تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ در سازمان سنجش اعلام شده است. این آزمون جهت استخدام آموزگاران در رشته های مختلف برگزار می گردد که علاقه مندان به شغل دبیری می توانند با شرکت در این آزمون شانس خود را برای استخدام در آموزش و پرورش امتحان کنند.

تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

 

تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲

تاریخ ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

ثبت نام و زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۱۴۰۲چه تاریخی است؟ ثبت نام آزمون استخدامی از ۱۰ الی ۲۲ اسفند آغاز شده است و آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد .

شروط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

 

داوطلبان برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ می بایست واجد شرایط خواسته شده در دفترچه این آزمون استخدامی باشند. شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم شده و داوطلبانی که دارای تمام شرایط خواسته شده باشند، امکان تکمیل ثبت نام خود را خواهند داشت.
بنابراین داشتن تمامی شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده برای تمامی داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ لازم بوده چرا که در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در هر یک از مراحل استخدام، قبولی کسب شده توسط داوطلبان لغو شده و روند استخدام وی متوقف خواهد شد.

همچنین داوطلبان آزمون استخدامی برای جلوگیری از بروز هر گونه خطا و مغایرت در اطلاعات ثبت نام آزمون استخدامی خود، نخست می توانند با مطالعه مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 از بروز خطا در تکمیل فرم ثبت نامی خود جلوگیری نمایند.

در ادامه مهم ترین شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ ارائه شده است. البته خاطر نشان می شود که شرایط بر اساس دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال جاری قرار داده شده و توصیه به مطالعه کامل دفترچه می شود.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش:

 • داشتن تابعیت ایران 
 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان موجود در قانون اساسی
 • التزام به قانون جمهوری اسلامی ایران 
 • انجام دوره خدمت یا معافیت قانونی برای داوطلبان آقا 
 • داشتن سلامت جسمانی برای انجام کاری که استخدام می شوند. 
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات و نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر 
 • نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی 
 • داوطلبان نباید جزو نیروهای خرید خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشند. 
 • داشتن حداقل 20 سال تمام و داشتن حداکثر 40 سال تمام (لیسانس و فوق لیسانس) 

چگونگی ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

 ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام پذیر می باشد. داوطلبان برای ثبت نام در این آزمون استخدامی می بایست در مهلت ارائه شده وارد سایت استخدام سنجش sanjesh.org شده و ثبت نام خود را در این آزمون تکمیل نمایند.
داوطلبان برای تکمیل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 خود می بایست مراحلی را طی نموده و در پایان، کد رهگیری ثبت نام خود را برای ادامه و مشاهده مراحل آزمون استخدامی دریافت نمایند.
اولین مرحله ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ خرید کارت اعتباری حاوی شماره سریال لازم برای ورود به سامانه ثبت نام این آزمون می باشد. ابتدا داوطلبان می بایست هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش را در بخش مربوطه پرداخت و سپس در آخرین مرحله شماره سریال را دریافت نمایند. کنند.
در ادامه این قسمت به منظور راهنمایی داوطلبان خلاصه مراحل ثبت نام و راهنمای تصویری ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 ارائه شده است.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 

1- ورود به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org  و انتخاب گزینه ” استخدام متمرکز اجرایی “ از منوی سایت سازمان سنجش
تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
2- ورود به بخش بعدی و انتخاب “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی / آموزگار ابتدایی استثنایی) سال 1401”
تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
3- انتخاب گزینه خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آزمون به منظور خرید سریال ثبت نام
تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
4- بازگشت به صفحه ثبت نام و ورود به سامانه با استفاده از کارت خریداری شده
تاریخ آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲
5- بارگذاری اسکن عکس داوطلب
6- تکمیل فرم ثبت نام آزمون استخدام آموزش پرورش ۱۴۰۱ و انتخاب رشته شغلی
7- تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری
اشتراک گذاری:
دیگران چه می‌خوانند

ارسال دیدگاه

 1. faragiko65@gmail.com says:

  سلام روزتون بخیر.من یکی ازسختکوشترین ادمهام،آمادگی یکی ازسخت ترین ازمون های عمرم دارم طی میکنم عجیب،فراروسخت ومفهوم وپیچیده ودیرفهم وبراتست هم همگی شبیه همن،چرااینقدرکتاب تواین زمان محدودگذاشتیدبخداقسم بازبان روزه بادوتابچه نابوودشدم،تورابخداسخت نگیریدماده۶۰هادیگه فرصتی نداریم،مشتاق تدریس وخدمت صادقانه ایم ونیروی خاکی وانقلاب.کمکمون کنید

 2. حدیث says:

  سلام وقت بخیر
  دفترچه استخدامی برای دبیری ( رشته های مهندسی ) هم منتشر شده؟ و آیا تاریخ آزمون دبیری هم اعلام شده است؟ چه تاریخی؟
  باتشکر

 3. خدایا کمکم کن says:

  سلام و وقت بخیر
  لطفا آزمون رو بخاطر ماه مبارک رمضان دوهفته به تعویق بندازید.
  اینجوری با منابع جدید خیلی سخته برای ما دهه شصتی ها.

  1. آیدین says:

   منابع آزمون امسال خیلی زیاد است تو این وقت اندک مطالعه همه منابع غیر ممکن است