مطالب پيشنهادي

اهمیت استفاده از نرم افزار های حسابداری در کسب و کار امروزی

دسته بندي : رپورتاژ آگهی
تاريخ : 14 سپتامبر
بازديد : 109

روزی روزگاری، تجارت و معاملات تجاری به چند دهنه دکان در یکی از محله های روستا یا شهر و یا چند دکه خلاصه می شد که مردم بدانجا مراجعه می کردند و کالاهایی را که نیاز داشتند خرید می کردند و اگر هم بار گندم یا نخود و لوبیایی داشتند به همان مغازه ها می فروختند.

خلاصه اینکه نه حسابداری در کار بود و نه نیاز به انجام امور مالی پیچیده ای بود. صاحب دکه یا مغازه خودش دفتر کوچکی داشت و در چند برگ حساب نقد و نسیه ها را می نوشت و در چند برگ هم حساب و کتاب دخل و خرج مغازه را قلمی می کرد.

اما آن سالها و آن روزها دیگر گذشته و با انفجار جمعیت در دهه های اخیر، نیاز به مایحتاج مختلف در بین مردم فراوان شده و در نتیجه تعداد کسب و کارها و فروشگاهها بنا به نیاز هر جامعه با سرعت چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

اهمیت استفاده از نرم افزار های حسابداری در کسب و کار امروزی

اهمیت استفاده از نرم افزار های حسابداری در کسب و کار امروزی, جدید 1400 -گهر

رفته رفته مغازه ها به فروشگاههای بزرگتر تبدیل شدند و آنها که سرمایه بیشتری داشتند پا را از این هم فراتر گذاشته و تبدیل به فروشگاه های بسیار بزرگ و یا فروشگاههای زنجیره ای شدند و کارگران و حسابداران را استخدام کردند.

اینجا بود که دیگر یک نفر به تنهایی نمی توانست دخل و خرج تجارتش را حساب کند و نیاز به اشخاصی بود که بتوانند روزانه، هفتگی،ماهانه و سالانه حساب و کتاب ها را رصد کنند، میزان سود و زیان را مشخص کنند، اسامی بدهکاران، طلبکاران و میزان بدهی یا طلب آنان را حساب کنند و خلاصه یک حسابدار همه کاره شوند تا از میزان درآمد و هزینه هایشان سر در بیاورند. کارخانه ها و کارگاهها هم مجبور شدند که نیروهای زیادی را برای حسابداری و حسابرسی استخدام کنند.

نیروهای تحصیل کرده ای که در ازای کارشان دستمزدهای بعضاً زیادی درخواست می کردند. به عنوان مثال مدیر کارخانه و فروشگاه نیازمند استخدام چندین حسابدار با تجربه برای انجام امور مالی مربوطه بود  که هم هزینه ی زیادی در بر داشت و هم در بعضی موارد، انجام کارها زمان بر بود.

اما با گذشت زمان و پیشرفت علم و فناوری و ورود رایانه ها به بازار تجارت، به تدریج حسابدارها جای خود را به کامپیوتر و نرم افزارهای حسابداری پیشرفته دادند. دیگر نیازی به صرف زمان زیاد برای محاسبه های پیچیده نبود و یک کامپیوتر با کمک نرم افزار حسابداری در چند ثانیه میزان سود و زیان شما را حساب می کرد.

به تازگی، استفاده از نرم افزار حسابداری، موجب ایجاد تغییرات چشمگیری در امور مالی واحد‌های تجاری شده و تاثیرات زیادی در رونق بخشیدن به بازار کسب و کار داشته است. در واقع، استفاده از این نرم افزارها باعث سرعت بخشیدن به امور مالی، حسابداری در زمینه های مختلف کاربردی می‌شود.

بخش‌های اصلی که نرم افزار حسابداری در آن نقش مهمی را ایفا میکند شامل مدیریت انبار و دارایی، حساب‌های بانکی و صندوق‌ها، صورت‌های مالی میباشد. سرعت بخشیدن و سهولت کار در بخش حسابداری موجب رونق و سود دهی بیشتر در بازار کسب و کار می شود.

در چند سال اخیر، کار با نرم افزار های حسابداری باعث ایجاد تغییرات زیادی در امور حسابداری واحدهای تولیدی و تجاری شده و نیز موجب رونق و سود دهی بیشتر در بازار کسب و کار شده است.

در حقیقت این نرم افزارها باعث آسان تر شدن و تسریع در امور حسابداری و مالی در زمینه های گوناگون کاربردی برای شرکت ها ، فروشگاه ها ، کارخانه ها و… می شود. بخش های اصلی انواع نرم افزار های حسابداری شامل بخش انبارداری (مقدار ورودی و خروجی کالا ها)، بخش مدیریت حساب های بانکی و صندوق ها و بخش بایگانی اطلاعات و اسناد می شود.

اهمیت و جایگاه نرم افزارهای حسابداری در رشد کسب و کار

اهمیت استفاده از نرم افزار های حسابداری در کسب و کار امروزی, جدید 1400 -گهر

با یک نرم ‌افزارحسابداری یا نرم‌افزار مالی مناسب می‌توان سرمایه‌گذاری و نیاز نقدی شرکت، فروشگاه، کارگاه یا کارخانه و… را به خوبی مدیریت و بازبینی کرد. حسابداری یکی از مهم‌ترین توابع هر شرکتی محسوب می‌شود.

در واقع، اکنون، زبان کسب و کار، علم حسابداری و فرآیند آن در شرکت‌هاست. برای اولین بار در زمان‌های باستان از حسابداری استفاده شد و به مرور زمان این علم تکمیل‌تر و پخته‌تر شد. حسابداری را می‌توان به شاخه‌های مختلف تقسیم کرد مانند حسابداری مالی، حسابداری مدیریت و… . هم حسابداری مالی و هم حسابداری مدیریتی جزیی از فرآیندهای کسب‌وکارهای حرفه‌ای هستند.

حسابداری مالی بر گزارش‌های قانونی استوار است و حسابداری مدیریتی بر گزارش‌های مختلف برای استفاده‌ی داخلی شرکت مبتنی است که به نیازهای مدیران مرتبط می‌شود. حال به اهمیت حسابداری در کسب و کار می‌پردازیم.

استفاده آسان:

نرم افزار حسابداری آنلاین با کاربری آسان، یک داشبورد آسان را به نمایش می گذارد که گزارش کوتاه و سریعی از سلامت مالی شرکت بلافاصله پس از ورود به سیستم تدارک می‌بیند. داشبورد حتی حساب های اصلی شما را مشخص کرده تا شما بتوانید به سرعت نمایی از چگونگی کارکرد کسب و کار خود بدست آورید.

شما باید قادر به یادگیری داشبورد و اشراف کامل بر آن باشید و عملیات اولیه حسابداری را با چندین کلیک اجرا نمایید. نیازی نیست تا زمان ارزشمند خود را صرف سفارشی سازی یک صورتحساب برای یک مشتری خاص کنید یا به دلیل مواجهه با سررسید نامنتظره یک قبض غافلگیر شوید.

پشتیبان گیری و محافظت از اطلاعات مالی شما:

هنگامی که داده های مالی در اینترنت ذخیره می شود، دیگر احتمال این که اطلاعات ضروری به خاطر آسیب دیدن درایو هارد کامپیوتر، نوسان برق و یا ریختن چای از دست برود، وجود نخواهد داشت. داده‌ها در سرورهای خارجی برای شما ذخیره خواهند شد. تعداد دفعات پشتیبان گیری در میان تولید کنندگان متفاوت است. بنابراین مطمئن شوید که این عامل را در تصمیم گیری های خود در نظر گرفته اید.

با ایجاد نرم افزار ابری داده های شما در معرض خطر نفوذ و حمله های اینترنتی قرار گرفته‌اند. بانکداری اینترنتی یک استاندارد امنیتی را بوجود آورده است بنابراین مطمئن شوید که نرم افزار شما از این استاندارد برخوردار است. این به معنی رمزنگاری لایه سوکت امنیتی (SSL) ، محافظت سرور فایروال چند لایه و بازرسی و نظارت روتین خارجی است.

مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری هلو

هلو نیز مانند سایر نرم افزار دارای مزایا و معایبی نیز می باشد، ولی به جرات می توان گفت مزایا و کاربرد این برنامه همواره به معایب اندک آن غالب می باشد. در این بخش بطور خلاصه به مزایای نرم افزار هلو می پردازیم:

اهمیت استفاده از نرم افزار های حسابداری در کسب و کار امروزی, جدید 1400 -گهر

مزایای نرم افزار هلو

۱ – نصب و راه اندازی آسان برنامه هلو

همانطور که پیش تر گفته شد یکی از ویژگی های مهم برنامه هلو سادگی کار با این نرم افزار می باشد و در نتیجه می توان انتظار داشت که نصب و راه اندازی برنامه هلو تا چه حد آسان و بدون دردسر می باشد.

حتی اگر شما برای بار اول تصمیم به نصب نرم افزار هلو بگیرید ، به راحتی و با توجه به دستور العمل های ارائه شده طی مراحل نصب می توانید هلو را نصب نمایید و نیازی نیست تا از قبل آموزش هایی را در زمینه نحوه نصب برنامه هلو فرا بگیرید.

طی مراحل نصب نرم افزار هلو سوالاتی در زمینه نوع کسب و کار شما، مشتریان و ذی نفعان، سهامداران، کارکنان، فروشندگان، نمودار حساب های عمومی … می پرسد و البته پس از نصب نرم افزار نیز می توانید این موارد را نصب نمایید.

۲ – استفاده راحت از نرم افزار

بزرگ ترین دلیل محبوبیت برنامه هلو همانطور که گفتیم راحتی کار با آن می باشد . به طوری که برای کار با این نرم افزار حسابداری لازم نیست حتما دارای تخصص حسابداری باشید. حتی اگر از شبکه دور برد یا سیستم های از راه دور استفاده می نمایید، براحتی می توانید اقدام به انتقال اطلاعات بین نرم افزارها نمایید.

۳ – امنیت برنامه هلو

برنامه هلو در عین سادگی به لحاظ امنیتی دارای سطح استاندارد بالایی بوده و به راحتی می توانید برای قسمت های مختلف اطلاعات به منظور جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز رمز قرار دهید.  و یا برای کاربران مختلف سطح دسترسی تعیین نمایید.

از طرفی برنامه هلو بطور منظم از اطلاعات شما بک آپ گیری می نماید و لازم نیست نگران از بین رفتن اطلاعاتتان باشید.

امکان گزارش گیری از برنامه هلو :

شما می توانید به روش های مختلف و به سادگی گزارشات مختلف و متنوعی دریافت نمایید و آن ها را چاپ نمایید  و یا حتی فایل اکسل گزارش را دریافت نمایید. حتی می توانید اطلاعات و گزارشات بیشتری نیز دریافت نمایید.

اهمیت آموزش برنامه هلو

می توان گفت یادگیری برنامه هلو برای صاحبین مشاغل و شرکت ها واجب است. چرا که یادگیری هلو باعث می شود شما بتوانید به راحتی سیستم کسب و کار خود را از نظر ورودی و خروجی پول و سرمایه مدیریت نمایید. هلو نرم افزاری است کاملا حرفه ای و کاربردی همراه با رابط کاربری آسان  که یادگیری آن را به تمامی مدیران و افرادی که به نوعی با حسابداری سروکار دارند پیشنهاد می نماییم.

نرم افزار هلو در عین سادگی بسیار مقرون به صرفه می باشد و شما با یکبار هزینه بابت خرید برنامه هلو خیالتان برای همیشه بابت حساب های شرکت راحت می شود.

یادگیری برنامه هلو شما را قادر می سازد که توسط یک نرم افزار جامع، تمام امور مالی مورد نیاز شرکت را به شکلی صحیح و قابل اطمینان انجام دهید  و در دوره های ماهیانه و سالیانه بطور منظم گزارشات مالی را دریافت نمایید.

این هم لیستی از تنوع نرم افزار حسابداری هلو

برنامه هلو فروشگاهی

برنامه هلو شرکتی

برنامه هلو صنعتی

برنامه هلو تولیدی

برنامه هلو تحت شبکه

هر کدام از برنامه های فوق هم خود به چند دسته تقسیم می شوند و از ساده تا حرفه ای انواع متفاوتی دارند.

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي