مطالب پيشنهادي

بهترین و مفیدترین صبحانه برای سلامتی بدن

دسته بندي : تغذیه,سلامت
تاريخ : ۱۵ مهر
بازديد : 55

صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که اول صبح خورده می شود . اما مفیدترین صبحانه برای سلامتی بدن چه مواد غذایی می باشد ؟ تخم مرغ یک غذای کامل و سرشار از انواع ویتامین های ضروری بدن است که باید در وعده صبحانه خود قرار دهید.

بهترین و مفیدترین صبحانه برای سلامتی بدن

Culture Eats Strategy For Breakfast 1 بهترین و مفیدترین صبحانه برای سلامتی بدن

غذای کامل: هر یک عدد تخم‌مرغ پخته، بسته به اندازه آن، بین ۷۰ تا ۸۰ کیلوکالری انرژی دارد. بنابراین خوردن آن در وعده صبحانه تا مدت‌ها شما را سیر نگه خواهد داشت.
منبع پروتئین: تخم‌مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین است. هر یک عدد تخم‌مرغ حاوی ۶ گرم پروتئین است. این مقدار پروتئین، بخشی از نیاز روزانه بدن به پروتئین را تأمین می‌کند.

بالا اما بدون خطر: کلسترول تخم‌مرغ بالاست. هر یک عدد تخم‌مرغ حاوی ۲۱۲ میلی‌گرم کلسترول است. به این ترتیب بیش از نیمی از نیازروزانه بدن به چربی، یعنی ۳۰۰ میلی‌گرم روزانه را تأمین می‌کند. در ۷۰ درصد مردم عادی، کلسترول تخم‌مرغ، باعث بالا رفتن کلسترول خون نمی‌شود. در ۳۰ درصد دیگر، کلسترول تخم‌مرغ باعث بالا رفتن (LDL) می‌شود.

بخوانید :   عکس صبح بخیر عاشقانه

منبع ویتامین: هر یک عدد تخم‌مرغ پخته حاوی مقدار مناسب ویتامین (A)، (D)، (E)، (K) و خانوادهB (B6، B12، B2، B5) است.

منبع املاح: هر عدد تخم‌مرغ حاوی مقدار کافی روی، کلسیم و فسفر است. مقدار سلنیوم هر عدد تخم‌مرغ معادل ۲۲ درصد از نیاز روزانه به این عنصر است.

مفید برای چشم: تخم‌مرغ حاوی دو آنتی‌اکسیدان ضروری به نام «لوتئین» و «زئاگزانتین» است. این دو ترکیب تأثیر مستقیمی روی حفظ سلامت چشم‌ها دارند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید
گـهـر در شبکه هاي اجتماعي