واکسن فایزر و مدرنا هم به ایران می آیند

دسته بندي : اجتماعی,⭐ اخبار
تاريخ : 24 مرداد

سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران بیان کرد تا سه ماه آینده ، ۱۲۰ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور وارد خواهد شد . همچنین اعلام کرد برای واکسن فایزر و مدرنا ، تولید خارج از اروپا مدت هاست در حال مذاکره هستیم و به زودی به سبد واکسیناسیون کشور اضافه خواهد شد .صدها هزار بطری سرم نیز توقیف شده و به کشور نرسیده که با مذاکرات وارد کشور می شوند.

واکسن فایزر و مدرنا هم به ایران می آیند

واکسن فایزر و مدرنا هم به ایران می آیند, پورتال خبری فرهنگی گهر

روند کند واکسیناسیون در کشور به دلیل کمبود واکسن و همزمان شیوع گسترده ویروس دلتا، موجب نگرانی شهروندان و انتقاد برخی مسئولان شده است.

با این حال مقامات ایران هم‌چنان واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی را از فهرست واردات حذف کرده و بر واردات واکسن از چین، روسیه و هند تاکید دارند.

کیانوش جهانپور در توییت دیگری مدعی شده است که منعی برای واردات انواع واکسن کرونای مورد تایید سازمان جهانی بهداشت یا سازمان غذا و دارو به ایران وجود ندارد.

او در توییتر خود به واکسن‌های آسترازنکا، مدرنا و فایزر اشاره کرده و مدعی شده که منعی برای واردات این واکسن‌ها «غیر از تولیدی آمریکا و بریتانیا وجود نداشته و ندارد»: «در مورد آسترازنکا این امر محقق شده و در مورد سایر واکسن‌ها نیز کماکان تلاش برای خرید از منابع مورد تایید ادامه دارد.»

آخرين هاي اين بخش
ديگران چه مي خوانند
دیدگاه ها
برای ارسال دیدگاه مرتبط با این مطلب کلیک کنید

گـهـر در شبکه هاي اجتماعي