زمان ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳ + جزییات کامل

زمان ثبت نام ترمیم معدل 1403 اعلام شد. آموزش و پرورش برای داوطلبان مشمول و آن دسته از داوطلبانی که معدل پایینی دارند فرصت ترمیم معدل را فراهم کرده است. از این رو در این بخش از گهر، زمان ثبت نام ترمیم معدل را در سال 1403 به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند. 

زمان ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳

 

زمان ثبت نام ترمیم معدل ۱۴۰۳ + جزییات کامل

زمان ترمیم معدل برای کنکور 1403

محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش؛ زمان شروع ثبت نام ترمیم نمره را اول اردیبهشت اعلام کرد.

ثبت نام آزمون ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ از اول اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد و تمامی داوطلبان کنکور می توانند برای شرکت در آن اقدام نمایند. با توجه به افزایش تاثیر سوابق تحصیلی و محاسبه آن به صورت قطعی، اهمیت ترمیم نمره بسیار زیاد شده است و داوطلبان برای بهبود آن باید اقدامات لازم را انجام دهند. در این مطلب به بررسی اینکه چه داوطلبانی نیاز به ترمیم معدل یا ایجاد سابقه تحصیلی دارند خواهیم پرداخت.

هر داوطلب تنها یک بار فرصت ترمیم معدل کنکور را دارد.

در سال های قبل این امکان وجود داشت که داوطلبان علاوه بر خرداد ماه، در شهریور و دی ماه هم اقدام به ترمیم معدل نمایند، اما با آپدیتی که آموزش و پرورش در بخشنامه برنامه امتحان نهایی شهریور ۱۴۰۲ لحاظ کرده است، نمرات ترم شهریور به عنوان ترمیم یا سابقه تحصیلی لحاظ نمی شود، و تنها افرادی می توانند انتخاب واحد کنند که دارای دروس پاس نشده یا متقاضی مدرک جدید هستند. پس در نتیجه در شهریور و دی ماه برای ترمیم نمره و ایجاد سابقه ثبت نامی انجام نمی شود.

اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند
ارسال دیدگاه