که به خود وارد کرده تصویر و فیلم تهیه کند.

کنترل کننده اغلب مدعی دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر شده و از این روش برای پیشبرد اهداف شوم خود استفاده می کند. روش کار این چالش و خشونت آشکار آن باعث مقایسه مومو با «نهنگ آبی» شده که در سال گذشته منجر به خودکشی نوجوانان بسیاری شد.

بر اساس گزارش نشریه «سان» انگلیس مقامات پلیس در برخی کشورها نگرانی خود را از شیوع چالش مومو ابراز کرده اند.

در این بازی از تصویر برش داده شده مجسمه ای استفاده می شود که نشانگر تصویر هولناک زنی با چشمان از حدقه درآمده است. به گفته مقامات پلیس مکزیک این بازی ابتدا از فیسبوک شروع شده و طی آن از کاربران خواسته می شد با شماره ای ناشناس تماس بگیرند.

کارشناسان هشدار داده اند که هدف این چالش قربانی کردن کودکان و نوجوانان است. بر این اساس مومو کودکان را تهدید می کند در صورتی که از دستورات او پیروی نکنند، در شب ظاهر شده و آنها را نفرین خواهد کرد. واتس اپ در واکنش به این چالش گفته است:

ما عمیقا به امنیت افراد اهمیت می دهیم. کاربران به آسانی می توانند هر شماره ای را بلاک کنند و علاوه بر این از آنها می خواهیم پیام های مشکوک را به ما گزارش دهند.

در ادامه ویدئوی منتشر شده درباره چالش نهنگ آبی را مشاهده می کنید

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي