قرص تیرزپاتید برای لاغری و کاهش وزن

تاريخ : 8 ژوئن

مصرف قرص تیرزپاتید در بدن پس از مصرف باعث می شود تا پیان احساس سیری به سراسر بدن منتقل شود و از این رو میل به خوردن کاهش می یابد و همین هم باعث می شد تا بهترین روش کاهش وزن محسوب شود. اما باید دانست که عوارض قرص تیرزپاتید هم تهدید کننده هستند و بدون نسخه پزشک به دنبال این قرص و داروهای مشابه نباشند.

در مورد قرص تیرزپاتید بیشتر بدانید

قرص تیرزپاتید برای لاغری و کاهش وزن, جدید ۱۴۰۱ -❤️ گهر


داروی تیرزپاتید چیست؟

داروی تیرزپاتید Tirzepatide که توسط شرکت داروسازی آمریکایی Eli Lilly and Company (Lilly) ساخته شده، یک بار در هفته تزریق می‌شود. تیرزپاتید با تقلید از اثرات هورمون‌های طبیعی به نام اینکرتین باعث کاهش وزن می‌شود. این هورمون‌ها بعد از غذا خوردن، قند خون را کاهش می‌دهند، علاوه بر آن فرآیند‌های متابولیک مربوط به هضم را تنظیم می‌کنند.

البته دنبال این دارو نگردید و تازه باید همه مراحل تحقیقاتی روی آن انجام شود تا مجوز مصرف آن صادر شود. تیرزپاتید، ترکیبی صناعی از دو اینکرتین خاص به نام‌های GLP-1 (پپتید شبه گلوکاگون-۱) و GIP (پلی پپتید انسولینوتروپیک وابسته به گلوکز) است.

پیش از این بر اساس دارویی با اثرات شبیه GLP-1، داروی ضد دیابت سماگلوتید semaglutide وارد بازار شده بود و سال ۲۰۲۱ در آمریکا مجوز استفاده از آن به عنوان داروی کاهنده وزن هم صادر شد.

آن زمان از این دارو با لقب و عنوان تغییردهنده بازی در زمینه کاهش وزن یاد شده بود. اما به نظر می‌رسد که داروی داروی تیرزپاتید، به لطف اضافه شدن GIP در کنار GLP-1 – ممکن است مؤثرتر هم باشد.

جالب است بدایند که تیرزپاتید با تقلید از برخی از هورمون های بدن احساس سیری را برای بدن فراهم می آورد و برای همین هم اثر لاغر کننده خواهد داشت.

 


توجه : مطالب پزشکی داخل گهر فقط جنبه اطلاع رسانی دارد ، برای درمان و یا استفاده از داروها حتما به پزشک مربوطه مراجعه نمایید

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي